Yerli Kadın Ünlüler

Buket Aydın Kimdir?

instagram takipçi hilesi

buket aydın 1
Tam adı: Buket Aydın
Doğum tarihi: ??. ??. 1985
Doğum yeri: Bursa / Türkiye
Boyu: 1.65 m
Ailesi: 
Eşi: Erce Baykal
Çocuk (ları): 
Mesleği: Spiker, Sunucu, Öğretim Görevlisi
Aktif Yılları: 2009 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Buket Aydın Kimdir? Buket Aydın, 1985 senesinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü‘nü burslu olarak okumuş ve mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini ise Atilla İlhan‘ın şiirlerini inceleyerek yapmıştır.

Buket Aydın, spiker olmak istiyordu. Bu yüzden İstanbul Kadıköy’de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu‘na katıldı. Burada aldığı eğitim ile kendini geliştirdi ve başarılı bir şekilde mezun oldu.

Spikerlik ve sunuculuk kursundan mezun olduktan sonra 1 yıl özel bir radyoda haber spikerliği yaptı. Daha sonra Kanaltürk televizyonuna geçti. Bu kanalda ilk olarak spor haberlerini sundu. Daha sonra hafta sonu akşam ana haber bültenini sunmaya başladı.

Buket Aydın, Kanaltürk ile yollarını ayırdıktan sonra TRT Türk kanalına geçti. Bu kanalda ise bir süre program sunuculuğu yaptı. Aydın, 2011 senesinin Nisan ayında tekrar yapılanma kararı alan NTV‘ye geçti.  Bu kanalda ise haber kuşaklarında sunuculuk yaptı.

8 Mart 2013 tarihinde NTV gece haber bültenini sunmaya başladı. Bu görevi Spiker Ahmet Arpad‘tan devraldı. Hafta içi her gün gece saat 23:00’da başlayan Gece Bülteni‘ni sundu. Aydın aynı zamanda Nişantaşı Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü‘nde öğretim görevlisi olarak da çalışmaktadır.

Buket Aydın, 2013 senesinde iş adamı olan Erce Baykal ile dünya evine girmiştir. Erce Baykal, 2012 yılından bu yana Tehlikeli Mallar Deniz, Demiryolu ve Karayolu ile Taşınmasına İlişkin Tehlikeli Madderler Danışmanı olarak görev yapmaktadır. Daha önce de 12 sene boyunca Gümrük Müşaviri olarak görev yapmıştır.

Aydın, 26 Nisan 2018 tarihinde Kanal D televizyonuna geçmiştir. Ahmet Hakan‘ın haber sunuculuğunu bırakmasının ardından görevi devralmıştır. 2 Mayıs 2018 tarihinde ise aktif olarak göreve başlayan Buket Aydın, şu anda Kanal D Ana Haber Bülteni‘ni sunmaktadır. Aydın, YPG terör örgütünün gazetecilere ateş açmasının ardından Nusaybin‘e giderek “#YPGattackedJournalists” etiketi ile sosyal medya hesabında paylaşmıştır. Bazı kesim tarafından fotoğrafın photoshop olduğunu iddaa etmişti.

Demirören medya grubundan istifa etmiş, Haber Global kanalında, “Buket Aydın ile Koltuk” adlı programı ile ekranlara geri dönecek.

Buket Aydın Çalıştığı Televizyon Kanalları

  1. Kanaltürk
  2. TRT Türk
  3. NTV
  4. Kanal D
  5. Haber Global

Aldığı Ödüller

  1. En İyi Haber Spikeri
  2. En İyi Giyenen Kadın Haber Spikeri
  3. Yılın Bayan Haber Spikeri
  4. Yılın Gece Haber Bülteni Spikeri
  5. Anadolu Medya

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu