Perihan Ünlücan Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Perihan Unlucan kimdir Resimleri 3
Tam adı: Perihan Ünlücan
Doğum tarihi: 28 Şubat 1984
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,76 m
Burcu: Balık
Eşi / Sevgilisi : Yok  / Tolga Erener (e. 2010-2015 boşandı)
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2009 yılından bu yana.
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Perihan Ünlücan kimdir? Perihan Ünlücan, Türkiye’de en çok izlenen “Kış Masalı“, “Hatırla Gönül“, “Karadayı” adlı dizilerde rol almış Türk oyuncudur. Kanal D’nin fenomen dizisi Arka Sokaklar ‘da Avukat Başak rolüyle, kadrosuna dahil oladuğu için son günlerde adından sıkça bahsedeceğimiz oyuncular arasında yer alıyor.

Perihan Ünlücan, 28 Şubat 1984 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Balık burcu ve boyu 1.76 m’dir. Eğitimini, ilkokul, ortaokul, lise eğitimini İstanbul’da tamamlamış. Ardından Üniversite eğitimi için Kocaeli’ye taşınmış. Burada, Kocaeli Üniversitesi Fizik bölümünde okuyarak, eğitimi tamamlamış.

Katıldığı bir konserde Gül Oğuz ile tanışır. “Sen oyuncu olmalısın” diyen Gül Oğuz’a daha üniversitesinin bitmediğini söylemiş. Ancak, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra, kader yine onu, Gül Oğuz ile buluşturmuş. Gül Oğuz o zamanlar, “Kış Masalı” adlı diziye başlıyordu. Böylelikle, 2009 yılında “Kış Masalı” dizinin Bursa setine katıldı ve Yıldız karakteri ile oyunculuk kariyerine başlamış oldu.

2010 yılında Keskin Bıçak adlı dizide Dilek Kaya karakteri ile yer aldı. Ünlücan, 2010 yılında oyunculuk kariyerinin başlarında, özel hayatı ile de bir gelişme oldu. Yapımcı olan Tolga Erener ile dünya evine girdi.

Perihan Ünlücan, 2012 yılında yayına başlayan ve Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden biri olan Karadayı adlı dizide Nilay karakteriyle, artık tanınmaya başlanmıştı. Karadayı onun için bir dönüm noktasıydı. Usta oyuncular Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Korel, Çetin Tekindor gibi isimlerle çalıştı.

2015 yılında Polis Akademisi Alaturka adlı filmde Pala Pelin karakteriyle 3. oyunculuk deneyimini yaşarken, ilk sinema filmini de deneyimlemiş oldu. Bu filmde yer alan diğer oyuncular ise Mehmet Ali Erbil, Peker Açıkalın, Fulden Akyürek‘tir.

Perihan Ünlücan, 2010 yılında evlendiği Tolga Erener ile 2015 yılından boşandı.

Perihan Ünlücan  , 2015 yılında Türkiye’nin en çok izlenen dizilerinden biri olan Hatırla Gönül adlı dizide Şermin Büyükşahin karakteri ile yer aldı. Dizinin başrollerinde Gökçe Bahadır, Engin Öztürk, Onur Saylak vardı.

2017 yılında FOX TV’de yayınlanan Kırlangıç Fırtınası adlı dizi Reyhan Turaboğlu karakterine hayat verdi.

Türkiye’nin fenomen dizilerinden Arka Sokaklar’da Avukat Başak rolüyle onu tekrar ekran karşısında göreceğiz.

 Perihan Ünlücan Rol Aldığı Diziler ve Filmler

  1. 2009-Kış Masalı / Yıldız (Dizi)
  2. 2010-Keskin Bıçak / Dilek Kaya  (Dizi)
  3. 2012- Karadayı / Nilay (Dizi)
  4. 2014-Polis Akademisi Alaturka / Pala Pelin (Film)
  5. 2015-Hatırla Gönül / Şermin Büyükşahin (Dizi)
  6. 2017-Kırlangıç Fırtınası / Reyhan Turaboğlu (Dizi)
  7. 2020- Arka Sokaklar / Avukat Başak (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu