hosting

Senem Toluay Ilgaz

”Forex”

Senem Toluay Ilgaz

Tam adı: Senem Toluay Ilgaz
Doğum tarihi: ??. ??. 1973
Doğum yeri: Bingöl, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: 
Eşi: Kerem Ilgaz
Çocuk (ları): Nehir Ilgaz, Çınar Ilgaz
Mesleği: Gazeteci, Sunucu, Spiker
Aktif Yılları: 1998 senesinden bu yana

youtube-chanel Senem Toluay Ilgaz
Sosyal Medyada
instagram-hesabi Senem Toluay Ilgaz twitter-hesabi Senem Toluay Ilgaz
Başlıklar

Hakkında

Senem Toluay Ilgaz Kimdir? Senem Toluay Ilgaz, 1973 senesinde Bingöl’de dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü‘nde almış ve başarı ile mezun olmuştur. 1998 senesinin Ekim ayında CNN TÜRK televizyonunda muhabir olarak işe başlamıştır.

Daha sonra haber spikerliğine geçmiştir. 2000 senesinin Nisan ayı itibari ile 3,5 sene CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Gürkan Zengin‘in yaptığı programda editör ve muhabir olarak görev almıştır. Aynı kanalda “Ajans” adlı programı sunmuştur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Hatice Aslan
İLGİLİ İÇERİKLER

Senem Toluay Ilgaz, Star TV‘de “Günaydın Türkiye” adlı programı sunmuş ve Best FM haber merkezinin editörlüğünü yapmıştır. Hür FM muhabirliği, Radyo Foreks‘te sunucu ve yapımcılık görevlerini icra etmiştir. 2009 senesinde TRT Türk‘e geçiş yapmıştır. TRT Türk ekranlarında “Dünya Bülteni” adlı programı sunmuştur. Daha sonra “Dünyamız Detay” adlı programı hem hazırlamış hem de sunmuştur.

2011 senesinin Nisan ayında El Cezire kanalının ekran yüzlerinden biri olmuştur. Kanalın sadece internet üzerinden yayın yapmaya başlaması üzerine işine son verilmiştir. 2015 senesinin Haziran ayında Habertürk TV ekranlarında çalışmaya başlamıştır. Bu kanalda “Enine Boyuna” adlı programı sunmuştur. 2018 senesinin Mayıs ayında Haber Global ekranlarında çalışmaya başlamıştır.

Senem Toluay Ilgaz, 7 Nisan 2006 günü Rıfat Ilgaz‘ın torunu olan Kerem Ilgaz ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Çınar ve Nehir isimlerinde çocukları dünyaya gelmiştir.

Geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce Haber Global ekranlarında konuk olarak yer alıyordu. Senem Toluay Ilgaz‘ın sunduğu programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın konuşması başladığı için yayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın konuşmasına çevrildi. Buna sinirlenen Muharrem İnce programı terk etmişti.

Senem Toluay Ilgaz’ın Çalıştığı Kanallar ve Radyolar

  1. CNN TÜRK
  2. Star TV
  3. Best FM
  4. Hür FM
  5. Radyo Foreks
  6. TRT Türk
  7. El Cezire
  8. Habertürk TV
  9. Haber Global

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu