Yerli Kadın Ünlüler

Dilin Döğer Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Dilin Döğer
Tam adı: Dilin Döğer
Doğum tarihi: 22 Şubat 1995
Doğum yeri: Diyarbakır / Türkiye
Boyu: 1,67 m
Kilosu: 55
Burcu: Balık
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2021 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Dilin Döğer Kimdir? Dilin Döğer, Türk oyuncudur. Kanal D’de 2022’de yayınlanan “O Kız” adlı dizide Zeynep karakterine hayat vererek, izleyicilerin beğenisini kazandı.

Dilin Döğer, 22 Şubat 1995 tarihinde Diyarbakır’da memur bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Burcu Balık, boyu 1.67, kilosu ise 55‘tir. Çocukluğunun bir kısmı doğduğu şehir olan Diyarbakır’da geçerken, bir kısmı ise Mersin’de geçti. Ancak çocukluğunun en iyi geçtiği şehir olarak, Diyarbakır’ı sevdiğini Elele röportajında belirtti. Mersin ise artık hayatında neyi tercih edeceğini belirleyeceği şehir olmuş.

Sanat ile bağı Diyarbakır’da oluşmuş. Öyle ki halaları müzik ve resim öğretmeniymiş. Tan Sağtürk‘ün açtığı ilk bale okuluna annesi yazdırmış. Böylelikle Anadolu Ateşi ile tanışmış ve ilk kez sahneye çıkma deneyimini elde etmiş.

İlginizi çekebilir: Afra Saraçoglu Kimdir?

İlköğretim eğitimini Mersin’de bitirdi. Ailesi ile birlikte Ankara’ya taşındıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi İngilizce Dilbilimi Bölümünden mezun olarak, eğitim hayatını tamamladı.

Dilin Döğer Nasıl Oyuncu Oldu?

Dilin Döğer, üniversite eğitimi sırasında oyunculuk yapmaya karar verir. Bu sırada dans, müzik, resim, opera ve bale eğitimlerini alır. İlk kez Maydonoz Ajans ile çalışmaya başlar ve reklam filmlerinde yer alarak oyunculuk kariyerine adım atar. 2021 tarihinde, Dijital yapım dizisi olan  “Ex Aşkım” adlı dizide Afife karakterine hayat vererek ilk dizi oyunculuğu deneyimini yaşar.

2022 yılında “Goodnight Soldier” adlı film ile ilk beyazperde deneyimini yaşar. Drama türündeki bu filmde Zine karakterine hayat verir. Zine ile Avdal ailelerinin atadan gelen kan davası vardır. Buna rağmen birbirlerine aşıktırlar. Hikaye bu aşkın konusunu ele alıyor.

2022 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan “O Kız” adlı dizide Zeynep karakterine hayat veriyor. Bu dizide  Erkan Petekkaya, Sezin Akbaşoğulları, Cengiz Orhonlu,  Ogeday Girişken gibi oyuncularla birlikte rol almakta.

İlginizi çekebilir: Beril Pozam Kimdir?

Genç oyuncunun bu biyografi sayfasının gelecek yıllarda daha birçok kariyeri ile dolacağına inanıyorum. Ekranlara yakışan Döğer’in, “O Kız” dizisinde kendi hayran kitlesinin de oluşmaya başladığını düşünüyorum.

Dilin Döğer instagram hesabını merak edenler hemen yukarıda künye bölümünde yer alan instagram ikonuna tıklayarak resmi hesabına erişebilirler. Sizler için seçtiğim videoları da hemen alt bölüme ekledim.

Dilin Döğer’in Oynadığı Diziler

  1. 2022- O Kız – Zeynep
  2. 2021- Ex Aşkım -Afife

Dilin Döğer’in Oynadığı Filmler

  1. 2022- Goodnight Soldier – Zine

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu