Astroloji ve Burçlar

Hangi Burç Hangi Ülkede Yaşamalı?

instagram takipçi hilesi

Hangi Burç Hangi Ülkede Yaşamalı? Her insanın farklı özellikleri vardır. Bunlarda genelde burçlar üzerinden tarif edilir. Toplamda 12 tane burç var. Her burcun belli bir tarih aralığı bulunuyor. Bu tarihler arasından doğan kişiler o burcun bir mensubu oluyor.

Burçların insanların yaşamlarında büyük rol oynadıkları astrologlar tarafından sıklıkla söyleniyor. İnanmaya insan sayısı çok olsa da inanan insan sayısı da oldukça fazla. Peki hiç hangi burç hangi ülkede yaşamalı diye bir soru merak ettiniz mi? Biz merak ettik.. 🙂

Hangi Burç Hangi Ülkede Yaşamalı?

Hangi Burç Hangi Ülkede Yaşamalı?

Koç

Koç burcu insanları, varlıklarını korumak ve artırmak için sürekli olarak çalışırlar ve bu nedenle iş hayatları ile sıkı bir şekilde ilgilenirler. Para ve mutluluk kavramları Koç burçları için eşdeğerdir. İkamet edecekleri yerlerde hareket alanlarının kısıtlanmadığı şehirleri tercih ederler ve kuru ve sıcak iklimlere yönelirler. Örneğin, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Antalya, Mersin, Tarsus ve Kıbrıs, Mısır, Fas, Singapur, Meksika gibi ülkeler, Koç burçları için ideal yerler arasındadır.

Boğa

Boğa burcu ise kök salmaktan hoşlanır ve toprağına bağlıdır. Boşa emek harcamak yerine var olanı korumayı tercih ederler. Farklı bir yere yerleşmek için önemli sebepleri olmalıdır. Su ve yeşil bitki örtüsü bol olan bölgeler tam Boğalara göredir. Edremit, Çanakkale, İznik, Antalya ve Samsun gibi iller örnek verilebilir. Gezmek ve görülmeye değer yerleri keşfetmek isteyen Boğalar içinse Peru, Küba, İskandinavya, Arjantin, Japonya ve Hindistan ilgi çekici seyahat rotaları arasındadır.

İkizler

İkizler burcu insanları, kabuğuna sığamayan ve uzun süre tek bir yerde kalamayan yapılarıyla bilinirler. Bu nedenle, hareket alanı kısıtlanmayan ülke ve yörelerde yaşamaları gerekmektedir. İtalya, Arjantin, Brezilya, Meksika ve İspanya gibi ülkeler, İkizler burçlarının özgür ruhlarını tatmin edebilir. Ayrıca Maldivler, Japonya, Mısır ve İzlanda gibi ülkeler de İkizler burçları için ideal destinasyonlardır.

Yengeç

hangi burc hangi ulkede yasamali 3

Yengeç burcu ise oldukça tutarlı ve dengeli bir hayat sürme eğilimindedir. Ailesine ve akrabalarına yakın bölgelerde yaşamayı tercih eder. Kendini güvende hissetmek onlar için çok önemlidir. Yengeçler doğası gereği nemli toprakları ve sulak bölgeleri sever. Abant, Yedi Göller, Van çevresi, Artvin, Gümüşhane, Muğla gibi şehirler ülke içinde mutlu olabilecekleri yerler arasındadır. Yurt dışında ise Türkmenistan, Kazakistan, Arnavutluk, Romanya, Amerika ve Portekiz gibi ülkelerde yaşamaktan keyif alırlar.

Aslan

Aslan burcu, rahatına ve keyfine düşkün bir yapıya sahiptir. Bu sebeple lüks ve konforlu yaşam alanlarını tercih eder. Zaman zaman sakin doğada olmak hoşlarına gitse de büyük şehirlerde ya da aktif sosyal hayatın olduğu yerlerde bulunmayı tercih ederler. İstanbul, Antalya, Ankara, Adana, Bursa gibi şehirler ülke içinde Aslan burçları için alternatif olabilir. Yurt dışında ise Almanya, İsviçre, Belçika, Portekiz, Hollanda, Tunus, İspanya, İtalya ve Yunanistan gibi ülkeler cazip gelebilir.

Başak

Başak burcu, kendine özgü bir karaktere sahip olan bir burçtur. Sosyal hayattan pek hoşlanmaz ve zekasını kullanabileceği çalışmalarda bulunmayı tercih eder. Farklı ülkelerin coğrafyaları ve kültürleri hakkında bilgi toplamaya meraklıdır. Ancak kendi değer yargılarına uygun, kültürel açıdan yakın veya daha ileri seviyedeki toplumlarda yaşamaktan keyif alır. İngiltere, İsviçre, Japonya, Amerika, Yunanistan, İspanya, İrlanda, Finlandiya gibi ülkelerde yaşamaktan mutluluk duyabilir.

hangi burc hangi ulkede yasamali 4

Terazi

Terazi burcu insanlarının genel özellikleri, dünya genelinde herhangi bir yerde yaşayabilecekleri ve her ortamda sosyal çevre edinmekte zorlanmayacaklarıdır. Sosyal açıdan gelişmiş şehirler ve ülkeler, insan odaklı Terazi burçları için tercih sebebidir. Bu nedenle İstanbul gibi büyük metropoller ya da Antalya ve Muğla gibi şehirler, Terazi burçları için uygun ortamlar sunabilir. Ayrıca Singapur, Çin, Japonya, Ukrayna, Rusya, Hindistan, Belçika, İtalya ve İspanya gibi ülkeler de Terazi burçları için önerilebilir.

Akrep

Akrep burcu, para, güç ve tutkuyu önemseyen bir burçtur. İlginç yerleri keşfetmek ve bilgisini tecrübesini artırmak için her yerde yaşama gücüne sahiptir. Su grubunun gizemli burçları olan Akrepler, suyu çok severler ve cesaretlerini insanları tanıma ve ileri görüşlülüklerinden alırlar. Somali, Ekvador, Somali, Mozambik, Avustralya, Haiti, Hindistan, Japonya, Libya ve Güney Afrika, Akreplerin ilgisini çekebilecek yerler arasındadır.

Yay

Yay burcu, herhangi bir insan topluluğunun bulunduğu her yer uygun olsa da, sürekli olarak seyahat etmeli, farklı kültürlerle tanışmalı ve keşifler yapmalıdırlar. Adalardan oluşan ülkeler gibi heyecan verici yerlerden örnek vermek gerekirse, Avustralya, Madagaskar, Endonezya ve Sri Lanka Yay burçları için ideal destinasyonlar arasındadır. Ayrıca Amerika, Peru, İsviçre ve Japonya gibi farklı kültürlere sahip ülkelerde de rahatlıkla yaşayabilirler. Döndüklerinde ise, dostlarına anlatacakları birçok ilginç deneyimleri olacaktır.

Oğlak

Oğlak burcu, sağlam bir karaktere sahip bir burçtur ve ayakları sağlam yere basar. Sahip olduklarını korumak için gücünü kullanır ve ailesine vefalıdır. Ailesinden uzakta kalmak Oğlak burçları için mutsuzluk sebebidir. Bu burç manzaraları çok sever. Dağcılık ve trekking en sevdikleri sporlar arasındadır. Oğlak burçları mutluluğu Çin, Moğolistan, Nepal, Türkmenistan, Romanya, Belarus ve Polonya gibi ülkelerde de bulabilirler.

Kova

Kova burcuılıman iklimlerde yaşamayı tercih eder ve sosyal hayatın içinde olmayı sever. Kırsal kesim veya insansız dağlık bölgeler bu burç için uygun değildir. Kova burçları ilginç ve sıra dışı kültürlerle dolu tarihi yerleri olan özgürce yaşanabilecek ülkeleri tercih ederler. İngiltere, Mozambik, Kosta Rika, Avustralya, İsveç, İtalya, Meksika, Tayland ve Peru bu burç için son derece idealdir.

Balık

Balık burcu insanları ise hayatlarında pek değişiklik yapmaktan hoşlanmazlar ve yaşadıkları yeri hemen benimserler, şikayet etmezler. Ancak su grubunun romantikleri olarak göl, nehir veya deniz olmayan yerlerde kendilerini mutlu hissetmeyebilirler. Hayalleri arasında tekneyle dünya turu, egzotik adalar ve şirin sahil kasabaları vardır. Yunanistan, Tunus, Kıbrıs, Cezayir gibi Akdeniz ülkeleri ve Filipinler, Dominik Cumhuriyeti, Tayvan, Küba gibi okyanus ülkeleri Balık burçlarının ilgisini çekebilecek yerlerdir.

Hangi Burç Hangi Ülkede Yaşamalı? İle İlgili Videolar

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu