Yerli Erkek Ünlüler

Aras Bulut İynemli Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Aras Bulut Iynemli Foto Galeri 2016 3
Tam adı: Aras Bulut İynemli
Doğum tarihi: 25 Ağustos 1990
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1,82 m
Ailesi: Cengiz İynemli,Sevtap İynemli
Sevgilisi: yok
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2009’dan bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada

Instagram hesabi Twitter Hesabi Facebook Sayfasi

Hakkında

Aras Bulut İynemli kimdir? Bu Hafta sanırım bütün içerde dizisinin oyuncularını yazacağız. Çünkü gerçekten hem kurgusu hem de oyunculuklarıyla, hayran kitlesi oluşturan bir dizi oluverdi. Bu biyografide İçerde dizisinde Mert Karadağ karakterini canlandıran, Aras Bulut İynemli‘nin sayfasını hazırlıyoruz.

Aras Bulut İynemli’nin Biyografisi

Aras Bulut İynemli,25 Ağustos 1990’da İstanbul’da dünyaya geldi. Eğitimini, Beşiktaş Anadolu Lisesinde lise eğitimini aldıktan sonra, üniversite eğitimi için de İstanbul Teknik Üniversitesi’nde uçak mühendisliğini kazandı ve halen okumaktadır.

Sanat ile barışık ve iç içe yaşayan bir aileden gelen  Aras Bulut İynemli, ağabeyi tiyatrocu ,ablası ise ses sanatçısıdır.

Aras Bulut İynemli ilk işi olarak Patos cips firmasının reklam filminde oynayarak başlamıştır. Daha sonrasında ise, başka bir reklam filminde İtalyan bir futbolcuyu canlandırırken yönetmen olan Zeynep Günay’ın dikkatini çekmiş. Zeynep Günay, “Öyle Bir Geçer Zaman ki ” adlı dizide oynamak için deneme çekimlerine çağrılmış ve başarılı olmuştur.

Aras Bulut İynemli,”Öyle Bir Geçer Zaman ki ” adlı dizide “Mete Akarsu ” adlı karaktere hayat vermiştir. Bu dizide (izleyenler bilir) ilerleyen zamanlarda (bölümlerde) senaryo gereği, müzisyen olmuş ve İyi Düşün Taşın şarkısını coverlamış ve yeni şarkılar bestelemiştir.

Aras Bulut İynemli, 2012 yılında çekimleri biten ve 2013 yılının Mart ayında Türkiye’de vizyona giren, “Mahmut ile Meryem” adlı filmde baş rol oynamıştır. Burada küçük bir parantez açarsak bu filmdeki rolünü sergilerken birçok eleştirmen tarafından buradaki oyunculuğu beğenilmemiştir.

Daha sonrasında yani devamında diyelim ; 2013 yılında Çağan Irmak tarafından keşfedilmiş ve Deniz Celiloğlu ile LGBT temalı “Tamam mıyız ?” adlı filmde tekrar başrol oynamıştır. Bu sefer ise eleştirmenler tarafından canlandırdığı engelli İhsan karakteri ve oyunculuğu beğenilmiştir.

2013-2014 yılları arasında reyting rekorları kıran, “Muhteşem Yüzyıl” dizisinde Şehzade Bayezid olarak rol almıştır.

Maral, yapımcılığını Acun Medya’nın üstlendiği, başrollerini Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin paylaştığı Maral: En Güzel Hikayem TV8’in ilk iç yapımlar dizisidir. Dizinin ilk bölümü 5 Mart tarihinde seyircilere sunulmuştur. 21 Mayıs’ta sezon finali yapmıştır.

Eylül 2016’dan beri İçerde adlı dizide Çağatay Ulusoy ile birlikte baş rolü paylaşmaktadır. Bu dizide Mert Karadağ (Umut Yılmaz) karakterini canlandırmaktadır. Bu dizide ayrıca , Çetin Tekindor, Gözde Kansu ve Bensu Soral gibi isimlerde rol almaktadır.

2017 Ekim ayında Show TV’de yayınlanmaya başlayan , “Çukur” adlı dizide, Yamaç Koçovalı adlı karaktere hayat vermektedir. Bu dizide diğer baş rol oyuncusu olan Dilan Çiçek Deniz yani Sena Koçovalı‘nın büyük aşkıdır.

Aras Bulut İynemli Filmleri ve Dizileri

 1. 2009- Arka Sokaklar → Şeref  [Konuk Oyuncu] (Dizi)
 2. 2010- Sancı → [Konuk Oyuncu] (Kısa film )
 3. 2010 – 2013- Öyle Bir Geçer Zaman ki→ Mete Akarsu (Dizi)
 4. 2013- Mahmut ile Meryem → Mahmut (Film)
 5. 2013 – 2014-Muhteşem Yüzyıl → Şehzade Bayezid (Dizi)
 6. 2013- Tamam mıyız? → İhsan (Film)
 7. 2014- Pek Yakında → [Konuk Oyuncu] (Film)
 8. 2015 -Maral: En Güzel Hikayem→ Sarp Altan (Dizi)
 9. 2016-İçerde → Umut Yılmaz / Mert Karadağ  (Dizi)
 10. 2017- Çuklur→ Yamaç Koçovalı (dizi)

Oynadığı Reklam Filmleri

 1. Nescafé
 2. Eti Crax
 3. Genç Turkcell
 4. Sprite
 5. TTNET Adsl
 6. Patos

Aldığı Ödüller

 • 2011 2011- Antalya Televizyon Ödülleri → En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)
 • 2011- TelevizyonDizisi.com En İyiler Ödülleri→ En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Öyle Bir Geçer Zaman Ki)
 • 2014 -Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Ödülleri→ Ekrem Bora -Umut Veren Oyuncu Ödülü (Tamam mıyız?)

Videoları

Fotoğrafları

Erdem Cenkez

MaksatBigli'de iç yönetime bakıyorum.Yazarlar ve site içindeki görevlendirme...Aynı zamanda siz değerli ziyaretçilerimiz için yazıların güncellemeleri ve derlemeleriyle ilgileniyorum.

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu