MaksatBilgi Kapak

Marilyn Monroe (Halen Çözülemeyen Ölümüyle) Ağustos 2019 MaksatBilgi Kapağı

Marilyn Monroe (Halen Çözülemeyen Ölümüyle) Ağustos 2019 MaksatBilgi Kapağı

Giriş

Geçtiğimiz ay ve bu ay şimdiye kadar altı yıldır sürdürdüğümüz MaksatBilgi ailesiyle ilgili geçmişe dönük araştırma ve bazı raporlara göz attık. Gerçekten de sabırla ve inatla devam ettirmemiz,bir şeyleri halen hayal edip de yapma çabamız, kurucu ekibimizden kalan arkadaşlarla halen bunu nasıl daha ileriye götürebiliriz şeklinde başlayan konuşmalarımızla altı sene geçmiş. Bu basit bir blog gibi görünüyor dışarıdan bakınca belki ama büyük bir emek ve bir çok yaratıcı şeyler yapan bir ekibin ürünüdür MaksatBilgi.

Yaratıcı evet! Kendimize bakarken başkalarının da neler yaptığını izlemek görevlerimizden biriydi. Biz hep onları izledik. Nede olsa onlar bizi taklit ederken göğsümüz kabarması bir yana böbürlenmemiz bir yana , kafamızı başka tarafa , önümüze dönüp işimize tekrar odaklandık. Peki neleri izledik ve gördük bunları maddelemezsek ölürüz 😉

 • Daha Türkiye’de güzel tasarımları biz keşfederken, bizden sonra görüp kendi sitelerine alanları gördük. Bizim gibi kutucukları yaptıklarını gördük. Ama ne yazık ki bizim gibi ilk değillerdi ve içini dolduramadılar kapandılar…
 • Biyografi stilimizi kopyaladılar. Bir kaçı halen aktif ve bir şekilde devam ettirmeye çalışıyor. Hatta bizim tasarımımızla 🙂
 • Sadece bizde olan içerikleri aldılar ve hiçbir özgünleştirme yazmadan kopyala yapıştır yaptılar. Bazı büyük siteler bizden aldıklarıyla iyi prim yaptı.Bunu da bizlere ileten hep sadık ziyaretçilerimiz oldu.
 • Yazılarımızı aldılar ve kaynak hiç göstermediler. Bizler her yazımızda kaynağımızı göstermeyi ilke edinmemize rağmen.
 • Bunlar gibi fikirlerimizi ve tasarımlarımızı hep denediler ve sadece bir kaçı halen aktif . Onların var olması bizlere mutluuk veriyor. Cidden bizi nereden nereye geldiğimizi hatırlanıyor ve gururlanıyoruz. Lütfen siz de gitmeyin!
İLGİLİ BİLGİ:
MaksatBilgi 2017 Temmuz Kapağı - Gazi Yaşargil

Peki bunlar olurken neden yüzde doksanı başarısız oldu ?

 • Çünkü bizim halen bitmek bilmeyen ilk günkü kadar heyecanımız devam ediyor.
 • Halen interaktif ve yenilikler peşindeyiz! Kopyalamayı sevmiyoruz!
 • Her şeyin üstünde tuttuğumuz yazı ekleme kurallarımız var. Titiz davranıyor ve buna göre geliştirme yapıyoruz.
 • Her fikre açığız! Ama ilkelerimize empoze ederek onu özgün bir düşüncemiz haline getiriyoruz.
 • Geleneklerimize bağlıyız! Tıpkı kapak gibi.
 • Sürekli eskiye dönük güncellemelere bayılıyoruz!
 • Dünyadaki yeni webmaster ve blog tarzı gelişmeleri takip ediyoruz.
 • Kendimize her ay hedefler veriyoruz.
 • Tutkumuzu güçlendiriyoruz.

MaksatBilgi’de şimdiye kadar çalışan ve en ufak emeği olan herkese , ulaşıp ulaşamadığımız herkese teşekkür ediyoruz. İyi ki vardınız ve var olanlar ; iyi ki varsınız! Daima ileriye bakıyor ve bizden çanlara inat,kopyalayanlara inat yolumuza altı yıldır devam ettirdiğimiz gibi daha nice senelere devam ediyoruz.

İLGİLİ BİLGİ:
MaksatBilgi Kapak, bölümümüze devam! (Nerede Kalmıştık!)

Bu ay kapak girişi bizdik! Öyle olmalıydı başka herhangi bir açıklaması olmadan kendimizi şimdiye kadar yazmadığımız o kendi halimizden bir parça sizlere aktarmak istedik hepsi bu. İçimizi dökmek ve başarılarımızla bir kez övünmek istedik. Çünkü insanız!

Bu ay ölüm yıl dönümüne yetiştirip, yayınladığımız Marilyn Monroe‘yu kapak yaptık!

Kapak Konusu: Marilyn Monroe ” Halen Çözülemeyen Ölümüyle!”

⇒ Neden Kapak Yaptınız?

MaksatBilgi ekibi olarak eskileri, unutulanları,bir zamanlar popüler olup da hatırlanmayanları tekrar hatırlatmak,ekibimizce duruşumuzu ortaya koymak için popüler olsa da bunu yapmak,peki bilinmeyen ama bir o kadar faydalı işler yapmış kişileri bulup o ay içinde MaksatBilgi’de ilgili yayınları dillendirmek (varsa), kapak yapmak gibi sıra dışı bir fikrimiz var. Bunu altı yıldır devam ettiriyoruz. Bu ay da Marilyn Monroe ‘u anmak istedik. Hem de ölüm günü olan 5 Ağustos tarihinde kapak fotoğrafını paylaşarak.

İLGİLİ BİLGİ:
MaksatBilgi Kasım 2015 Kapağı – Levent Kırca
⇒ Marilyn Monroe kimdir?

Marilyn Monroe (Halen Çözülemeyen Ölümüyle) Ağustos 2019 MaksatBilgi Kapağı

 

1 haziran 1926 yılında Los Angeles, California’da doğdu. Çok kısa hayatı boyunca, Marilyn Monroe dünyanın en büyük ve en kalıcı seks sembollerinden biri olmak için zor bir çocukluktan geçti. Kariyerinde, Monroe’nın filmleri 200 milyon dolardan fazla hasılat elde etti.

Marilyn Monroe Nasıl Öldü?

Marilyn Monroe (Halen Çözülemeyen Ölümüyle) Ağustos 2019 MaksatBilgi Kapağı

5 Ağustos 1962’de, sadece 36 yaşındayken Marilyn Monroe, Los Angeles’daki evinde öldü. Yatağında boş bir şişe ve çok sayıda uyuşturucu madde bulundu.

Neden Halen Ölümü Çözülemedi?

Marilyn Monroe (Halen Çözülemeyen Ölümüyle) Ağustos 2019 MaksatBilgi Kapağı

Öldüğü yıldan günümüz boyunca bazı spekülasyonlar yapıldı, ancak ölümünün nedeni resmen aşırı dozda uyuşturucu olarak açıklandı.

Monroe’nun ölümü sırasında Başkan John F. Kennedy ve kardeşi Robert Kennedy ile ilişki yaşadığına dair dedikodular yayıldı. Kariyeri boyunca, Marilyn Monroe‘nun filmleri 200 milyon dolardan fazla hasılat elde etti. Bugün hala dünyanın en popüler seksilik cazibesi ve güzellik simgelerinden biri olarak kabul edilir ve kendine has mizah anlayışı ve sinsi zekası ile hatırlanır.

İLGİLİ BİLGİ:
MaksatBilgi Ocak 2017 Kapağımız Nejat Uygur

Marilyn Monroe (Halen Çözülemeyen Ölümüyle) Ağustos 2019 MaksatBilgi Kapağı

Onu MaksatBilgi’de anmak büyük bir gururdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı