Kayağa Giderken Nasıl Giyinilir? Kayak Pozu Önerileri

instagram takipçi hilesi

Kayağa giderken nasıl giyinilir? Kayak yapmak, kış aylarının en keyifli aktivitesidir. Mis gibi atmosferin içinde kuş gibi süzülürken, bir yandan da hoş bir kombin yapmak istenir. Kayak kombini özellikle kadınların en önem verdiği konulardandır. Neler götürülmesi gerekir? İşte tüm merak edilen detayları ile kayak kombini:

1.İçten Kalın Giyinmek Gerekir

Kayağa giderken içinize giydiğiniz şeylerin mümkün olduğunda kalın olmasına dikkat edin. Mutlaka alttan tayt ya da külotlu çorap giyinin. Ayrıca termal çorap giymenizde de fayda var.

Atlet seçiminde bulunurken de yünlü ya da termal olmasına dikkat edin. Hava ne kadar yumuşak olursa olsun karların ve rüzgarın verdiği soğuğu hesaba katmanızda fayda var.

2. Aksesuar Seçimi

Kayağa giderken nasıl giyinilir sorusuna aksesuarların da dahil edilerek düşünülmesi gerekir. Burada bahsedilen aksesuarlardan ilki; şapka ve atkıdır. Şapkanın içinin polarlı olmasına ve kulaklarınızı kapatmasına dikkat edin. Atkı seçiminde ise rahat ve sıcak tutan ürün seçiminde bulunmalısınız.

İkinci önemli konu ise; kulaklarınızın kapatılmasıdır. Kulaklarınızı soğuğun ve rüzgarın etkilerinden korumak için mutlaka kulaklık da takmalısınız.

Elleri de unutmamak gerek… Karlarla iç içe olacağınız kayak aktivitesinde eldiven seçiminizi doğru yapmalısınız. Polarlı ya da yünlü parmakları tamamen kapatan rahat eldivenler takabilirsiniz.

Mutlaka gözlük takın. Hem karların gözünüzü almaması hem de rüzgardan korunmak için kayak gözlüğü almanız tavsiye edilir.

3. Kayak Montu

Kayak montları soğuğun etkilerinden korunmanızı sağlar. Bu nedenle yanınızda mutlaka kayak montunuzu götürün. Eğer kayak montunuz yoksa seçiminizi şişme monttan yana kullanın. Hem sportif hem de sıcak tutan bir mont giyinmelisiniz.

Bununla birlikte; içten mutlaka kalın bir kazak ve hırka giyinin. Soğuktan korunurken şıklığınızı da korumayı ihmal etmeyin.

4. Kayağa Giderken Nasıl Giyinilir? Kayak Ürünleri

Kayak pantolonları özel olarak üretilir. Kayak yaparken soğuk, rüzgar, kar ve ıslaklığa karşı korunmanızı sağlar. Özel olarak üretilen kayak pantolonlarını satın alabileceğiniz gibi kiralık da alabilirsiniz.

Eğer varsa kar botu giyinmelisiniz. Hem sıcak tutar hem de rahat etmenizi sağlar. Yoksa eğer sıcak tutan bir bot giyinebilirsiniz.

5. Sırt Çantası

Kayağa giderken rahat etmeniz çok önemlidir. Bu nedenle yanınızda sıradan çantalar yerine sırt çantası götürmeniz tavsiye edilir. Sırt çantanızın spor ve rahat olmasına dikkat edin. Özellikle sporcular ve sık seyahat edenler için üretilen, ağırlığı olmayan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Bu seçim sayesinde hem çantanıza birçok şey koyabilirsiniz hem de rahat edebilirsiniz.

Kayağa giderken yanınızda götürmeniz gereken diğer şeyler:

  • Acıktığınızda yiyebileceğiniz atıştırmalıklar
  • Su
  • Yedek çorap
  • Güneş kremi
  • Dudak koruyucu

Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=SuiA5lvlhJQ

Fotoğraflar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler

Başa dön tuşu