Yerli Erkek Ünlüler

Doğu Demirkol Kimdir?

instagram takipçi hilesi

dogu demirkol 28
Tam adı: Aydın Doğu Demirkol
Doğum tarihi: 6 Eylül 1985
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Sevgilisi: Farah Zeynep Abdullah 
Burcu: Başak
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2011 yılından bu yana
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Doğu Demirkol kimdir? Doğu Demirkol, Show TV kanalında ekranlara gelen “Güldür Güldür” adlı komedi programı ve ardından BKM’deki tek kişilik gösterileri ile tanınmaya başlamıştır. Ali Atay’ın “Ölümlü Dünya” ve Nuri Bilge Ceylan’ın “Ahlat Ağacı” adlı filmlerinde göstermiş olduğu performans ile izleyenlerin takdirini kazanmıştır.

Doğu Demirkol, 6 Eylül 1985 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Tam adı Aydın Doğu Demirkol olan oyuncu, İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü mezunudur. Annesi avukat babası ise başarılı bir operatör doktordur.

Doğu Demirkol, ilk başta sosyal medyada yayınlamış olduğu “Abiler Detected” videosundaki Şakirt Abi karakteri ile kendisini göstermiştir. Sonrasında 2012 yılında Acun Ilıcalı‘nın yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmış olduğu “Yetenek Sizsiniz”  adındaki yetenek programına katılarak burada tek kişilik gösterisini sunmuş ve çok daha geniş bir kitleye ulaşmayı başarmıştır.

BKM Sahne’de ise “Açık Mikrofon” ile başarılı sahne yaşamına adım atmıştır.

Doğu Demirkol, sonrasında BKM Mutfak Sahne ekibine dahil olarak, Güldür Güldür Show kadrosuna dahil olmuştur. BKM Mutfak eli ile düzenlenmekte olan tek kişilik şovu ile izleyicilerle buluşmuştur.

Doğu Demirkol, Beylikdüzü Torium Sahne, Ankara Yılmaz Güney Sahnesi, Ataşehir Dasdas Sahne ve Beşiktaş Kültür Merkezi dahil olmak üzere pek çok farklı sahnede tek kişilik gösterilerini izleyicilere sunmuştur.

İlginizi çekebilir: Doğu Dizisi Konusu ve Oyuncuları

Doğu Demirkol, 2018 yılında yönetmenliğini Ali Atay‘ın üstlenmiş olduğu “Ölümlü Dünya” adındaki sinema filminde Mehmet Özgür, Özgür Emre Aydın, İrem Sak, Sarp Apak, Alper Kul, Feyyaz Yiğit ve Ahmet Mümtaz Taylan ile beraber rol almıştır.

Ölümlü Dünya filminde otelde geçen ve işaret dili ile konuşmaya çalışan kardeşlerin yaşadığı tartışma ve arabada kaçarken “obsesif komplesif bozukluk var bende” çıkışı ile izleyenleri kahkahaya boğmuştur.

Aynı yıl senaryosunu ve yönetmenliğini Nuri Bilge Ceylan‘ın yapmış olduğu “Ahlat Ağacı” adlı filmde Öner Erkan, Ercüment Balakoğlu, Hazar Ergüçlü, Ahmet Rıfat Şungar, Bennu Yıldırımlar, Murat Cemcir, Serkan Keskin ve Tamer Levent ile birlikte rol almıştır.

Cannes Film Festivali‘nde Ahlat Ağacı filmi ile gala gecesinde çekilen toplu fotoğrafta Hazar Ergüçlü ve Nuri Bilge Ceylan‘ın bir adım önünde gibi olduğu görüntüyü sosyal medyada “Kimsin ya kızı kapatmışsın!!! Cidden tanımıyorum kim bu? Yönetmeni de kapatmış.” yorumlarında bulunan Demet Akalın, takipçilerinin tepkisine maruz kalmıştır.

Doğu Demirkol, yönetmenliğini Bedran Güzel‘in yaptığı, yapımcılığını BKM’nin üstlendiği ve senaryosunu da İbrahim Büyükak‘ın yazmış olduğu “Bayi Toplantısı” filminde başrolü İbrahim Büyükak ve Onur Buldu ile birlikte paylaşmıştır.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanmaya başlayan, fantastik komedi türündeki Tutunamayanlar adlı dizide Tarık karakterine hayat veriyor. Bu dizide ayrıca, Ece Çeşmioğlu, Zafer Algöz gibi oyuncular eşlik ediyor.

2020 yılında Şubat ayında Bayi Toplantısı adlı sinema filminde rol aldı.

Doğu Demirkol  Dizi ve Filmleri:

  1. 2020- Bayi Toplantısı (Film)
  2. 2019- Tutunamayanlar / Tarık (TRT 1 / Dizi)
  3. 2018 – Ahlat Ağacı (Film)
  4. 2018 – Ölümlü Dünya ( Film)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
biyografiinfo.comgoogle.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu