Akıllı Telefonlar ve Tabletler

AirDrop Nasıl Kullanılır?

instagram takipçi hilesi

apple-airdrop-nasil-yapilir

AirDrop Nasıl Kullanılır?

AirDrop iki iOS cihazlar arasında dosya transferi gerek kalmadan bir Wi-Fi ağı ile Havadan oluşturarak çalışırtırabilirsiniz, Wi-Fi ağı iOS cihazlar arasında ve herhangi bir yapılandırma gerektirmez.

Mac OS X Lion ile tanıtılan AirDrop özelliği, yerel ağda bulunan diğer Mac kullanıcılarıyla kolaylıkla dosya paylaşmanız üzerine kurulmuş bir sistemdi. iOS 7 ile birlikte, iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcıları da bu eğlenceye katılabiliyor. iOS cihazlardaki AirDrop üzerinden fotoğraf, video, web sayfası, harita bilgisi ve çok daha fazlası paylaşılabiliyor.Ancak bir iOS cihazdan Mac bilgisayara veri transferi mümkün değil.

AirDrop üzerinden paylaşım yapmak için, hem sizin, hem de paylaşacağınız kişinin cihazında AirDrop’u açtığından emin olun. Ekranın altından çekerek Bildirim Merkezi’ni açın ve AirDrop kısmına dokunun. Yalnızca kişiler listenizde olan insanlar ile paylaşım yapmak için “Sadece Kişiler,” yakınınızdaki herkes ile paylaşım yapmak için de “Herkes” seçeneğini seçip AirDrop’u açın. Bluetooth’unuz kapalıysa, AirDrop ile birlikte o da açılacaktır.

Sonrasında, AirDrop destekleyen bir uygulama üzerinden dilediğiniz her şeyi paylaşabilirsiniz. Dilerseniz fotoğraf, dilerseniz web sitesi, harita bilgisi, video, belge, dosya, ne isterseniz, AirDrop seçeneği açıksa rahatlıkla paylaşabilirsiniz.

AirDrop, iOS cihazlarda Wi-Fi ve Bluetooth üzerinden çalışırken, hücresel ağ kullanmaz. Çalışması için cihazların aynı Wi-Fi ağına bağlı olmasına gerek yoktur. Yeterince yakın olduğunuz takdirde, iki cihaz arasında geçici bir direkt bağlantı oluşturulur.

Ancak aklınızda bulunsun, AirDrop tüm iOS 7’ye sahip cihazlarda çalışmıyor. iPhone 5 ve yeni modeller, 4. nesil iPad ve iPad Mini ile 5. nesil iPod Touch ve daha yeni modellerde çalışıyor. Ayrıca kullanmak için iCloud hesabınız olması gerekiyor.

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

7 Yorum

    1. Bildiğim kadarıyla AirDrop iPhone 5 ve üzeri modellerde ve İOS 7 ve sonrası işletim sistemlerinde var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu