Film & Dizi Önerisi

Arka Sokaklar Dizi Konusu ve Oyuncuları (18. Sezon)

instagram takipçi hilesi

Arka Sokaklar Dizi Konusu ve Oyuncuları! Arka Sokaklar dizisi, 31 Temmuz 2006 günü dizi severlerin beğenisine sunulmuş olan polisiye, aksiyon, dram ve komedi temalı bir dizidir. Son dönemde ara vermiş olsa da 1 Eylül 2023 tarihi itibari ile 18. sezonuna başlamıştır. Dizinin başrollerinde Zafer Ergin, Özgür Ozan ve İlker İnanoğlu yer alıyor.

Fazla zaman kaybetmeden Arka Sokaklar dizisi hakkında bilgileri verelim. İşte Arka Sokaklar dizi konusu, oyuncu kadrosu ve diğer tüm detayları.

Arka Sokaklar 18 sezon
Orijinal İsmi: Arka Sokaklar
IMDb Puanı: 3,6 / 10
Yapım yılı: 2006-devam ediyor
ilk vizyon tarihi: 31 Temmuz 2006
18. sezon başlama tarihi: 1 Eylül 2023
Yaş Sınırı: Yaş Sınırı Yok
Yönetmeni: Orhan Oğuz
Senarist: Yunus Ozan Korkut, Mustafa Yürüktümen
Yapımcı: Türker İnanoğlu (1. ve 17. sezon), Ali Cengiz Deveci (18. sezon-günümüz)
Yapım Şirketi: Erler Film (2006-2022), D Media (2023-günümüz)
Başrol Oyuncuları: Zafer Ergin, Özgür Ozan, İlker İnanoğlu
Türü: Polisiye, Aksiyon, Dram, Komedi
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal: Kanal D

Arka Sokaklar Dizi Konusu

18. sezonuna başlayan Arka Sokaklar dizisinde, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’nde özel bir ekibin görevleri sırasında aile yaşamları ve İstanbul sokaklarında geçirdiği maceralar anlatılmaktadır. Ekip, görevleri esnasında farklı ve çeşitli insan hikayeleri ile sürekli karşılaşmaktadır. Bu hikayeler zaman zaman tebessüm ettiren, bazen ise iç burkan nitelikte olup, meslek hayatlarının birikimi ve babalık duyguları ile bu hikayelere yaklaşan İstanbul Emniyet Müdürü Rıza Soylu, aynı zamanda ekibin diğer genç üyelerine de rehberlik etmektedir.

Arka Sokaklar dizisinin yönetmen koltuğunda Orhan Oğuz oturuyor. Senaryosunu Ozan Yurdakul, Sinan Yurdakul, Metin Arslan ve Ahmet Yurdakul kaleme alıyor. Dizinin başrollerinde ise Zafer Ergin, Özgür Ozan ve İlker İnanoğlu yer alıyor. Filmin yapımcılığını 17 sezona kadar Türker İnanoğlu yaptı. İnanoğlu rahatsızlığı sebebi ile yapımcılık görevinden ayrıldı. Dizi çekimlerini D Media üstelendi. Yeni yapımcı ise Ali Cengiz Deveci oldu. Dizide oynayan bütün oyunculara alt kısımdan ulaşabilirsiniz. Arka Sokaklar dizinin fragmanlarını da hemen onun altından izleyebilirsiniz.

Arka Sokaklar 18 sezon

Ara Verilme ve Tekrar Başlama Süreci

Arka Sokaklar dizisinin 638. bölümü yayımlanmadan önce yapımcısı Türker İnanoğlu’nun kalça kemiği kırılması nedeniyle, 16 Kasım 2022’de çekimlere 45 gün ara verilmesi gerektiği açıklanmıştır. Dizinin 638. bölümünün yayınlanmasının ardından, diziye bir süreliğine ara verilmiştir. Yapım şirketi Erler Film, verilen aranın uzunluğundan dolayı oyunculara yeni iş tekliflerini düşünmelerini tavsiye etmiştir. Bu aranın süresi daha da uzadıkça, dizinin geleceği belirsiz bir hale gelmiştir.

Bu belirsiz dönemde Kanal D, dizinin geleceğini belirsizliğin ortasında devam ettirme kararı almıştır. Yayın haklarını Erler Film’den devralarak diziye yeni bir perspektif getirmiştir. Dizinin yeni yapım şirketi olarak, D Media (Kanal D İç Yapımlar), 1 sezonluk bir anlaşma yaparak (42 bölüm), dizinin 18. sezonuna devam etme kararı almıştır.

Ardından, dizinin 17. sezonunda bulunan kadrosuyla bireysel anlaşmalar yapılma sürecine girilmiştir. İlk olarak, başrol oyuncularından Zafer Ergin (Rıza Soylu) ve Özgür Ozan (Hüsnü Çoban) ile anlaşma sağlanmış, daha sonra ise dizinin diğer başrol oyuncuları olan İlker İnanoğlu (Engin Balkan) ve Ozan Çobanoğlu (Hakan Çınar) ile de anlaşmalar tamamlanmıştır.

Bu süreçte, başrol oyuncularından bir tanesi olan Oya Okar (Selin Demirci Güneri), diziden ayrılmıştır. Ancak, dizi kanalın resmi internet sitesinde “arşiv” bölümüne taşındığı için dizinin geleceği belirsiz bir halde devam etmiştir. Daha sonra, D Yapım’ın (D Media) resmi internet sitesine dizi eklenince, bu belirsizlik sona ermiştir. Ayrıca, dizide önceki sezonlarda rol almış olan Özlem Çınar (Aylin Aydın), Can Başak (Arif Sağlam) ve Furkan Göksel (Metin Çoban) gibi oyuncular da kadroya dahil edilmiştir.

Arka Sokaklar Dizisi Ne Zaman Vizyona Girdi?

Arka Sokaklar dizisi, ilk olarak 31 Temmuz 2006 günü seyirci ile buluştu. Verilen aradan sonra 1 Eylül 2023 günü tekrardan yayına başladı.

Arka Sokaklar 18 sezon

Oyuncu Kadrosu

Arka Sokaklar dizisinin oyuncuları şu şekildedir;

 • Rıza Soylu (Zafer Ergin)
 • Hüsnü Çoban (Özgür Ozan)
 • Engin Balkan (İlker İnanoğlu)
 • Hakan Çınar (Ozan Çobanoğlu)
 • Aylin Aydın (Özlem Çınar)
 • Arif Sağlam (Can Başak)
 • Arda Atik (Tunç Oğuz)
 • Emre Gürbüz (Oğuz Peçe)
 • Alper Gündüz (Ali Haydar Çataltepe)
 • Kadir Korkmaz (Hasan Denizyaran)
 • Ünal Kalafat (Cansu Fırıncı)
 • Birce Yaman (Sinem Reyhan Kıroğlu)
 • Cansu Toprak (Ece Aydemir)
 • Nazike Özçaylan (Nazlı Tosunoğlu)
 • Tunç Güneri (Kerimhan Duman)
 • Ayla Soylu (Hülya Kalebayır)
 • Pınar Soylu (Elvan Dişli)
 • Başak Balkan (Perihan Ünlücan)
 • Esra Çoban (Gaye Gürsel)
 • Metin Çoban (Furkan Göksel)
 • Sinem Özdemir (Gizem Terzi)

Arka Sokaklar Fragmanı ve Diğer Videoları

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu