Yerli Kadın Ünlüler

Meltem Bozbeyoğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Meltem Bozbeyoğlu
Tam adı: Meltem Bozbeyoğlu
Doğum tarihi: 5 Aralık 1992
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,70 m
Kilosu: 54 kg
Burcu: Yay
Mesleği: Spiker, Sunucu, Muhabir
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Meltem Bozbeyoğlu Kimdir? Meltem Bozbeyoğlu, spiker, sunucu ve muhabirdir.

Meltem Bozbeyoğlu Kaç yaşında? Ailesi ve Burcu, Boyu Kaç?

Meltem Bozbeyoğlu, 5 Aralık 1992 günü İstanbul’da dünyaya gözlerini açtı. 1,70 m boyunda olan Bozbeyoğlu, yaklaşık olarak 54 kg’dır.

Meltem Bozbeyoğlu Eğitimi

İlkokul ve liseden eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul Kültür Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Fakültesi’nden derece ile mezun oldu. Eğitim hayatına İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam etti. Gazetecilik alanında okul stajlarını da başarı ile tamamladı.

Meltem Bozbeyoğlu Kariyeri

Bozbeyoğlu, kariyerine 2012 yılında Anadolu Ajansı Spor Servisi’nde ajans muhabiri olarak başladı. Burada iki yıl görev yaptı ve spor dünyasındaki gelişmeleri takip etti.

2014 yılında ikinci durağı TRT’de yayınlanan “Spor Kritik” isimli program oldu. Burada da işin mutfağı olan rejide çalıştı. Aynı yıl spikerlik, sunuculuk, diksiyon, hızlı ve etkili konuşma eğitimlerini aldı.

Kariyerine tüm kalbini ve ruhunu verdiği İstanbul FM’de sürdürdü. Burada 2 yıl boyunca her saat başı radyoda canlı yayın yaparak haber içerikleri hazırladı. Yayıncılık kariyerinde sesini, nefesini ve artikülasyonunu geliştiren Bozbeyoğlu, kariyerine televizyonda devam etme kararı alarak Kanal 7 Haber Merkezi’ne başladı.

4 yıl boyunca doğal afetlerden savaş bölgelerine, ekonomik gelişmeden siyasete her konuda muhabirlik yaptı ve olay yerlerinden gelişmeleri izleyicilere aktardı. 2018 yılında organize edilen İkinci Başkent Ödülleri Töreni’nde “Yılın En İyi Muhabiri” ödülünü kazandı. Meltem Bozbeyoğlu, Kırmızı Türk Altın Başarı Ödülleri’nde yine “Yılın En İyi Muhabiri” ödülüne layık görüldü.

Daha sonra 2019 yılında Show Haber ile çalışmaya başladı. 3 yıl süresince özel haberleriyle kendinden sıkça söz ettiren Bozbeyoğlu, hafta sonu ana haber spikerliğine de burada başladı.

2021 yılında CNN TÜRK’e transfer olan Meltem Bozbeyoğlu, yine özel haberlere ağırlık veriyor ve CNN TÜRK’ün hafta sonu haber brifingini sunma görevini de üstleniyor.

Meltem Bozbeyoğlu Ödülleri

  1. 2019 – İkinci Başkent Ödülleri Töreni – “Yılın En İyi Muhabiri”
  2. Kırmızı Türk Altın Başarı Ödülleri – “Yılın En İyi Muhabiri”

Meltem Bozbeyoğlu Çalıştığı Kanallar ve Kurumlar

  1. Anadolu Ajansı Spor Servisi
  2. TRT
  3. İstanbul FM
  4. Kanal 7
  5. Show TV
  6. CNN Türk

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu