Yerli Erkek Ünlüler

Alp Korkmaz

Alp Korkmaz Kimdir?

instagram takipçi hilesi

alp korkmaz 3
Tam adı: Alp Korkmaz
Doğum tarihi: 2 Mart 1981
Doğum yeri: Ankara, Türkiye
Boyu: 1.7 m
Burcu: Balık
Ailesi: Reşat Korkmaz (Babası)
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Dizi Oyuncusu, Sinema Oyuncusu
Aktif Yılları: 2006 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi twitter-hesabi

Hakkında

Alp Korkmaz Kimdir? Alp Korkmaz, dizi ve sinema oyuncusudur.

Alp Korkmaz, 2 Mart 1981 tarihinde Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen İstanbulludur. Babası Dr. Reşat Korkmaz‘dır.

İlkokul ve ortaokul eğitimini İstanbul’da bitirdi. Lise eğitimini babasının tayin işleri sebebi ile Çanakkale’de aldı. Üniversite eğitimi almak için Amerika’ya gitti. ABD’nin Flo Rida eyaletinde yer alan “University of Souht Florida” okulunda Radyo ve Televizyon Bölümü’nde eğitim aldı. Okulu devam ederken Türkiye’ye geldi ve CNN Türk‘te staj yaptı. Stajı bittikten sonra ABD’ye döndü ve okulunu bitirdi. Ardından New York’ta oyunculuk eğitimi için gitti.

New York’un en önemli müzikal okullarından bir tanesi olan Neighborhood Playhouse School of Theatre da eğitim aldı. 2006 yılının yaz aylarında Türkiye’ye geldi. Türkiye’ye ayak bastıktan yaklaşık 1 ay kadar sonra Erler Film’in yapımcısı Türker İnanoğlu tarafından keşfedildi ve “Arka Sokaklar” isimli dizi kadrosuna dahil edildi.

2006 yılında Kanal D ekranlarında başlayan “Arka Sokaklar” isimli dizide tam 16 sezon boyunca Zafer Ergin, Şevket Çoruh, Özgür Ozan ve İlker İnanoğlu ile birlikte rol aldı. Ali karakterine hayat verdiği bu dizide yaklaşık 600 bölüm oynadı. 2010 senesinin Nisan ayında “Arka Sokaklar” dizisinden kısa bir süreliğine ayrıldı ve 333. kısa dönem askerliğini yaptı. 2010 yılının Eylül ayında Bingöl’de yaptığı askerliğini bitirdi ve diziye tekrardan dahil oldu. Ara ara babası Reşat Korkmaz da diziye dahil oldu.

Alp Korkmaz, ilk sinema tecrübesini 2009 senesinde vizyona giren “Melekler ve Kumarbazlar” isimli filmde Bülent Şakrak ve Cem Davran ile birlikte rol alarak yaşadı. 2011 senesinde rol arkadaşı Özgür Ozan ile birlikte “Turkcell” reklamında kamera karşısına geçti. İkinci sinema filmini 2012 senesinde “Laz Vampir Trakula” ile çekti. Bu filmde Levent Sülün ve Wilma Elles gibi isimler ile birlikte rol aldı.

Korkmaz, 22 Ekim 2021 günü yayınlanan bölüm ile “Arka Sokaklar” dizisine veda etti. Yapılan roket saldırısı ile şehit olan Ali komiser karakteri 16 sezon, 600 bölüm sonra Arka Sokaklar dizisinden ayrıldı.

Alp Korkmaz Rol Aldığı Film ve Diziler

  1. 2006 – 2021 – Arka Sokaklar (Ali Komiser Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  2. 2006 – Fırtına (Polis Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  3. 2009 – Melekler ve Kumarbazlar (Sinema Filmi)
  4. 2012 – Laz Vampir Tirakula (Sinema Filmi)
  5. 2014 – Peri Masalı (Sinema Filmi)

Reklam Filmleri

  1. 2011 – Turkcell
  2. 2017 – Bim

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu