Alara Bozbey

instagram takipçi hilesi

6

Tam adı: Alara ‘Aliona’ Bozbey
Doğum tarihi: 7 Aralık 1986
Doğum yeri: Litvanya
Boyu: 1.61 m
Ailesi: –
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2004 yılından bu yana

imdb-logo

Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Alara Bozbey kimdir? Alara Bozbey, asıl adıyla Aliona Bozbey, Litvanya doğumlu Litvanyalı oyuncudur. 1986 yılında dünyaya gelmiştir. Anne ve babası da Litvanyalı olan Bozbey, annesinin boşanıp Türk bir adamla evlenmesiyle Türkiye’ye gelmiştir. Bu vesileyle Türkçe öğrenmeye başlayan ve Türk vatandaşlığına geçen Bozbey, Aliona olan ismini Alara olarak değiştirmiştir.

Eğitimi hakkında pek bilgi bulunmayan Litvanyalı oyuncunun, oyunculuk eğitimine başlamasının ardından Türkiye gelişiyle bu eğitimini İstanbul’da devam ettirmiştir. Oyunculuk eğitimleriyle hayatının değiştiğini söyleyen Bozbey ilk profesyonel oyunculuk kariyerine 2004 yılında Yabancı Damat isimli diziyle başlamıştır. İlk projesi olan Kanal D’nin en popüler işlerinden olan bu dizide Nehir Erdoğan, Arif Erkin ve Özgür Çevik, Binnur Kaya gibi isimlerle birlikte rol almıştır. Ardından birçok dizide yer almaya devam etmiştir.

2007 yılında Kanal D ekranlarının uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar’da yer alan Bozbey, bu projenin ardından yine konuk oyuncu olarak Show Tv’nin 2008 yapımı Hepsi 1 isimli dizide yer almıştır.

2010 yılında yapılan Karadağlar isimli drama dizisinde Zuhal karakterini canlandırmıştır. 2015 yılında Gamsız Hayat dizisinde rol alan Alara Bozbey 2017 yılında en popüler projesini yapmıştır.

2017 yapımı Dolunay isimli dizide Can Yaman ve Özge Gürel’le birlikte yer alarak Demet karakterini canlandırmıştır.

Oynadığı Diziler

  • 2004 – Yabancı Damat
  • 2007 – Arka Sokaklar
  • 2008 – Hepsi 1
  • 2008 – Prenses Perfinya
  • 2010 – Karadağlar
  • 2015 – Gamsız Hayat
  • 2017 – Dolunay

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu