MaksatBilgi Kapak

Elon Musk Mayıs 2020 MaksatBilgi Kapağı

instagram takipçi hilesi

Elon Musk Mayis Kapak 2020

Giriş

Biraz daha sabır! Zor günler bir süre sonra bitecek. Daha dikkatli olup, daha iyi yarınlar için yaşamaya alışmalıyız. Çünkü arkasının olup, olmadığını bilmiyoruz. Yaz mevsimindeyiz ve sonrası yine kış. Bu yüzden mutlaka tedbirli olmalıyız.

Kapak bölümümüzün giriş bölümünü, bizi yıllardır takip eden bilir. Bu bölümde, serbest vuruş bölümüdür. Bu bölümün en sevdiğimiz kısmı ise, siz ziyaretçilerimize içimizi dökme ve aylık toparlanan gündeme dair sohbet havasında yazmayı tercih ediyoruz. İlk defa ziyaret edenler için bilgilendirmek istedik.

Bu giriş bölümü ve detay kısmı dahil kapak tasarımları ve kapak ünlüsünün seçimine kadar, yönetim kadromuzun elinden geçmektedir. Bir ekibin elinden geçen bir bölümdür. Burada, sadece şahsi görüşler değil, bütün ekibimizin konuşmak istediklerini de aktarıyoruz.

Bu görünmeyen düşman bize neler öğretti sizce? Bizce öğrettiği şeyler şunlar;

 • Ölümün ne kadar basit bir olay olduğunu öğretti.
 • Temizliğin ne kadar önemli olduğunu öğretti.
 • Yalnızlığın ne kadar zor bir olay olduğunu öğretti.
 • Gidememenin ve gelememenin ne kadar zor olduğunu öğretti.
 • Evde geçirilen zamanda neler yapabileceğimizi (pozitif anlamda) öğretti.
 • Sokağa çıkmanın ne kadar önemli olduğunu öğretti.
 • Dört duvarda kapalı kalmanın ne kadar zor olduğunu öğretti.
 • Şu hayatta aslında, küçük şeyleri o kadar da çok kafayı takmamayı öğretti.
 • Köyü veya çiftliği olanların toprakla uğraşmalarına neden oldu ve öze dönmenin ne kadar önemli olduğunu öğretti.
 • Yokluğu öğretti.
 • Çaresizliği öğretti.
 • Çok basit nedenlerden ötürü hastahanelere gitmeye gerek olmadığını öğretti.
 • Hızlı ilerleyen zamanın, bu süreçte yavaşlamasıyla sürekli yeniliklerin gelmemesi, eskileri hatırlattı. TV’lerdeki eski diziler, filmler, video vb gibi medya ve dışı etkenlerde.
 • Şehirde yaşayanların, bir uğraşı olmayanların, işe gitmemenin ne kadar kötü olduğunu öğretti.

Daha birçok şey öğretmiştir. Elbette kişiden kişiye değişse de bu maddeler, hemen hemen herkese yakın olduğunu düşünüyoruz.

Görünmeye ve hızlı bir şekilde etki eden bir virüsün dünyayı nasıl etkisi altına aldığını görmüş olduk. Bu süreç tüm dünyaya eminiz ki birçok şey öğretmiştir. Peki size ne öğretti? Cevap için aşağıdan yorum yazabilirsiniz!

Ülkelerin birçoğu bu süreçte sınıfta kaldı. Önlemler geç alındı. Umursamadılar. Bazıları dalga bile geçti. Ama bu virüs her ülkeyi vurdu. Bilimin ne kadar önemli olduğunu her geçen zamanda daha iyi öğreniyoruz. Ama yatırımlarımızı bu yönde neden gereği kadar yapmıyoruz. Yapan biri var! Evet bizden değil ama dünyadan değil 🙂 O bu dünyadan daha fazlasını görmek istiyor. Uzayı merak ediyor. Geleceği hayal ediyor ve içinde kendisinin olması için hemen gerekeni yapıyor. Kim mi? Elon Musk tabi.

Kapak ünlümüz Elon Musk.

⇒ Neden Kapak Yaptık?

elon musk 21

Bu yıl bilimle dolu bir yıl oluyor. Koronavirüs başta olmak üzere, dünyamızı etkileyen birçok olaylara bu gerçekleşiyor veya gündeme oturuyor. 29 Nisan’da Göktaşı olayını biliyorsunuzdur. Çarpmadı ve çarpmasının da gerçekleşmeyeceğini söylemişlerdi. Yakından geçecek dediler. Bununla birlikte starlink uyduları projesi bu yılın geleceğin mimari bilim olayı.

Elon Musk, starlink projesiyle, dünyanın en ücra noktalarına dahi en hızlı interneti, atmosfer kamtnında yer alacak olan 24 bin uydu ile sağlayacak. Bunu da şuan ki yerel internetten (kablolu internet) daha az para harcayarak yapacak. Bu sayede kablo ile milyarlarca dolar internet ağına giden paranın önü kesilecek. Bize daha hızlı ve ucuz internet sunacak.

Çağı değiştirecek adımları atan adamı bilim yılında kapak yapmayalım da ne zaman yapalım 😉

Bu konuyla ilgili bilgiyi buradan bakabilirsiniz!

⇒Elon Musk kimdir?

elon musk 29

Elon Musk, 28 Haziran 1971 tarihinde PretoriaGüney Afrika‘da dünyaya gözlerini açmıştır. Annesi Maye Haldeman, babası Errol Musk‘tur. Kimbal Musk adında erkek kardeşi ve Tosca Musk adında bir kız kardeşi vardır. Bilgisayar konusunda kendisini geliştirerek yazılım programlayıp kodlamayı öğrenmiştir. Henüz 12 yaşındayken kendisinin yazmış olduğu Blastar adlı uzay oyununu PC and Office Technology adındaki bir dergiye 500 dolara satarak ilk yazılım satışını gerçekleştirmiştir.

X.com‘un ortak kurucusuydu, Confinity firması ile 50/50 birleşerek PayPal‘ı kurdu. Tesla ve Space X’in sahibidir.  SolarCity‘nin başkanıdır.

Biyografisine gitmek için tıklayın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu