Yerli Erkek Ünlüler

Enes Batur Kimdir?

instagram takipçi hilesi

enes batur 16
Tam adı: Enes Batur Sungurtekin
Doğum tarihi: 9 Nisan 1998
Doğum yeri: Ankara / Türkiye
Boyu: 1.80 m
Ailesi: Fatih Sungurtekin, Arzu Sungurtekin
Sevgilisi: Ecenaz Üçer
Mesleği: Influencer, youtuber, sosyal medya fenomeni
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
imdb-logo
youtube-chaneldeezer logo mbspotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Enes Batur kimdir? Enes Batur, 9 Nisan 1998, Ankara doğumlu Türk sosyal medya fenomenidir. 2012 yılında Youtube kanalı açarak paylaşmaya başladığı videolarıyla tanınmıştır. Aslen Adanalı fenomenin tam adı Enes Batur Sungurtekin’dir. Babası polis, annesi hemşiredir. Bir kız kardeşi ve bir erkek kardeşi vardır. Babasının tayininden dolayı çocukluk yıllarını Erzurum’da geçirmiştir.

Daha sonra Antalya’ya taşınan Enes Batur eğitim hayatına orada başlayıp bitirmiştir. Uluslararası Antalya Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliğini kazanan ancak internette Youtube için yaptığı videolarından dolayı devam edemeyen Batur mezun olmamıştır.

2012 yılında açtığı kanalında komik içerikli ve oyun videoları paylaşarak bir kitleye sahip olmuştur. Git gide değişik video türleriyle insanların ilgisini çeken Batur şu an Youtube Türkiye’de 2020 itibarıyla 12 milyon aboneye sahip olan ilk ve tek Youtuber’dır.

İlginizi çekebilir: Çiğdem Batur

Bilgisayar ve oyun konsolları, oyun incelemeleri, farklı challenge formatlarıyla düzenli olarak içerikler üreterek yaklaşık 8 senede Youtube piyasasından başarılı bir isim yapmıştır.

2017 yılında Altın Kelebek Ödülleri‘nde En İyi Youtuber / Instagrammer kategorisinde ödül kazanmış ancak kısa bir süre sonra kanalında yer alan bazı içeriklerin çocuklara kötü örnek olduğu ileri sürülünce ödül kendisinden geri alınmıştır.

2018 yılında Enes Batur: Hayal mi Gerçek mi? filmi vizyona girmiş ve gişede başarı yakalamıştır. Filmin başrollerinde Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy’la birlikte yer almıştır.

Aynı yıl Yılın Sosyal Medya Fenomeni ödülünü Altın Palmiye Ödülleri’nden kazanmıştır.

2019 yılında ikinci filmi Gerçek Kahraman filmi vizyona girmiştir.

2019 yılında bazı yabancı youtube kanallarından aynı içerikte videolar yapmasından dolayı çalıntı videolarıyla gündeme gelmiştir. Bu durumdan sonra YouTube Rewind organizasyonunda 2019: For the Record’da yer almasıyla bazı kesimler tarafından tepki de görmüştür.

Youtube da bir dönem içerik üreticileri arasında müzik şarkıları üzerinden birbirlerine atışmalar yaptıkları ‘diss’ akımından sonra 2010 yılında ilk single şarkısı Dolunay’ı yayınlamıştır. İlk yarım saat içerisinde 500.000’den fazla izlenerek rekorlarını kıran Enes Batur piyasada çok konuşulcak bir gündem daha yaratmıştır.

Son olarak Enes Batur düzenli olarak içerik üretmeye devam ederken Mart 2020’de duyurduğu videosuyla Youtube’un kendisine ceza olarak video koymama kararı aldığını söylemiştir. Bu şekilde gündemde yer alan Batur kısa sürede Youtube piyasasına geri dönmeye çalışmaktadır.

20 şubat 2021 tarihinde üçüncü single çalışması olan “Ayaz” ı youtube üzerinden video klibiyle hayranlarına sundu. Bir gecede Yotube trendlere oturdu. Video klibinde, yine diğer video kliplerinde olduğu gibi mesaj doluydu. Bu video klibinde ise şehitlerimize dokunan bir video klip olması, izleyenlerin ekstra beğenmesini sağladı.

Enes Batur’un Filmleri ve Dizileri

  1. 2019- Gerçek Kahraman (Film)
  2. 2018- Hayal mi Gerçek mi?  (Film)
  3. 2018- Kafalar Karışık – Konuk (Film)

Enes Batur’un Şarkıları

  1. 2021- Ayaz
  2. 2020- Biliyom
  3. 2019- Dolunay

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu