Yerli Erkek Ünlüler

Mehmet Akif Alakurt

instagram takipçi hilesi

mehmet akif alakurt fotograflari 13
Tam adı: Mehmet Akif Alakurt
Doğum tarihi: 23.07.1979
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.90 m
Ailesi: Cemal Alakurt
Mesleği: Eski Model ve Oyuncu
Aktif Yılları: 2001’den bu yana.
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada

instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Son günlerde kadınlarla ilgili yaptığı açıklamalarla hem vatandaşların hem de sanat camiasının büyük tepkisini toplayan Mehmet Akif Alakurt, tüm eleştirilere rağmen söylemlerine devam ediyor. Hal böyle olunca internet ortamlarında adı en çok aratılanların başında gelmeye başlıyor.

Kısa bir süre öncesine kadar oyunculukla uğraşan Mehmet Akif Alakurt, uzun süredir ekranlarda görünmüyor. Eski bir model olan Mehmet Akif Alakurt Kimdir? Gelin beraber öğrenelim.

Mehmet Akif Alakurt, 23 Temmuz 1979’ta İstanbul’da doğmuştur. Aslen Ordu Fatsa’lıdır. İlk ve orta öğretimini İstanbul’da tamamladı. Çocukluğu  İstanbul Kadırga ve Kumkapı’da geçen oyuncu oldukça hareketli bir çocukluk dönemi geçirmiştir. Askerlik sonrası üniversite eğitimi almak isteyen oyuncu, hayatındaki bazı önemli gelişmeler nedeniyle bu isteğini gerçekleştirememiştir.

1998 yılında, Neşe Erberk Ajans bünyesine dahil olan Mehmet Akif Alakurt, bağlı olarak modellik yapmaya başlamıştır. Bir yandan da modellik yarışmalarına katılarak adını duyurmaya çalışıyordu. Bu dönemde katıldığı yarışmalarda adı Gelecek Vaad Eden Model olarak anılmaya başlandı.

Katıldığı yarışmalar sonrası en nihayetinde 2001 yılında Best Model of Turkey yarışmasında Türkiye’nin En İyi Modeli seçildi ve yine aynı yıl düzenlenen Best Model of the World 2001 yarışmasında birinci olarak Dünyanın En İyi Modeli ünvanını kazanarak büyük başarı yakaladı.

Daha sonra televizyon dünyasına adım atan Mehmet Akif Alakurt, 2002 yılında, Kanal D ekranlarında yayınlanan Kırık Ayna adlı dizisi ile ilk oyunculuk tecrübesini yaşadı. Dizide başrolleri Kadir İnanır ve Burak Hakkı ile paylaştı. Daha sonra 2004 yılında Metro Palas, 2005 yılında Zeytin Dalı ve 2006 yılında Hacı adlı dizilerde rol aldı.

Mehmet Akif Alakurt, oyunculuk kariyerinde dönüm noktasını 2006 yılında, rol aldığı Sıla adlı diziyle başlamıştır. Başrolleri ünlü manken ve oyuncu Cansu Dere ile paylaştığı dizide canlandırdığı Boran Ağa karakteriyle büyük bir hayran kitlesi oluşmuştur.

En büyük zevkleri spor yapmak ve yemek yemek olan Mehmet Akif Alakurt için kahvaltı çok önemlidir. Genel olarak spor giyinmeyi tercih eder.

Son olarak Mehmet Akif Alakurt’un modellik yaptığı firmalardan bahsedecek olursak,  Lacoste , Collezione, Tween, Sarar, Cons, Faruk Saraç, Vakko, Tommy Hilfiger’ı söyleyebiliriz.

Bunun yanında Pepsi , O.K. , Condom , Egos , Doğadan Çay , İpana gibi firmalarında reklamlarında oynamıştır.

Mehmet Akif Alakurt, 2016 yılında oyunculuğu bırakıp Brezilya’da bir çiftliğe yerleşmiş ve halen orada yaşamını sürdürmektedir.

Filmleri ve Dizileri :

Oyuncu :

 1. 2014 – Emanet  (TV Dizisi)
 2. 2013 – Fatih  (TV Dizisi)
 3. 2011 – Reis (TV Dizisi)
 4. 2009 – Bahar Dalları  (TV Dizisi)
 5. 2008 – 2010 – Adanalı  (TV Dizisi)
 6. 2008 – Arka Sokaklar (TV Dizisi)
 7. 2006 – 2007 – Sıla (TV Dizisi)
 8. 2006 – Hacı  (TV Dizisi) 2006
 9. 2005 – Zeytin Dalı (TV Dizisi)
 10. 2004 – Metro Palas ( (TV Dizisi)
 11. 2003 – Kırık Ayna (TV Dizisi)

Videoları

 

https://www.youtube.com/watch?v=6yosxQ21BVY

Fotoğrafları

Kaynak
biyografi.info

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu