Yerli Kadın Ünlüler

Nevşin Mengü Kimdir?

instagram takipçi hilesi

nevsin mengu 13

Tam adı: Nevşin Mengü
Doğum tarihi: 2 Mayıs 1982
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu: 1,69 m
Ailesi: Figen Mengü, Şahin Mengü
Eşi: 
Çocuk (ları):
Mesleği: Gazeteci, sunucu
Aktif Yılları: 2005’den Günümüze
imdb-logo

youtube-chanelSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Nevşin Mengü kimdir? Nevşin Mengü, 2 Mayıs 1982 yılında Ankara’da doğdu. Baba tarafı Kastamonu’lu olan Nevşin, eğitimini Ankara’da aldı.

Üniversiteyi Bilkent’te Siyaset Bilimi üzerine aldı. Ardından yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans eğitimini Galatasaray Üniversitesi’nde Türkiye Üzerine Toplumsal İncelemeler üzerine eğitim aldı.

Babası Cumhuriyet Halk Partisi’nin 23. dönem Manisa Milletvekili olan Nevşin Megü, televizyon dünyasına 2005 yılında başladı. Kanal Türk isimli kanalda “Kadınlar Kulübü” isimli bir programın hem sunuculuğunu hem de hazırlığını yaptı.

Gazeteciliğe ise 2006 senesinde Haber Türk gazetesinde başladı. Burada 2006 senesinde muhabir olarak çalıştı.

Bu esnada TRT’nin prodüksiyon hizmetlerini de yerine getirdi. Haber Türk gazetesindeki görevinden One Ajans’tan gelen teklifi kabul etmesi ile son verdi. One Ajans’ın teklifi üzerine İran’a gitti ve bir buçuk sene çalıştı. Ajansın Tahran temsilciliğini yaptı.

Doğan Yayın Holding’in Hürriyet gazetesinde 6 ay boyunca muhabir olarak görev yaptı. 2011 senesinde ise iki işi aynı anda yaptı. O yıllarda Mehmet Ali Birand’ın sağlık problemleri yayına çıkamamasına neden oldu. Birand’ın yerine Nevşin Mengü sunuculuk yaptı. Ancak o esnada bir kanalda daha çalışıyordu.

Bir dönem CNN Türk’te çalıştı. Editörlük ve sunuculuk yaptı. Aynı anda hafta içi her gün haber bülteninin hazırlanmasını ve sunulmasını sağladı.

İran’da çalışırken gözlemlerini kaleme alarak ilk kitabını yayınladı. Bu kitabına “İnsanın Düşünmekten Canı Yanar mı?” ismini verdi.

2017 tarihinde Birgün, Bavul ve Socrates isimli gazete ve dergilerde yazmaya başladı. XOXO degisinde kadınlarla röportajlar yaptı. İlgi çeken bu röportajlarda birçok kadının yaşamına değindi.

2020 senesinde Sözcü gazetesinde yazmaya başladı. Gazetecilik, sunuculuk ve muhabirlik kariyerinin yanı sıra spor yaşamıyla da ilgi çeker. Özellikle kardeşi Burak ile beraber çok sayıda spor aktivitesine katılmışlardır. Yüzme ve koşu Nevşin Mengü’nün en sevdiği dallar arasında yer alır.

Birçok sportif aktiviteye katılarak dinamik faaliyetlerde aktif olarak rol almıştır. YouTube üzerinden katıldığı programlarda çekilen videoları da son derece ilgi çekicidir. Özellikle gençlere ilham veren ve yol gösteren videoları beğeniyle karşılanır.

Armağan Çağlayan’ın YouTube kanalına katılarak hiçbir zaman siyasetçi olmak istemediğini belirtmiştir.

Bekar olan ve daha önce hiç evlenmeyen başarılı muhabir, vejetaryen beslenme düzenini benimsemiştir.

Videoları

 Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu