Yerli Erkek Ünlüler

Bilal Hancı Kimdir?

instagram takipçi hilesi

bilal hanci kimdir6
Tam adı: Bilal Hancı
Doğum tarihi: 8 Eylül 1989
Doğum yeri: Trabzon
Boyu: 1.78
Burcu: Aslan
Ailesi: Annesi Gülseren Hancı
Eşi: Esin İnce Hancı
Çocuk (ları):
Mesleği: Youtuber, Oyuncu, Şarkıcı
Aktif Yılları: 2010- Günümüz
imdb-logo
youtube-chanelyoutube musicdeezer logo mbSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Bilal Hancı Kimdir? Youtube platformunda Kafalar ekibiyle videolar çeken oyuncu ve şarkıcıdır.

8 Eylül 1989 tarihinde Trabzon’da doğan Bilal Hancı küçük yaşta babasını kaybetmiştir. Kendisinden 3 yaş büyük ablası vardır. Trabzon’da annesi ile birlikte yaşayan Bilal Hancı eğitimi için İstanbul’a taşınmıştır. Bilal Hancı gibi annesi Gülseren Hancı’nın da instagram platformu üzerinde belirli kitlesi bulunmaktadır.

İlkokul, ortaöğrenim ve lise yıllarını Trabzon’da geçirdikten sonra üniversite eğitimini tamamlayabilmek için İstanbul’a taşınmıştır.  İstanbul Üniversitesi’nden mezun olmuştur.

Vine platformu ile kısa süre içerisinde fenomen haline gelen Bilal Hancı’nın yolu Atakan Özyurt ve Fatih Yasin ile kesişmiştir. Üçü birlikte iş yapmak isteyen ekip 26 Aralık 2014 tarihinde youtube platformunda Kafalar adlı kanalı kurmuştur.

Seneler geçtikçe belirli kitlelere ulaşan Kafalar’ın şuan Youtube platformunda 7,1 milyon abonesi bulunmaktadır. Videolarını milyonlar izleyen ekip aynı zamanda bir çok programa da konuk olmuştur. Sesinin güzelliği ile de bilinen Bilal Hancı ilk olarak 29 Aralık 2017 yılında ”Ağlama Beni Ana” şarkısıyla, dinleyenlerini buluşturdu. Şarkı döneminde oldukça popüler hale gelip yaklaşık olarak 67 milyonluk izlemeye ulaştı.

2018 tarihinde Evrim Akın’ın sunuculuğunu yaptığı ”Çocuktan Al Haberi” adlı TV programında yarışmışlardır. Söz ve müziğinin Abdurrahim Akça (Eypio)‘ya ait olan ”Kaşık” şarkısını çıkarıp, filmlerinde kullanmışlardır. 2018 yılında Kafalar Medya Prodüksiyon ve Reklam Hizmetleri Şirketini kurmuşlardır.

Eypio’nun söz ve müziğini üstlendiği ”Kaşık” şarkısının filmi olan Kafalar Karışık adlı sinema filmin de yer almışlardır. Yönetmen koltuğunda Yücel Yolcu oturmuştur. Metin Akpınar, Cihan Ünal, Erkan Can, Güven Kıraç, Nilgün Kasapbaşoğlu, Zuhal Yalçın, Ruhi Sarı, Erhan Yazıcıoğlu,Enes BaturYıldız Tilbe, Funda Arar Selahattin Taşdöğen ve Burak Tamdoğan’ın yer aldığı film gişelerde çok iyi sonuçlar elde etmiştir.  Kafalar ekibi  2018 tarihinde Eser Yenenler Show’a da konuk olmuştur.

13 Eylül 2019 tarihinde Özkan Meydan ile birlikte çıkardığı ”Feriğim” adlı şarkıyla da büyük beğeni topladı. Bu şarkıyla yaklaşık 81 milyonluk görüntülemeye ulaştı.

22 Mayıs 2020 tarihinde Özgün Uğur ile birlikte ”Sebep Oldun” şarkısını çıkardı. Aynı sene içerisinde ”Sevdanın Böylesi” adlı şarkısını çıkararak da büyük beğeni topladı. Bu yazın hit şarkılarından olan ”Rüzgar” şarkısı da 2021’e damga vurdu. Mustafa Ceceli ile düet yaptığı şarkı yaklaşık olarak 68 milyon izlenmeye ulaştı.

Yer Aldığı Filmler

  • 2018-Kafalar Karışık (Sinema Filmi-Bilal Hancı)
  • 2018-Enes Batur Hayal mi Gerçek mi? (Sinema Filmi- Bilal Hancı)

Şarkıları

  • 2017- Ağlama Beni Ana
  • 2019- Feriğim
  • 2020- Sebep Oldun
  • 2021- Rüzgar

Koyu Trabzonspor hayranlığıyla bilinmektedir. Sık sık Trabzon’a, maçlar için giden Bilal Hancı aynı zamanda ailesine ve annesine de oldukça düşkündür.

25 Temmuz 2021 tarihinde hayatını Esin İnce ile birleştirmiştir. Kendisi gibi fenomen olan eşi Esin İnce ile yaklaşık 1 senelik birliktelikleri olan çift ilk buluşmalarında evlilik kararı almış olduklarını da bir youtube videosunda belirtmişlerdi. Çift aslında 2016 yılında arkadaş olarak tanışıp 2020 yılında sevgili olmaya karar vermişlerdir.

Videoları

 

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu