Hosting

Buse Yıldırım Kimdir?

NTV Haber Spikeri Buse Yıldırım Kimdir?

Google News

Spiker Buse Yildirim Kimdir Fotograflari Resimleri 23
Tam adı: Buse Yıldırım
Doğum tarihi: 14 Aralık 1988
Doğum yeri: İstanbul /Türkiye
Boyu: 1,70 m
Ailesi:
Sevgilisi: Yok
Güncel Çalıştığı Program Kanal: NTV Gece Bülteni
Mesleği: Haber Spikeri, Sunucu
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

NTV ekranlarından gece bülteninde çıkan haber spikeri Buse Yıldırım kimdir? İzleyiciler tarafından dikkat çeken haber spikerleri arasında yer alan ve son zamanlarda internette en çok aranan haber spikerlerinden biri olan Buse Yıldırım‘ın en güncel ve en detaylı biyografi sayfasındasınız.

Buse Yıldırım, 1988 tarihinde İstanbul , Türkiye’de dünyaya gelmiştir. Eğitimini, Aydın Doğan İletişim Meslek Lisesinden mezun olarak ve ardından Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır.

Kariyeriyle ilgili olarak, daha 15 yaşındayken hayalini kurduğu spikerlik mesleğini icra etmeye 2013 yılında ilk kez muhabir olarak Haber Türk haber kanalında çalışarak adım atmıştır. Tabi bu aşamaya gelene kadar da üniversite yıllarındayken bir çok kanalda bu alanda staj yapmış ama profesyonel anlamda mesleğiyle ilgili adımı muhabirlik yaparak başlamıştır. Staj yaptığı kanallardan bazıları Fox Tv,CNN Türk ve Habertürk televizyon kanallarıdır.

Bu kanallardaki başarısıyla adından söz ettirmiş ve iyi referanslar elde etmiştir. Daha sonrasında gazetecilik yapmak istese de televizyonda editörlük ve program sunma , spikerlik mesleğine yönelerek, kariyerinde dönüm noktası oluşturmuştur. Kendisi gibi bir mesleğini icra eden televizyon sunucularından bir çoğunu beğense de o daha çok, Nevşin Mengü‘yü beğenmektedir. Hatta bir demecinde onu izlerken keyif aldığını dile getirmiştir.

HaberTürk kanalında gece bülteni ,Beyaz TV’de sabah haberleri ve daha sonrasında Beyaz TV’de hafta sonu haberlerini sunarken , 2018 yılının ikinci yarısından itibaren NTV’nin yeni ekran yüzü olmuştur.

Sporu hayatının bir parçası olarak görüyor. Buse Yıldırım’ın instagram hesabında da zaten spor yapmaktan hoşlandığını , fotoğraflarından görebilirsiniz. Ayrıca, jumping yapmaktan keyif aldığını dile getiren güzel sunucu,yemek yapmayı ve yemeyi de çok sevdiğini söylüyor.

İlgili İçerikler

En çok gitmek istediği yerlerin başında da Güney Amerika’yı görmek istediğini belirtiyor.

2018 yılından itibaren NTV’nin hafta içi gece haberlerinin spikerliğini /sunuculuğunu yapmaktadır. Güzel sunucu, bir çok kişi tarafından dikkat çekmekte ve internet de en çok aranan haber sunucularından biri olmaktadır. Gelecek yıllarda, daha çok kez ekranlarda görecek ve geleceği parlak sunuculardan biri olma yolunda devam etmektedir.

Buse Yıldırım, deprem anında 30 saniye kadar profesyonel haber sunuculuğundan ödün vermeden olay esnasında haberleri sunmaya devam ederken, panik yapmaktan veya öyle görünmekten uzaktaydı. Konuyla ilgili videosu hemen aşağıda videolar bölümünde.

Buse Yıldırım’ın Sunduğu Programlar/ Çalıştığı Kanallar

  1. 2013-2014 – Habertürk / Muhabir
  2. 2014-2015 – Habertürk – Gece Bülteni / Spiker (sunucu)
  3. 2015- Beyaz TV – Sabah Haberleri / Spiker (sunucu)
  4. 2015- Beyaz TV – Hafta sonu  Haberleri / Spiker (sunucu)
  5. 2018- NTV- Gece Haberleri / Spiker (sunucu)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleYoutube

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir