Yerli Kadın Ünlüler

Buse Yıldırım Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Spiker Buse Yildirim Kimdir Fotograflari Resimleri 23
Tam adı: Buse Yıldırım
Doğum tarihi: 14 Aralık 1988
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,70 m
Burcu: Yay
Ailesi:
Sevgilisi: Yok
Eğitimi: Üniversite Mezunu
Güncel Çalıştığı Program Kanal: NTV Gece Bülteni
Mesleği: Haber Spikeri, Sunucu
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

NTV ekranlarından gece bülteninde çıkan haber spikeri Buse Yıldırım kimdir? İzleyiciler tarafından dikkat çeken haber spikerleri arasında yer alan ve son zamanlarda internette en çok aranan haber spikerlerinden biri olan Buse Yıldırım‘ın en güncel ve en detaylı biyografi sayfasındasınız.

Buse Yıldırım, 1988 tarihinde İstanbul , Türkiye’de dünyaya gelmiştir. Eğitimini, Aydın Doğan İletişim Meslek Lisesinden mezun olarak ve ardından Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olarak tamamlamıştır.

Kariyeriyle ilgili olarak, daha 15 yaşındayken hayalini kurduğu spikerlik mesleğini icra etmeye 2013 yılında ilk kez muhabir olarak Haber Türk haber kanalında çalışarak adım atmıştır. Tabi bu aşamaya gelene kadar da üniversite yıllarındayken bir çok kanalda bu alanda staj yapmış ama profesyonel anlamda mesleğiyle ilgili adımı muhabirlik yaparak başlamıştır. Staj yaptığı kanallardan bazıları Fox Tv, CNN Türk ve Habertürk televizyon kanallarıdır.

Bu kanallardaki başarısıyla adından söz ettirmiş ve iyi referanslar elde etmiştir. Daha sonrasında gazetecilik yapmak istese de televizyonda editörlük ve program sunma , spikerlik mesleğine yönelerek, kariyerinde dönüm noktası oluşturmuştur. Kendisi gibi bir mesleğini icra eden televizyon sunucularından bir çoğunu beğense de o daha çok, Nevşin Mengü‘yü beğenmektedir. Hatta bir demecinde onu izlerken keyif aldığını dile getirmiştir.

İlginizi çekebilir: Nevşin Mengü Kimdir?

HaberTürk kanalında gece bülteni ,Beyaz TV’de sabah haberleri ve daha sonrasında Beyaz TV’de hafta sonu haberlerini sunarken , 2018 yılının ikinci yarısından itibaren NTV’nin yeni ekran yüzü olmuştur.

Sporu hayatının bir parçası olarak görüyor. Buse Yıldırım’ın instagram hesabında da zaten spor yapmaktan hoşlandığını , fotoğraflarından görebilirsiniz. Ayrıca, jumping yapmaktan keyif aldığını dile getiren güzel sunucu,yemek yapmayı ve yemeyi de çok sevdiğini söylüyor.

En çok gitmek istediği yerlerin başında da Güney Amerika’yı görmek istediğini belirtiyor.

2018 yılından itibaren NTV’nin hafta içi gece haberlerinin spikerliğini /sunuculuğunu yapmaktadır. Güzel sunucu, bir çok kişi tarafından dikkat çekmekte ve internet de en çok aranan haber sunucularından biri olmaktadır. Gelecek yıllarda, daha çok kez ekranlarda görecek ve geleceği parlak sunuculardan biri olma yolunda devam etmektedir.

İlginizi çekebilir: Buket Aydın Kimdir?

Buse Yıldırım 2022 Aralık’ta İstanbul’da deprem anında gece canlı yayında izleyici karşısındaydı. Güzel sunucu yaklaşık 15-25 saniye kadar süren depremde canlı yayında profesyonel bir şekilde izleyicilerine haber aktarmaya devam etti. Bu durum sosyal medyada konuşulmasının yanı sıra mesleğini en iyi şekilde icra etmesi takdire şayan bir durumdu. Bununla ilgili videoyu hemen aşağıda Buse Yıldırım Videoları bölümünden izleyebilirsiniz.

2023 Haziran ayının sonlarında Buse Yıldırım nihayet bir ulusal kanalda Star TV’de 19:00 hafta içi ana haber spikeri olarak izleyici karşısına çıkmaya başladı. Yıldırım sadece yaz döneminde Star TV hafta içi ana haber programını sunacağı bilgisi kendi sosyal medya hesabından instagram’dan verdi.

Güzel sunucu Buse Yıldırım, 2023 yazı itibariyle hafta içinde Star TV Ana haber bültenini sunarken, diğer yandan NTV’nin “Yeşil Ekran” programına da hız kesmeden devam etmektedir.

2023 Eylül ayında yeni yayın döneminde Buse Yıldırım, NTVBugün Yarın” adlı programda 00:00-02:00 arası ekran karşısında olacak. Güzel sunucu, Star TV’deki ana haber bülteni sunuculuğunu yaz döneminde 20:00’de hafta içi sunmuştu.

İlginizi çekebilir: Özlem Sarıkaya Kimdir?

Son olarak, 2023 Eylül ayında yeni yayın döneminde, Buse Yıldırım, NTV’nin “Bugün Yarın” programında 00:00-02:00 arası ekran karşısında olacak. Aynı zamanda yaz döneminde Star TV’deki ana haber bültenini de 20:00’de hafta içi sunmuştu. Buse Yıldırım, bu enerjisi ve profesyonelliğiyle, izleyicilerin gönlünde taht kurmuş bir isim olarak, ekranlardaki başarısını sürdürmeye kararlı.

Buse Yıldırım evli, evlendi mi?” gibi soruların yanıtını da vermem gerekiyor. Yıldırım, evli değildir, evlenmemiştir. Sevgilisi de kaynaklarımda veya sosyal medyasını takip ettiğim kadarıyla yoktur.

Buse Yıldırım’ın Sunduğu Programlar/ Çalıştığı Kanallar

 1. 2013-2014 – Habertürk / Muhabir
 2. 2014-2015 – Habertürk – Gece Bülteni / Spiker (sunucu)
 3. 2015- Beyaz TV – Sabah Haberleri / Spiker (sunucu)
 4. 2015- Beyaz TV – Hafta sonu  Haberleri / Spiker (sunucu)
 5. 2018-2023- NTV- Gece Haberleri / Spiker (sunucu)
 6. 2023- Star TV Ana Haber Bülteni (19:00 Hafta içi) / Spiker (Sunucu)
 7. 2023 – NTV – Bugün Yarın (hafta içi 00:00-02:00)

Videoları

Fotoğrafları

11 Yorum

 1. Evet ekranlara yakışan gayet güzel alımlı bir kadın. Onu izlemek için gece televizyona bakmam kötü

 2. Buse Yıldırım’ı niye gece bültenlerine bırakıyorlar ki? Saçmalık! Ulusal kanaldaki bir çok spikerden daha iyi ekrana yakışıyor.

 3. Buse Yıldırım’ın enerjisi ve yeteneği harika! Hem Star TV’de hem de NTV’de başarılı bir şekilde görev yapıyor. Yeni dönemde NTV Gece bülteninde de olacak olması harika bir haber!

 4. Sen ne ara geçtin NTV’ye daha önce star tv de ana haber sunuyordun ve gayet yakışıyordun ekranlara bence star tv nin hatası bu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu