Yerli Kadın Ünlüler

Elvan Dişli Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Elvan Dişli
Tam adı: Elvan Dişli
Doğum tarihi: 2 Mayıs 1987
Doğum yeri: Tekirdağ / Türkiye
Boyu: 172
Burcu: Boğa
Ailesi:…
Sevgilisi: …
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2012’den günümüze
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Elvan Dişli Kimdir? Elvan Dişli Türk kadın oyuncudur. Arka Sokaklar , Umutsuz Ev Kadınları ve Yeşil Deniz gibi pek çok önemli yapımda uzun süre yer almıştır. Hayran kitlesi günden güne artan yetenekli oyuncu 172 cm boyunda ve 55 kilodur. Boğa burcu olan genç ve güzel oyuncu 2012 yılından bu yana oyunculuk kariyerini sürdürmektedir.

Elvan Dişli Hayatı

Elvan Dişli 2 Mayıs 1987 tarihinde Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde dünyaya gelmiştir. Güzel oyuncunun ilkokul ve lise eğitimlerini nerede tamamladığı hakkında net bilgiler henüz internet üzerinde bulunmuyor. Ancak lise eğitimini tamamlamasının ardından lisans eğitimini almak için İstanbul’a taşınmıştır.

İstanbul’un gözde üniversiteleri arasında yer alan İstanbul Üniversitesi’nin Felsefe bölümünde lisans eğitimini almaya başlamıştır. Felsefe üzerine lisans eğitimini tamamladıktan sonra daha sonraları mesleği haline gelecek oyunculuk üzerine Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitim almaya başlamıştır.

Oyunculuk alanında aldığı eğitimleri başarıyla tamamladıktan sonra ilk ekran deneyimini Umutsuz Ev Kadınları isimli 2011 yapımı ünlü dizide yaşamıştır. Dizi çok yakın arkadaşları ölen bir grup kadının arkadaşlarının ölümün ardından yaşadıklarını konu almakta. Elvan Dişli dizinin kadrosuna 2012 yılında katılarak dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Umutsuz Ev Kadınları dizisinin ardından Benim Hala Umudum Var dizisinde yer almıştır. Dizide Berk Oktay, Şükrü Özyıldız ve Gizem Karaca gibi televizyon sektörünün tanınmış isimleriyle beraber rol almıştır. Burada da yeteneklerini izleyiciye aktarmış ve başarısını gözler önüne sermiştir.

2014 yılına gelindiğinde ise o dönemlerin popüler aile dizilerinden olan ve TRT ekranlarında yayınlanan Yeşil Deniz isimli dizinin kadrosuna dahil olmuştur. Küçük bir sahil kasabasında geçen olayları ele alan dizide Emine isimli karaktere can vermiştir. Yeşil Deniz dizisinde sergilediği performansla izleyici tarafından sevilmeyi başarmıştır.

2015 yılına gelindiğinde ise oyunculuk kariyerindeki ilk sinema filminde rol almıştır. 91.1 isimli yapımda rol almıştır. Engellilerin yaşadığı zorlukları ele alan ve esasında bir farkındalık projesi olan yapımda Ali Barkın gibi isimlerle birlikte beyaz perdede izleyicinin karşısına geçmiştir.

Kariyerindeki esas önemli çıkışı ise Türk televizyon tarihinin en uzun süren ve kadrosunda çok sayıda önemli oyuncu ve tiyatrocuyu barındıran Arka Sokaklar isimli diziyle yakalamıştır. Dizide Rıza Baba karakterinin kızı Pınar’ı canlandırmaktadır.

Dizinin kadrosuna 2020 yılında dahil olan Elvan Dişli günümüzde hala Arka Sokaklar dizisindeki kariyerini sürdürmeye devam ediyor. Dizinin kadrosunda Şevket Çoruh, Zafer Ergin, Özgür Ozan ve Alp Korkmaz gibi ünlü isimler yer alıyor.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu