Yerli Erkek Ünlüler

Feyyaz Yiğit Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Feyyaz Yiğit
Tam adı: Feyyaz Yiğit Çakmak
Doğum tarihi: 1 Temmuz 1988
Doğum yeri: Düzce / Türkiye
Boyu: 1.78 m
Kilosu:
Burcu: Yengeç
Ailesi:
Eşi: Sedef İnanç (e. 2018)
Mesleği: Oyuncu, Senarist, Yazar, Yapımcı
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Feyyaz Yiğit kimdir? Feyyaz Yiğit, son dönemlerin popüler dizisi olan “Gibi“, “Ölümlü Dünya“, “Cinayet Süsü” gibi yapımlarla oyunculuk kariyerinde en tanındığı projeleri. Ancak onu birçoğumuz “Disko Kralı“‘ndan tanıyoruz.

Feyyaz Yiğit Çakmak, 1 Temmuz 1988 tarihinde Düzce’de dünyaya geldi. Feyyaz Yiğit‘in burcu Yengeç ve boyu ise 1.78 m. Oyuncu, senarist, yazar ve yapımcıdır. Ailesi hakkında kesin bir bilgi bulunamamıştır.
Eğitimini, Ankara Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olarak lise eğitimini tamamladı. Daha sonra Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünden mezun olarak üniversite eğitimini tamamladı.

Kariyerine 2012 yılında Okan Bayülgen’in talk show programı olan ve popüler kült televizyon programı “Disko Kralı“‘nın skeç ekibine dahil olarak başladı. Burada Aziz Kedi ile tanıştı ve arkadaşlıkları burada başladı. O yıllarda, yani sosyal medyanın ve internetin henüz etkili olmadığı zamanlarda, gençler tarafından izlenen birkaç programdan biri olan “Disko Kralı“‘nın ekibinde yer aldı.

Bir süre sonra, “Disko Kralı“‘nın müzik grubuna da dahil oldu. Aynı zamanda Mynet’in özel video servisi olan Sebastiyan.com‘da “Feyyaz” adlı dizi ile de tanınırlığını arttırdı. Bu “Feyyaz” adlı dizi, profesyonel anlamda ilk web dizisidir. 
Senaristliği ve oyunculuğu ile birlikte içinde bulunduğu yapımlarda yer aldı. Bunlardan ilki 2018 yılında vizyona giren, “Ölümlü Dünya” adlı filmdir. Bu filmde rol alan diğer oyuncular ise Ahmet Mümtaz TaylanAlper KulSarp Apakİrem SakDoğu Demirkol.

Bir diğeri ise 2019 yılında vizyona giren, “Cinayet Süsü” adlı filmdir. Bu filmde rol alan diğer oyuncular ise Uğur YücelBinnur KayaCengiz BozkurtAçelya Topaloğlu. Devamındaki bir diğer yapım ise “Gibi” adlı dizidir. Bu dizi Aziz Kedi ile birlikte yazdığı ve farklı yapıda ve bağımsız konudaki bölümleriyle, Exxen platformunda yayınlanıyor.

Gibi” adlı dizinin ilk sezonu 2021 yılında Exxen platformunda yayınlandı. 4. sezonu ise 2023 yılında her bölümü, her hafta Cuma günün yayınlanmaya devam ediyor.

Oyunculuğunun yanı sıra, reklam filmlerinde de rol aldı. Akbank, Eti Wanted, Lipton ve Spotify reklamlarında rol aldı ve reklam yüzü oldu.  Oyuncu ve yazarlığının yanı sıra müzik ve mezun olduğu Grafik tasarımı meslekleriyle de yakından ilgilendi.

Buna ek olarak 2012 yılında, “Olduğu Kadar” 2013 yılında, “APTAL” 2015 yılında da “8-9 Senedir Kendimi İyi Hissetmiyorum” adlı kitaplarını Okyanus yayınevinden yayımlandı.

2018 yılında düzenlenen 23. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu ödül töreninde “Ölümlü Dünya” adlı filmdeki komedi dalında “en iyi yardımcı erkek oyuncu” ödülünü aldı.
Feyyaz Yiğit2018 yılında Sedef İnanç ile dünya evine girdi.

Feyyaz Yiğit’in Eserleri

 1. 2012- Olduğu Kadar
 2. 2013- APTAL
 3. 2015- 8-9 Senedir Kendimi İyi Hissetmiyorum

Feyyaz Yiğit’in Filmleri ve Dizileri

 1. 2018- Ölümlü Dünya / Serbest (Film)
 2. 2019- Cinayet Süsü / Dizdar Koşu (Film)
 3. 2020- Menajerimi Ara / Konuk Oyuncu (Dizi)
 4. 2021-2023- Gibi / Yılmaz (Dizi)

Feyyaz Yiğit’in Single’ları ve Albümleri

 1. 2016- Misal
 2. 2017- Teşekkür Ettim Ve Yanından Ayrıldım (albüm)
 3. 2018- Grand Vuslat

Feyyaz Yiğit’in Aldığı Ödüller

 1. 2018- 23. Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri / Komedi Dalında En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Ölümlü Dünya)
 2. 2021- 47. Altın Kelebek Ödülleri / En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu (Gibi)
 3. 2022- 48. Altın Kelebek Ödülleri / En İyi Komedi Dizisi Erkek Oyuncu (Gibi)

Videoları

Fotoğraflar

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu