Yerli Kadın Ünlüler

Senem Toluay Ilgaz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

senem toluay ilgaz 1

Tam adı: Senem Toluay Ilgaz
Doğum tarihi: ??. ??. 1973
Doğum yeri: Bingöl, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: 
Eşi: Kerem Ilgaz
Çocuk (ları): Nehir Ilgaz, Çınar Ilgaz
Mesleği: Gazeteci, Sunucu, Spiker
Aktif Yılları: 1998 senesinden bu yana

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Senem Toluay Ilgaz Kimdir? Senem Toluay Ilgaz, 1973 senesinde Bingöl’de dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü‘nde almış ve başarı ile mezun olmuştur. 1998 senesinin Ekim ayında CNN TÜRK televizyonunda muhabir olarak işe başlamıştır.

Daha sonra haber spikerliğine geçmiştir. 2000 senesinin Nisan ayı itibari ile 3,5 sene CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan sunuculuğunu Gürkan Zengin‘in yaptığı programda editör ve muhabir olarak görev almıştır. Aynı kanalda “Ajans” adlı programı sunmuştur.

Senem Toluay Ilgaz, Star TV‘de “Günaydın Türkiye” adlı programı sunmuş ve Best FM haber merkezinin editörlüğünü yapmıştır. Hür FM muhabirliği, Radyo Foreks‘te sunucu ve yapımcılık görevlerini icra etmiştir. 2009 senesinde TRT Türk‘e geçiş yapmıştır. TRT Türk ekranlarında “Dünya Bülteni” adlı programı sunmuştur. Daha sonra “Dünyamız Detay” adlı programı hem hazırlamış hem de sunmuştur.

2011 senesinin Nisan ayında El Cezire kanalının ekran yüzlerinden biri olmuştur. Kanalın sadece internet üzerinden yayın yapmaya başlaması üzerine işine son verilmiştir. 2015 senesinin Haziran ayında Habertürk TV ekranlarında çalışmaya başlamıştır. Bu kanalda “Enine Boyuna” adlı programı sunmuştur. 2018 senesinin Mayıs ayında Haber Global ekranlarında çalışmaya başlamıştır.

Kullanıcılar bu biyografilere de baktı:

Senem Toluay Ilgaz, 7 Nisan 2006 günü Rıfat Ilgaz‘ın torunu olan Kerem Ilgaz ile dünya evine girmiştir. Bu evliliğinden Çınar ve Nehir isimlerinde çocukları dünyaya gelmiştir.

Geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce Haber Global ekranlarında konuk olarak yer alıyordu. Senem Toluay Ilgaz‘ın sunduğu programda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın konuşması başladığı için yayın Recep Tayyip Erdoğan‘ın konuşmasına çevrildi. Buna sinirlenen Muharrem İnce programı terk etmişti.

Senem Toluay Ilgaz’ın Çalıştığı Kanallar ve Radyolar

  1. CNN TÜRK
  2. Star TV
  3. Best FM
  4. Hür FM
  5. Radyo Foreks
  6. TRT Türk
  7. El Cezire
  8. Habertürk TV
  9. Haber Global

Videoları

https://www.youtube.com/watch?v=cRojoFMMoAM

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu