Yaşam

Başak Burcunun Özellikleri

instagram takipçi hilesi

Başak Burcunun Özellikleri

22 Ağustos ve 23 Eylül tarihleri arasında doğanlar başak burcunun özelliklerini taşımaktadır. Başak burçları temizlik hastalıkları ve takıntılarıyla da biliniyor. Oldukça kuruntulu ve takıntılı olan başaklar, çevrelerindeki insanlarla genelde anlaşmakta zorlanıyorlar.

  • Element: Toprak
  • Yönetici: Merkür
  • Uğurlu Renk: Sarı
  • Şanslı Sayısı: 5
  • Şanslı Günü: Çarşamba

basak burcu ozellikleri3

Başak Burcunun Kişisel Özellikleri

Yönetici gezegeni Merkür olan başak burçları genelde her şeyin doğrusunu ararlar. Doğrusunu bulmakla yetinmeyip en iyisini de ararlar. Genelde zeki insanlar olarak bilinirler. Çalışkan, pratik ve zeki olan bu burçlar, temizlik hastalarıdır. Yaşam alanlarında bir toz dahi görmekten hoşlanmazlar. Genelde hayatlarında ilk sıraya koydukları işleridir. Hayatlarına aldıkları ve güvendikleri kişiler onlar için her şeyin ötesindedir. Onlara yardım etmeyi ve onlarla ilgilenmeyi çok severler.

Fakat bunun dışındaki insanlara da adeta buzdolabı kesilirler. Başak burçları hayatları boyunca ayrıntı ve detaylarla boğuşur. Bu detaylarla birlikte kuruntular da doğar. Sürekli olarak zihinlerinde ‘’Acaba mı?’’ sorusu vardır. Diğer insanlara karşı soğuk olan başak burçları hayır demesini bilir. Oldukça tutumlu ve hatta pinti sayılabilirler. Güvenmedikleri insanlara karşı mesafeli yapıları vardır. Bulundukları ortamların temiz olmaması, onların olduğu yeri güvensiz kılar. Tam bir kaynana burcu da denilebilir aslında.

Başak Burcunun Fiziksel Özellikleri

Başak burçları genelde uzun ve ince fiziğe sahiptirler. Vücutlarında en belirgin yerleri genelde ince belleridir. Saçları genelde uzun ve koyu renklerde olur. Saçları gür ve bakımlıdır. Gözleri genelde büyük olan başak burçlarının göz karizması vardır. Soğuk ve mesafeli duruşları fiziksel özelliklerine ve dış görünüşlerine de yansımıştır. Bazı konularda eli oldukça tutumlu olan başak burçları, kıyafet konusunda savurgandır.

Başak Burcu İş Hayatı

Başak burcunun detaylara ve ayrıntılara fazla takılıyor olması, yaptığı bazı işlere onu mükemmele götürür. Her anlamda mükemmeliyetçi olan başak burçları, genelde kötü bir çalışma arkadaşıdır. Çünkü kendisinin gösterdiği özeni yanındakiler göstermezse, bunu dile getirip düzelttirmeye uğraşır. Genelde yanında bulunan kimseyi övmez. Sadece kendi yaptığı işlerin mükemmel olduğuna inanır. Muhasebe, öğretmenlik veya bankacılık gibi işlerde başarılı olacaktır.

basak burcu ozellikleri2

Yükselen Başak Burcu Özellikleri

Yükselen burcu başak olan kişiler genelde disiplinli ve despot kişilerdir. Yargılama ve eleştiri yetenekleri oldukça gelişmiştir. Genelde en mükemmel işin onlardan çıktığına inanıp kimsenin yaptığı işi beğenmezler. Yaratıcı ve zeki insanlardır. Hedefleri doğrultusunda hareket eden başak burçları, hedefe giderken ayrıntılara fazla takılarak başka yola sapabilir.

Videolar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu