Aslıhan Gürbüz

Aslihan Gurbuz Yeni Fotograflari 4
Tam adı: Aslıhan Gürbüz
Doğum tarihi: 16 Şubat 1983
Doğum yeri: Çanakkale, Türkiye
Boyu:  1,65 m
Ailesi: Turgut Gürbüz
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2002’den bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Son dönemlerin ilgi ile izlenen dizisi “Ufak Tefek Cinayetler”, her hafta izleyicileri ekran başına kilitlemeyi başarıyor. Oldukça heyecanlı ve entrika dolu olan bu dizinin başrollerinde ise birbirinden güzel oyuncular yer almaktadır. Dizinin lider konumundaki ismi Merve, adaletten uzak ve biraz da çıkarcı bir rol üstlenmiş durumda.

Rolünü son derece başarıyla oynayan Merve, gerçekte kimdir, nerelidir?

“Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde rol alan Merve’yi aslında hepimiz iyi tanıyoruz. Gerçek ismi Aslıhan Gürbüz olan, genç ve başarılı oyuncu daha önce de pek çok dizide rol aldı. Bir zamanlar ekranların sevilen dizisi olan “Yahşi Cazibe” dizisinin Azerbaycanlı güzel geliniydi.

1983 yılında Çanakkale’de dünyaya gelen Aslıhan Gürbüz ve ailesi, Eskişehir Seyitgazi’li olan babasının iş sebebi ile İstanbul’dan göç ederek Bursa’nın İnegöl ilçesine taşınmak zorunda kaldılar. İlkokulu Bursa İnegöl’de Müşerref Muzaffer Samda İlköğretim Okulunda, liseyi ise Meslek lisesinin Bilgisayarlı Muhasebe bölümünde okudu. Daha sonra Konya Selçuk Üniversitesinin Konservatuvar Tiyatro Bölümünden mezun olarak büyük başarılara imza attı.

Televizyon ekranlarının karşısına ilk olarak, 2009 yılında yayınlanan Kanal D’ de yer alan “Bir Bulut Olsam” dizisi ile çıktı. Yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı, senaryosunun Meral Okay’ın yazdığı ve yönetmenliğini de Ulaş İnaç’ın yaptığı dizide Engin Akyürek ve birkaç ünlü isim ile başrolleri paylaşmıştı.

Sonra da Atv ekranlarında bir Türk sit – com yapıtı olan “Yahşi Cazibe” dizisinde Cazibe karakteri ile herkesi kendine hayran bıraktırdı. 2010 yılında başlayıp 2012 yılına kadar devam eden bu diziyle oldukça ün sahibi oldu. “Yahşi Cazibe” dizisi, güzel oyuncuya beraberinde de pek çok ödül getirdi.

2014 yılında ise Aslıhan Gürbüz’ü tekrar Kanal D ekranlarında “Zeytin Tepesi” dizisinde rol aldı. Şimdilerde ise ekranların en heyecanlı ve adrenalin dolu dizisi olan “Ufak Tefek Cinayetler” dizisinde Merve karakteri ile son derece başarılı bir rol oynuyor.

2011 yılının Temmuz ayında Kerem Kupacı ile evlenen Aslıhan Gürbüz, bu evliliğini 2014 yılına kadar devam ettirdi ve 2014 yılında Kerem Kupacı’dan boşandı. Ünlü çiftlerin nikahını ise yine ünlü yönetmen olan Gani Müjde kıymıştı.

Videoları

Ufak Tefek Cinayetler 3. Bölüm – Aşk Böceğidir Kendisi

Fotoğrafları

Kaynak
GoogleWikipediaYoutube

Bir cevap yazın

KULLANICILAR BUNLARA DA BAKTI

Başa dön tuşu