Sinema ve TVYaşam

Netflix’te Yayınlanan En Eğlenceli Yarışma Programları

instagram takipçi hilesi

Netflix veya benzeri platformlardan evde boş oturduğumuz zamanlarımızı değerlendirmek amacıyla son zamanlarda çok fazla dizi/film tavsiyesi arayışındayız. Boş vakitlerimizi değerlendirmenin en eğlenceli yolu bir şeyler izlemek olsa da bir süre sonra ne izleyeceğimizi şaşırdığımız zamanlar oluyor. Farklı bir şeyler izlemek isteyenlere Netflix’te yayınlanmış olan en eğlenceli ‘Yarışma Programları’ listesi hazırladık.

Netflix’te yayınlanmış olan en eğlenceli ‘Yarışma Programları’

The Circle

the

Studio Lambert tarafından Netflix’te 2020 Ocak ayında yayınlanan Amerikan gerçeklik yarışmasıdır. Yarışmanın Fransa ve Brezilya versiyonlarıda bulunmaktadır. Yarışmanın teması sosyal medyaya dayanmaktadır. The Circle adındaki platformun çatısı altında bir binada yarışmacılar birbirlerini hiç görmeden sadece sosyal medya benzeri bir platformdan oluşturdukları profilleriyle iletişim kurmaktadır.

Aralarında yapılan oylamayla en popüler olan yarışmacı, birini eleme gücü elde eder. Bu platformun içindeki yarışmacılar kendileri gibi olabilecekleri gibi sahte bir profil olarakta kendilerini tanıtabilirler. Aynı gerçek hayattaki sosyal medyada olabileceği gibi…

Büyük ödülün 100.000 $ olduğu 12 bölümden oluşan The Circle yarışmasını izlerken çok eğleneceğinizin garantisini veriyoruz. Öncelikli tavsiye ise ilk olarak USA versiyonunu izlemeniz olacaktır!

The Final Table

the final

Bir yarışma programı izlemenin en güzel yanlarından birisi de izlerken öğrenmek olabilir. Yemek programları ve hatta yarışmaları izlemeyi sevenler varsa The Final Table‘i kaçırmamalıdır. Tabii bu yarışmadaki yemekleri hepimiz haydi evimizde yapalım diyip yapması pek kolay olmayacaktır elbette ancak yine de bir şeylere kulak aşinası olunabiliyor. The Final Table, küresel bir yemek yarışmasıdır. Amerikan yapımı olan yarışma, Andrew Knowlton tarafından sunuluyor.

Yarışma seçkin şeflerin arasında gerçekleşmektedir. 10 bölümden oluşan yarışmada her bölüm bir dünya mutfağından yemek seçilerek en yaratıcı ve tabii lezzetli şekilde sunulması için bir yarış yapılıyor. Dünya çapında en iyi gurmeleri ve şefleri etkileyebilen ise kazanıyor. Ağzınızın suyunu akıtan ve heyecanla izleyebileceğiniz bir yarışma programları arasında yer alan bir şov sizi bekliyor.

Glow Up

glow

Makyaj yapmak bir sanat mıdır sizce? 10 kişinin yarıştığı bir make-up artist yarışması olan Glow Up, BBC destekli olarak yapılmıştır. Birbirinden yetenekli yarışmacılar, yeteneklerini konuşturarak gerçek anlamda bir sanat ortaya koymaktadırlar. Büyük ödülleri ise dünyaca ünlü makyaj artistleriyle asistanları olmak için sözleşme imzalama şansı yakalamaktır. İlgi alanınıza giren bir konuysa çok büyük keyif alabileceğiniz bir yarışma olan Glow Up’ı kaçırmamalısınız.

Next in Fashion

next in fashion 685x513

Ocak 2020’de yayınlanmaya başlayan moda tasarım yarışmasıdır. 18 yetenekli tasarımcının yarıştığı showda, 250.000 dolarlık ödülün yanında kariyerlerinin en güzel dönüm noktalarını yaşamaları için bir şans kazanmak için yarışmaktadır. Next in Fashion, toplamda 10 bölümden oluşmaktadır.

2004 yılında yayınlanmaya başlayan Project Runway programa benzerliğiyle bilinen yarışma programı, bu tarz moda yarışmalarını sevenlerin mutlaka severek izleyebileceği bir seçenek olabilir.

Interior Design Masters

interior design masters 685x456

Mimarlar ve tasarım meraklıları buraya. İngiliz yapımı olan Interior Design Masters’ta yarışmacılar en başarılı iç mekan tasarımlarını yapabilmek için yarışıyor. BBC Two kanalında yayınlanmayan başlayan reality yarışması, daha sonra Netflix’te yer almıştır. Toplam 8 bölümden oluşan yarışmada büyük ödül Londra’da yer alan çok önemli ve büyük bir otelle sözleşme imzalama şansıdır.

Sugar Rush

sugar

Yarışmaların en güzeli tatlılar üzerine olanlardır. 2018 yılında yayınlanmaya başlayan Tatlı Telaş isimli bu yarışma Amerikan yapımı yemek yarışması programıdır. En güzel ve lezzetli tatlıları yapanın kazanacağı bu yarışmada  büyük ödül 10. 000 dolardır. 2 sezondan oluşan yarışmanın sunuculuğunu Hunter March yapmaktadır. Aynı zamanda Netflix’te bu yarışmaya benzeyen Nail it! isimli bir yarışmada bulunmaktadır.

Tabii Sugar Rush’tan farkı orada amatör yarışmacıların çok büyük tasarımlarda tatlı yapmaları istenmektedir. Sugar Rush’ı seven ve Nail It yarışmasını da sevenlere bir müjde daha; Nait It’in birçok versiyonu çok sayıda sezonuyla Netflix’te yer almaktadır.

Blown Away

blown away 685x455

Daha önceki izlediğini veya izleyebileceklerinizden en farklı temaya sahip olan bir yarışma programı: Blown Away. Cam üfleme sanatını sevenlerin ekstra seveceği bu yarışma programı 10 usta cam üfleme sanatçısının yarıştığı bu yarışmanın büyük ödülü 60 bin dolar! Netflix orijinal serilerinden olan Blown Away, 2019 yılında yayınlanmıştır. Seri toplamda 10 bölümden oluşmaktadır.

Skin Wars

skin

Bir yarışma konseptinin teması daha ne kadar farklı olabilir denmiş ve ortaya Skin Wars çıkmıştır. Rebecca Romijn’in ev sahipliği yaptığı yarışma programı bir  bir vücut boyama yarışmasıdır. Amerika’nın ücretli kanalı olan Game Show Network’te 2014’te yayınlanmaya başlayan Skin Wars toplamda 3 sezondan oluşmaktadır.

Yarışmacılar her bölümde farklı bir konsept ve tasarımlarla vücut boyaması yaparak mücadele etmektedir. Bu büyük mücadelenin sonundaki büyük ödül ise 100.000 bin dolardır!

Cooking On High

cooking on

Yemek yarışmalarının ayrı bir keyifle izlendiği çoğu kişi tarafından kabul edilmektedir. Peki, bu yemek yarışmasının içine kenevir girerse ve kafalar karışırsa neler olur? İşte Cooking On High’ın teması tam olarak bu! Dünyanın ilk kenevirle hazırlanarak yapılan yemek yarışmasıdır. 2018 yılında Neftlix’te yayınlanmıştır. Yarışmada iki ünlü şef, ünlü jürilere esrarlı ve lezzetli yiyecekler hazırlayarak rekabet etmektedir. Yarışma 12 bölümden oluşmaktadır.

Too Hot To Handle

too hot to handle

Too Hot To Handle4 haftalık bir zaman diliminde geçmektedir. Dünyanın dört bir tarafından seçilen 5 erkek 5 kadın yarışmacının egzotik bir adaya bırakıldığı şovda ateşli ve çekici bir yarışma onları beklemektedir. Yarışmanın ilk 12 saati boyunca tanışan ve vakit geçiren yarışmacılar, 12 saatin sonunda yarışmanın kurallarını öğrenerek zorlu bir sürece girerler.

Yarışmacılar ve daha fazla detay için daha önce yazmış olduğumuz Too Hot To Handle içeriğine göz atabilirsiniz (Buradan).

Exatlon Programı

Exatlon Challenge

Acun Ilıcalı‘nın yapımcılığını üstlendiği ve Türk Youtuberlar ile Survivor benzeri olan ve dünya çapında ilgi gören Exatlon Türkiye yarışması ilk sezon 15 bölümden oluşmaktadır. Bu yarışma programıyla ilgili detaylar ve yarışmacıları görmek için MaksatBilgi’de yazmış olduğumuz tanıtım yazısından (buradan) detaylıca bilgi edinebilirsiniz.

Yarışma Programları Tanıtımları Videoları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu