Yerli Kadın Ünlüler

Aylin Engör Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Aylin Engör
Tam adı: Aylin Engör
Doğum tarihi: 11 Nisan 1991
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 160 cm
Burcu: Koç
Ailesi:
Sevgilisi: …
Mesleği: Sporcu, Oyuncu
Aktif Yılları: 2013’ten beri
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Aylin Engör Kimdir? Aylin Engör, sporcu ve oyuncudur. “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde canlandırdığı Rachel karakteriyle tanınmıştır. Ancak 2013 yılından beri televizyon dünyasındadır.

Aylin Engör, 11 Nisan 1991 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Bir Türk ve Taylandlı evliliğinden doğmuştur. 8 yaşında tenise başlamıştır. Marmaris Sabancı Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitim hayatına İstanbul’da devam etmiştir.

Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü’nü bitirmiştir. Türvak Sinema ve Televizyon Okulu’nda “Kamera Önü Oyunculuk”, Başkent İletişim Akademisi’nde “Diksiyon” ve Kuşdili Eğitim Merkezi’nde “Spikerlik ve Sunuculuk” eğitimi almıştır. Beykent Üniversitesi’nde okuduğu yıllarda “Cadı Kazanı” ve “Yedi Kocalı Hürmüz” tiyatro oyunlarında rol almıştır.

Aylin Engör, oyunculuk kariyerine, Engin Günaydın ve Algı Eke’nin başrollerinde oynadığı “Galip Derviş” dizisi ile başlamıştır. 2017 yılında Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Bade İşçil ve Mert Fırat’ın başrollerinde olduğu “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde rol almıştır. 2019 yılında Show TV’nin fenomen dizisi “Çukur”da Aras Bulut İynemli, Erkan Kolçak Köstendil, Rıza Kocaoğlu ve Perihan Savaş ile birlikte rol almıştır. Letgo reklamında da oynamıştır.

Aylin Engör, profesyonel tenisçi olmak üzere Avustralya Pat Cash Tenis Akademisi’ne gitmiştir. Akademide sakatlanmıştır. Veteran oyuncu olarak Etiler Tenis Kulübü Tenis Turnuvası, Hülya Avşar Cup gibi birçok turnuvaya katılmıştır. QNB Finansbank-TED Tenis Turnuvası’nda 25+ Tek Kadınlar Şampiyonu olmuştur. 2021 yılı itibarıyla tenis antrenörlüğü yapmaya başlamıştır. Aylin Engör, bir dönem model ve oyuncu Deniz Can Aktaş ile beraberlik yaşamıştır.

Ay yapım imzalı “Üç Kuruş” adlı dizide Neşe karakterine hayat veriyor.

Aylin Engör Rol Aldığı Diziler

  1. 2021- Üç Kuruş / Neşe (Dizi)
  2. 2019 – Çukur (Cennet Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  3. 2017-2018 – Ufak Tefek Cinayetler (Rachel Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  4. 2013 – Galip Derviş (Televizyon Dizisi)
  5. 2013 – Firuze (Televizyon Dizisi)

Videoları

https://youtu.be/qs8jLrDI6nw

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu