Yerli Erkek Ünlüler

Uras Benlioğlu Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Uras Benlioğlu
Tam adı: Uras Benlioğlu
Doğum tarihi: 16 Şubat 1982
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: 1.69 m
Eşi: Rana Benlioğlu (e. 2012)
Çocuk (ları): Ali Benlioğlu
Mesleği: Sunucu, Youtuber
Aktif Yılları: 2014 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Uras Benlioğlu kimdir? Uras Benlioğlu, 16 Şubat 1982 tarihinde İzmir’de doğmuştur. Göztepe’de büyüyen Benlioğlu, 18 yıl boyunca İzmir’de yaşamıştır. 2000 yılında üniversite için İstanbul’a taşınmış ve Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde eğitimini tamamlamıştır.

Üniversitede okurken büyük TV kanallarında çalışmaya başlamış ve muhabirlik, haber seslendirmesi gibi işler yapmıştır. Ali Kırca‘nın Genel Yayın Yönetmeni olduğu dönemlerde kanalda staj hayatına başlamıştır. 15 yıl boyunca ATV Haber ve Show Haber’de muhabirlik ve gazetecilik yapmıştır.

Ali Kırca’nın yanında 15 yıl çalıştıktan sonra Uras Benlioğlu birçok televizyon programının ve dizinin kamera arkasında çalışmaya başlamıştır. 2014 yılında televizyonda haberciliğe ara vererek “Tims Productions Tamam mıyız?” ve “Muhteşem Yüzyıl projelerinde kamera arkasında görev yapmış ve belgeseller hazırlamıştır.

Aynı yıl geleneksel medyayı bırakarak yeni medyaya yönelmiş ve 1 Haziran 2014 kendi Youtube kanalını kurmuştur. İlk kanalının adı ”Uras’la Pratik Bilgiler” olmuştur. Günlük yaşamın içerisinde faydalı pratik bilgiler veren bir yandan da eğlenceli deneyler yapan Benlioğlu’nun kanalı kısa sürede yaklaşık 1.500 abone kazanmıştır. Günlük ortalama 600.000 bin defa izlenmeye ulaşmıştır.

2017 tarihinde 1 milyon aboneye ulaşan Uras Benlioğlu’nun kanalı, 2020 itibarıyla 2.83 milyon aboneye sahiptir. Youtube platformunun en çok izlenen ve başarılı olan Youtuber’ı ve Youtube sayfaları arasında yer almaktadır. Televizyonda medya sektörünü bıraktıktan sonra kendisini tamamen Youtube’daki kanalına veren Benlioğlu haftada en az 1 video atmayı hedeflemiştir. Gün geçtikçe büyüyen kanalıyla başarılı içerikler oluşturmaya devam etmektedir.

Yakın arkadaşları olan kendisi gibi Youtuber Enes Batur ve Kafalar sayfasına sahip olan Atakan Özyurt, Fatih Yasin, Bilal Hancı‘yla birlikte 2018 yılında çektikleri iki filmde konuk olarak yer almıştır.

Uras Benlioğlu Exatlon Challenge

Acun Ilıcalı‘nın yeni projesi dünyada birçok ülkede yapılan spor reality programı Exatlon Challenge Türkiye yarışması, 2019 yılında Dominik’te çekilmiştir. Türk Youtuber ve sosyal medya fenomenlerinden oluşan yarışmacılar arasında Uras Benlioğlu’da yer almaktadır. 3 Temmuz’da Netflix platformunda yayınlanacak olan Exatlon Challenge oldukça iddialı bir yarışma olacaktır.

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu