Film & Dizi Önerisi

Peri Masalı Filmi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Peri Masalı Filmi Konusu ve Oyuncuları.. Başrol oyuncularında Emre Kızılırmak, Alp Korkmaz, Burcu Kıratlı ve Sedef Şahin bulunan filmin türü dramdır.

Sitemizde daha önce sizler için yazdığımız film ve dizi önerileri için bu bağlantıya gidebilirsiniz.

peri masali filmi konusu ve oyunculari1

Türkçe İsmi: Peri Masalı
IMDb Puanı: 4.4/10
Yapım yılı: 2014
İlk vizyon tarihi: 28 Mart 2014
Yaş Sınırı:
Sezon sayısı:
Bölüm sayısı:
Yönetmeni: Biray Dalkıran
Senarist: Biray Dalkıran
Yapımcı: Burhan Asaf Şafak, Biray Dalkıran
Yapım Şirketi:
Başrol Oyuncuları: Emre Kızılırmak, Alp Korkmaz, Burcu Kıratlı, Sedef Şahin
Türü: Dram
Yapım Ülkesi: Türkiye
Kanal:

Peri Masalı Filmi Konusu

Peri Masalı filmi 28 Mart 2014 tarihinde vizyona girmiştir. IMDb puanı 4.4 olan filmin başrol oyuncuları Emre Kızılırmak, Alp Korkmaz, Burcu Kıratlı ve Sedef Şahin‘dir. Bununla birlikte filmde Neslihan Yeldan, Itır Esen, Ahmet Arslan, Orhan Aydın gibi önemli isimlerde yer almaktadır. Filmin yönetmen koltuğunda Biray Dalkıran otururken, senarist koltuğunda da Biray Dalkıran oturmaktadır. Aynı zamanda filmin yapımcılığını da Burhan Asaf Şafak ve Biray Dalkıran üstlenmiştir.

peri masali filmi konusu ve oyunculari3

Başrol oyuncularından olan Mert (Emre Kızılırmak) ve Peri (Burcu Kıratlı) birbirlerine aşık bir çifttir. Saf güzelliğe sahip olan Peri, kimseyle paylaşamadığı bir hastalığa sahiptir. Peri’nin hayatının iplerini elinde tutmak isteyen ve sürekli kontrol altında tutmak isteyen Mert ise sürekli olarak babasıyla sorunlar yaşamaktadır. Peri’nin hastalığı bir takım problemler yaşayan bu insanları birbirlerine daha çok yakınlaştırır. Sorunlarını birlikte çözmeye çalışan ve sorunları konusunda sürekli olarak yardımcı olmaya çalışan çift, sonunda büyük bir hüzne kapılır. Mert’in hem aile içi savaşlarını ve hem de aşık olduğu Peri ile yaşadığı aşkı konu almaktadır.

peri masali filmi konusu ve oyunculari2

Dram kategorisinde döneminde oldukça izlenen filmler arasında yer almaktadır. 1 milyon bütçe ile çekilen filmin ilk yayın tarihi Aralık 2013 olarak belirlenmiştir. Fakat sonrasında 28 Mart 2014 tarihi olarak değiştirilmiştir. Filmin galası da oldukça kalabalık ve gösterişli bir şekilde yapılmıştır. Filmin IMDb puanı düşük olsa da beklediği gişeyi sinemada almıştır. Dram kategorisinin iyi sayılacak filmleri arasında yer almaktadır. Filmde yaş sınırı bulunmadığı gibi yine de 12 yaş ve üstünün izlemesi öneriliyor diyebiliriz. Şimdiden iyi seyirler..

Peri Masalı Filmi Oyuncuları

peri masali filmi konusu ve oyunculari4

  • Çetin Altay (Emir)
  • Sema Moritz (Melek Harikases)
  • Esra Açık (Hemşire)
  • Orhan Aydın (Poyraz)
  • Ahmet Arslan (Mert)

Peri Masalı İle İlgili Videolar

https://www.youtube.com/watch?v=XfEBmLDqcag

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu