Yerli Erkek Ünlüler

Ekrem İmamoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Ekrem İmamoğlu
Tam adı: Ekrem İmamoğlu
Doğum tarihi: 1970
Doğum yeri: Trabzon / Akçaabat
Ailesi: Havva İmamoğlu (Annesi), Hasan İmamoğlu (Babası)
Eşi: Dilek İmamoğlu
Mesleği: Siyasetçi
Aktif Yılları: 2009 yılından bu yana.
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

28 Eylül 2017 tarihinde yapılan yerel seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday olmuştur. 31 Mart 2019 tarihinde yapılmış olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisin’den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Ancak ney yazık ki kara düzen galip gelmiş ve seçim yenilenmesi kararı çıkmıştır. Tepki ise sosyal medyada #herşeyçokgüzelolacak etiketiyle başlamış ve devam edecek.

Sanatçılardan Ekrem İmamoğlu’na destek aslında Gerçek Demokrasiye destek için o tepkiler:

Ekrem İmamoğlu, 1970 yılında Trabzon’un Akçaabat ilçesinin Cevizli köyünde dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi Havva İmamoğlu, babası Hasan İmamoğlu’dur. Trabzon Lisesi’nden mezun olana dek Trabzon’da yaşamayı sürdüren İmamoğlu, Üniversite için İstanbul’a yerleşerek İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden başarıyla mezun olmuş sonrasında da İstanbul Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları ve Yönetimi bilim dalında Yüksek Lisans eğitimini almıştır. Okul zamanlarında amatör olarak futbol oynamıştır.

Ekrem İmamoğlu, iş yaşamına 1992 yılında inşaat ve taahhüt işleri yapmakta olan aile şirketinde başlamıştır. Bu şirkette Yönetim Kurulu Başkanlığı görevinde bulunmuştur.

Beylikdüzüspor Kulübü, Trabzonspor Basketbol Kulübü ve Trabzonspor Futbol Kulübü’nde farklı pozisyonlarda yöneticilik yapmıştır.

2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanlığı görevine getirildi. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak seçilmiştir. Beylikdüzü’nün kültürel ve sosyal yaşamında etkin bir rol oynayan Ekrem İmamoğlu, pek çok sivil toplum kuruluşunda üyeliği bulunmaktadır.

Beylikdüzü’nde gerçekleştirdiği birtakım icraatları;

  • Belediye bünyesinde dört yeni müdürlük kurulması.
  • Adedi az olan yeşil alanların arttırılması.
  • Hasta nakil araçlarının halkın hizmetine sunulması.
  • İlk, orta ve liselerin neredeyse tüm fiziki ve altyapı sorumluluğunu üstlenmiştir.

1991 yılından bu yana Beylikdüzü’nde yaşamakta olan Ekrem İmamoğlu, Dilek İmamoğlu ile olan evliliğinden 3 çocuğu vardır.

Kadir Topbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan istifa etmesinden sonra 28 Eylül 2017 tarihinde yapılmış olan seçimde Cumhuriyet Halk Partisi’nin yapmış olduğu açıklamaya istinaden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için göstermiş olduğu aday Ekrem İmamoğlu olmuştur.

28 Eylül 2017 tarihinde yapılmış olan seçimde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Parti’nin adayı olan Mevlüt Uysal seçilmiştir.

23 Kasım 2018 tarihinde Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nin açılışında onur konuğu olan Zülfü Livaneli, Ekrem İmamoğlu için “Bizim aslında mutluluğa çok ihtiyacımız var. Ekrem İmamoğlu bizi mutlu ediyor. Beylikdüzü’ne her gelişimde yapmış olduğu yaşam parkını, yaşam parkında çağdaş müziği izleyenleri, bütün halkı ile bütünleşmesini, halkla kucaklaşmasını ve yaptığı bu eserleri gördüğüm zaman çok mutlu oluyorum. Ve bize çok daha çok Ekrem İmamoğlu lazım!” ifadelerine yer vermiştir.

31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşmiş olan yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi’nden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir.

Ekrem İmamoğlu, sonuçların açıklanması konusunda büyük tartışmalara neden olan ve Anadolu Ajansının sonuçları bile isteye geciktirdiği iddialarının akabinde İstanbul genelinde oyların %48.78’ini, Ak Parti adayı Binali Yıldırım ise oyların %48.52’sini almıştır. Ekrem İmamoğlu, Binali Yıldırım’ın almış olduğu oyların 23 bin 945 oy fazlasını alarak seçimi kazanmıştır.

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu