Ağaç Şeklinde Yılbaşı Kurabiyesi Tarifi, Nasıl Yapılır? (Videolu)

instagram takipçi hilesi

Yumurtasız, en az yağı içeren tarif bu. Garanti lezzetli olan bu kurabiye hamurlarından üstüne üstük. Yapılması kolay, kırılma ya da çatlama gibi zorlukları bulunmamakta. Çiğ hali bile yeme isteği uyandıran bu tarifin adı ise ağaç şeklinde yılbaşı kurabiyesi.

yilbasi kurabiyesi tarifi 4

Süt kokan yılbaşı kurabiyelerini hazırladıktan sonra birleştirerek yılbaşı ağaçlarının en tatlısını yaratabilmeniz mümkün. Kalanlarını ise kolay bir şekide icing yaparak süsleyebilirisiniz. Her aşamasında çok fazla keyif alabileceğiniz mümkün.

Küçükten büyüğe yıldız kupatlarını üst üste dizerek hem dekoratif hem de yenilebilir yılbaşı ağacı yapıyorsunuz. Badem sütü ve Hindistan cevizi yağı olan sağlıklı yağ kullanacaksınız. Hindistan cevizinin hamura vermiş olduğa aromaya bayılacaksınız. Elbette siz tereyağı ve normal süt kullanarak da hazırlayabilirsiniz. Mis gibi tereyağı kokusu kurabiyeler de her zaman çekici olmuştur.

yilbasi kurabiyesi tarifi 3

Eğer amacınız bu kurabiyelerden yılbaşı ağacı yapmak ise, kurabiye katlarının arasına beyaz krema sürebilirsiniz. Krema yerine pastacı kreması ya da krem şanti kullanabilmeniz de mümkün. Kurabiyelerin arasına hafif bir şekilde taşırılarak sürülen krema ağaca kar yağmış havası veriyor.

Ağaç Şeklinde Yılbaşı Kurabiyesi Tarifi

Malzemeler

200 gram pudra şekeri

100 gram hindistancevizi yağı (yumuşak)

100 gram tereyağı (yumuşak)

50 gram badem sütü

½ çay kaşığı tuz

1 tatlı kaşığı vanilya özütü

2 yemek kaşığı mısır nişastası

360 gram un

1,5 tatlı kaşığı kabartma tozu

Icing İçin

150 gram pudra

2 yemek kaşığı badem sütü

yilbasi kurabiyesi tarifi 2

Ağaç Şeklinde Yılbaşı Kurabiyeleri Nasıl Yapılır?

Çırpma kabızın içerisine tuz, yağ, süt, pudra şekeri ve vanilyayı kıyarak karışıncaya kadar çırpın.

Aynı bir kap içerisinde nişasta, un, kabartma tonuzu harmanlayarak ekleyin.

Karıştırarak hamur haline getirin ve bir streç filme sararak buzdolabında dinlemesi için kaldırın. Dinlenme işlemi iki saat sürecektitr.

Hamuru çıkartarak ikiye bölün.

İki hamuru da ayrı ayrı şekilde merdane yardımı ile ince bir şekilde açarak kupartlar ile kesin ve tepsilerin içerisine yerleştirin.

Fırında sekiz dakika boyunca hafif kenarları kızarıncaya kadar pışırın. Çıkınca sertleşmesi için soğumaya bırakın.

Icing için ise gerekli malzemeyi çırpma teli ile karıştırın ve sıkma torbasının içerisine koyun. Kurabiyelerinizi istediğiniz gibi süsleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu