Film & Dizi Önerisi

Muhteşem Yüzyıl Kösem Dizisi Konusu ve Oyuncuları

instagram takipçi hilesi

Muhteşem Yüzyıl dizisinin,Müptelası olanlar için Muhteşem Yüzyıl-Kösem’in, beklenen tanıtım videosu yayınlandı!

muhtesem-yuzyil-bolum-2-kosem-hulya-avsar

Türk Televizyon dizileri arasında efsaneleşmiş dizilerden biri olan Muhteşem Yüzyıl’ın ,merakla beklenen ,’Muhteşem Yüzyıl-Kösem’in beklenen tanıtım video yayınlandı.Tarihimizde (Osmanlı döneminde) tarihin en etkili kadınlarından,Kösem Sultan’ın hikayesini anlatan dizi ekimde Star’da ekrana gelecek.

Yeni sezonun en iddialı dizisi olarak dillendirilen, ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’in çekimleri tüm hızıyla devam ediyor.Gelecek sezondan itibaren Star TV’de yayınlanacak olan dizinin, ilk fragmanı etkileyici görselliğiyle dikkatleri çekiyor.

50’yi aşkın ülkede izleyiciyle buluşan fenomen dizi ‘Muhteşem Yüzyıl’ın yapımcısı TIMS Productions tarafından hayata geçirilen ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’, 14 yaşında evinden koparılan Anastasya’nın, Osmanlı İmparatorluğu’nun başına geçerek; önce erkeklerin dünyasına ve sonra tüm dünyaya hükmetmiş bir imparatoriçeye dönüşmesini konu alıyor.

KOSEM SULTAN / TV DIZI

Osmanlı tarihinin en etkili kadınlarından Kösem Sultan, 1590 yılında Bosna’da doğdu. Asıl adı Anastasiya’ydı. Bosna Beylerbeyi tarafından İstanbul ’a gönderildi. 15 yaşındayken Sultan I. Ahmet’e haseki oldu. Keskin zekasıyla padişahı etkisi altına aldı ve bütün saraya gücünü kabul ettirdi. Sultan I. Ahmet’in eşi, Sultan IV Murad ve Sultan I. İbrahim’in annesi olan Kösem Sultan, 1651’de boğularak öldürüldü.

Yapımcılığını Timur Savcı ’nın, yönetmenliğini ise Zeynep Günay Tan’ın ‘Muhteşem Yüzyıl-Kösem’ın iddialı oyuncu kadrosunda Hülya Avşar, Mehmet Kurtuluş, Mete Horozoğlu, Aslıhan Gürbüz, Kadir Doğulu, Erkan Kolçak Köstendil, Esra Dermancıoğlu, Berkan Cankat ve Ekin Koç gibi isimler yer alıyor. İlk bölümlerde Kösem Sultan’ı Yunanistanlı oyuncu Anastasia Tsilimpiou’nun canlandıracağı diziye ilerleyen bölümlerde Beren Saat de Kösem Sultan rolüyle dahil olacak.

Şule Çelik

MaksatBilgi'de Moda ve Stil konularına bakıyorum.Sizler için en trend olanları ve Trend olmaya aday olan moda konularını ele almaya çalışacağım.

6 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu