Yerli Kadın Ünlüler

Burcu Kıratlı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Burcu Kiratli 2018 Yeni Fotograflari 12
Tam adı: Burcu Kıratlı
Doğum tarihi:  23 Temmuz 1989
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,67 m
Ailesi: Tuncay Kıratlı, Gül Erçetingöz
Burcu: Aslan
Eşi : Sinan Akçıl (e 2019)
Mesleği: Sinema Oyuncusu- Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları:
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Burcu Kıratlı kimdir? Hem yer aldığı projeler hem de özel hayatıyla oldukça gündemde olan Burcu Kıratlı ile detaylı bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Burcu Kıratlı, 23 Temmuz 1989’da İstanbul’da doğmuştur. Babası Tuncay Kıratlı, annesi Gül Erçetingöz’dür. Anne ve babası Burcu Kıratlı çocuk yaşlarındayken boşanmışlardır. Annesi Gül Hanım magazin basınının duayen isimlerinden Kenan Erçetingöz ile evlenmiştir.

19 yaşına kadar Kenan Erçetingöz ile birlikte yaşayan Burcu Kıratlı, onu babası gibi görmüştür. Kenan Erçetingöz’ün oğlu ve babasının ikinci evliliğinden olan kardeşleriyle de iyi ilişkiler kurmuştur. 2013 yılının Ocak ayında kendisi gibi oyuncu olan Ahmet Kural ile nişanlanmış aynı yılın Mart ayında ise ayrılmışlardır.

Eğitim hayatından bahsetmek gerekirse, İlkokul öğrenimini Ata Koleji’nde, orta okul öğrenimini BJK Koleji’nde, lise öğrenimini ise Bebek Yeni Yıldız Koleji’nde tamamlamıştır. Son olarak ise  Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun olmuştur.

Burcu Kıratlı, öğrencilik hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer almıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Actor Studio eğitimi almış ve yine aynı yerde 2 sezon boyunca kadrolu olarak görev almıştır.

Burcu Kıratlı, oyunculuk kariyerine ilk olarak TRT 1 ekranlarında yayınlanan Elde Var Hayat dizisiyle başlamıştır. İki sezon boyunca devam eden dizide Yağmur karakterine can vermiştir.

2013 yılında Özcan Deniz’in yazıp yönettiği Su ve Ateş filminde rol almış ve Helin karakterine can vermiştir. Sonrasında ise 2014 yılında Peri Masalı filminde Peri karakterine can vermiş ve bu filmdeki rolü sebebiyle beline kadar uzanan saçlarını kazıtmıştır.

Peri Masalı filminden sonra Diriliş: Ertuğrul dizisinde Gökçe karakterine hayat vererek yeniden televizyon ekranlarına dönmüştür. Televizyon ekranlarındaki kariyeri devam ederken aynı zamanda 2015 yılında Bizim Hikaye adlı filmde Elif karakterini canlandırmıştır.

Burcu Kıratlı, aktif olarak Aşk ve Mavi dizisinde yer almakta ve Mavi karakterine can vermektedir. Diziden bahsetmek gerekirse yönetmeni Hakan Arslan, senaristi ise, Gül Semerci ve Yelda Eroğlu‘dur. Oyuncu kadrosunda ise Emrah İpek, Burcu Kıratlı, Kenan Bal, Işıl Yücesoy, Merve Erdoğan, Birgül Ulusoy ve Uğur Uzunel yer almaktadır. Dizinin çekileceği yer olarak ise Kapadokya’nın en güzel yerlerinden biri olan Ürgüp ilçesinde ve aynı zamanda İstanbul‘da çekilmektedir.

Ödülleri

  • 2014 Evos Angel’s Dijital Medya’nın Enleri – En İyi Çıkış Yapan Oyuncu

Burcu Kıratlı’nın Rol Aldığı Sinema Filmleri

  1. 2013 Su ve Ateş
  2. 2014 Peri Masalı
  3. 2015 Bizim Hikaye

Burcu Kıratlı’nın Rol Aldığı Diziler

  1. 2010 Elde Var Hayat
  2. 2014 Diriliş: Ertuğrul
  3. 2016 Aşk Ve Mavi

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
hurriyet

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu