Uğur Böcekli Minik Kanepe Tarifi, Nasıl Yapılır? (Videolu)

instagram takipçi hilesi

Yemek yapmak ustalık isteyen bir iştir. Herkes yemek yapabilir ama güzel ve lezzetli yemek yapmak emek ister. Severek yaptığınız her işten güzel sonuçlar elde edersiniz. Önemli olan bu işi benimsemenizdir. Uzaktan bakıldığında altı üstü yemek yapmak, sofra hazırlamak gibi basit eylemler olarak görünse de, aslında bu iş bir nevi sanat eseri ortaya çıkarmak gibidir.

İlk intiba her zaman önemlidir kuralı, sofra düzeni ve sunum şekilleri için de geçerlidir. Sıradan bir sofrada yemek yemekle, özenle hazırlanmış bir sofrada yemek yemek arasında dünyalar kadar fark vardır.

Büyükler için önemli olan yemeklerin tadı olsa da, küçüklerde durum biraz daha farklıdır. Zaten iştahları az olan miniklerin dikkatini çekmek için, yiyeceklere birkaç ufak dokunuş yaparak karınlarını doyurmalarını sağlayabilir hem de eğlenceli bir şekilde yemek yemelerini izleyebilirsiniz. Örneğin sabah kahvaltısı için, küçük uğur böcekli kanepe hazırlayarak güne merhaba diyebilirsiniz.

11

Uğur Böcekli Kanepe İçin Gerekli Malzemeler

4 dilim tost ekmeği

Cherry domates

Zeytin

Maydanoz

Labne peyniri

Çörek otu

Bal

12

Uğur Böcekli Kanepenin Yapılışı

Minik kanepeler için yapmanız gereken ilk şey, tost ekmeklerini 4 eşit parçaya bölmektir. Daha sonra bu ekmeklerin üzerlerine labne peynirinden sürerek üzerine maydanoz ekleyin. ( Amaç, uğur  böceğini doğal ortamındaymış gibi göstermek. ) Cherry domatesleri ikiye bölün ve her ekmek parçasının üzerine bir tane domatesin ucunu üçgen keserek yerleştirin. ( Burada da amaç, kanat hissi vermektir. ) Ardından zeytinleri ikiye bölerek kafa kısımlarını oluşturun. Son olarak da domateslerin üzerine bir kürdan yardımıyla hafif bal sürerek çörek otlarını yapıştırın.

Yapmış olduğunuz uğur böcekli kanepeler, artık servise hazır durumdadır. Görüntüleri ve tatları ile hem göze hem de mideye hitap edecek bu kanepeleri çocuklarınıza yedirebileceğiniz gibi; çay yanı olarak misafirlerinize de ikram edebilirsiniz.

Hafif ve küçük olan bu atıştırmalıkları, isteğe bağlı olarak yuvarlak krakerler üzerine kaşar peyniri koyarak da servis edebilirsiniz. Besleyici ve doyurucu olan uğur böcekli kanepeyi, hazırlaması da kolay olduğundan dolayı kahvaltılarınızın baş tacı edebilirsiniz. Böylelikle yemekle arası iyi olmayan çocuklarınıza da peyniri ve domatesi sevdirmiş olursunuz. Afiyet olsun.

33

 

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu