MaksatBilgi Kapak

Adalet Cimcoz Mart 2020 MaksatBilgi Kapağı

instagram takipçi hilesi

Adalet Cimcoz Mart 2020 MaksatBilgi Kapak

Giriş

Korona virüsü ile bütün dünya, savaşıyor! Birçok komplo teorileri var. Bunlardan en çok iddia edilen ve en çok gündemde olan üç teori:

Birincisi ve dayanağı gelişmeler olan ve henüz hiçbir şekilde kanıtı bulunmayan, Çin’in intikamı!

Bildiğiniz gibi Çin, dünyada en hızlı ekonomisi büyüyen ülke. Ancak son zamanlarda özellikle ABD, AB bu ülke için bazı ekonomik yaptırımlara gitmişti. ABD’de Trump, açıklamalarıyla geçtiğimiz yıl Çin’in başını bayağı ağrıtmıştı. Hatta büyük firmalarının, Çin’deki fabrikalarını kapatmaya kadar giden bir yaptırım söz konusu.

AB ise son zamanlarda yaptırım yapmaya başladı. Ancak en büyük darbeyi ise bundan 8 ay önce İtalya yapmıştı. 8 ay önce Çin ile ilgili bütün alışverişi durdurma kararı aldılar. Bu iki olaydan ötürü, Çin’in labaratuar ortamında üretilerek, dünyaya meydan okuması iddiası en sık dolaşan iddia.

Bunu kanıtlamak mümkün değil tabi ki. Ancak 8 ay önce en büyük darbeyi vuran İtalya’nın en büyük zararı gördüğünü görüyoruz. Ardından AB ülkeleri ve ABD ‘de artan korona virüsü vakası sanki bu olayı güçlendiriyor.

Aynı zamanda Çin’den gelen görüntülerde, korona virüsü bulaşmış kişilerin virüsü yaymak için çaba göstermeleri de çabası:

https://www.youtube.com/watch?v=7n8dd_oipUw

2018 yılında yapılan bir Kore dizisinde yine bu iddiayı güçlendiren cinsten durum söz konusuydu:

Tabi bu iddiayı çürüten durumlarda yok değil! Örneğin, Rusya ve İran’la olan Çin’in ilişkisi malum. Bu üçlü ülkenin aralarından su sızmıyor. Fakat bu iddiaya göre gidersek, bu ülkelerde virüsün çıkmaması gerekiyordu. Ancak İran, birinci derecede korona virüsü bulunan ülkelerden biri. Artık tartışmasını siz yapın!

İkincisi, ABD’nin Çin’in ekonomisini çökertmek istemesi (Çin’e göre)

Konuyla ilgili Çin devlet adamlarını bu konuyla ilgili iddiaları medyalarda sıkça bahsedilen bir iddia.

Üçüncüsü ise Çin’in nüfus azaltma politikası ve önüne geçememesi (kontrolden çıkması)

Bu iddia diğer iddialara göre sanki biraz daha güçlü gibi. Çin nüfusunu kontrol altına almak için oldukça çaba harcıyor. Bununla ilgili daha önce tek çocuk yapmak, ikincisi olursa para ve hapis cezası, üçüncüsünde ise uzun süreli hapis cezası gibi birçok yaptırımlar yapmıştı. Çünkü artık nüfusunu kontrol edemiyor. Ekonomisi ne kadar güçlü olursa olsun, bunun önüne geçmek istiyor.

Daha önce yine korona virüsünün çıktığı Vuhan kentinde, SARS virüsü çıkmıştı. Bu iki virüsün aynı kentten çıkması ve iki virüsün amacı yaşlı nüfusu hedef alması, sanki bu iddiayı güçlendirir cinsinden.

Tabi ki bu bahsettiğimiz üç unsur iddia, komplo teorisi. Bunların kanıtı yok! Yaşananlara göre ortaya atılan iddialar. 

Gerçek şu ki insanların, korku içinde yaşamalarına neden olan ve binlerce kişinin ölümüne neden bir virüs. Bunun için devletimizin sağlık bakanlığından yapılan bilgilendirmeleri, içişleri bakanlığımızın aldığı önlemlere uymak zorundayız. Hem kendi canımızı hem de başkalarının canlarını korumak adına bu önlemler oldukça önem arz ediyor.

Bu önlemler doğrultusunda bizler önlemleri ne kadar dinlersek, o kadar can kurtarırız! İnsani tarafımıza layık olan eylemlerde bulunalım. Cani olmak ile arada kalmak, cehaletin önüne ne kadar geçtiğimizle ilgili bir durumdur.

Mart ayında baharın gelişini konuşmak isterdik. Kuşların cıvıltısı, meyvelerin çiçek açışını, toprağın konuşmaya başladığını ve sokağa çıkmanın zamanın geldiğini bahsetmek isterdik… Ne yazık ki durum vahim! Ama umut her zaman var.

Kapak Ünlümüz: Adalet Cimcoz

⇒ Neden Kapak Yaptık?

adalet cimcoz 2

8 Mart kadınlar günü ve dikkat çekmek adına kadın ünlülerimizden birini yapmak istedik. Aynı zamanda kapak görselimizin yayınlanma tarihi 8 Mart olsa da 13 Mart’ta Adalet Cimcoz’u ölüm yıl dönümü olmasından dolayı anmak istedik.

⇒Adalet Cimcoz kimdir?

adalet cimcoz 1

Türk çevirmen, dublaj ustası, eleştirmen, yazar ve galeri sahibidir. 25 Temmuz 1910’da Çanakkale’de dünyaya gelmiştir. Babası topçu subayı, annesi ise Alman’dır. Türkiye’nin ilk sanat galerisini kurdu. İsmi ise Maya’dır. Birçok çeviri, dublaj ve eleştiri yazısı yazmıştır. Aynı zamanda seslendirme sanatçısı ve yazardır. 13 Mart 1970’te ise vefat etmiştir.

Daha fazla detay için hazırladığımız detaylı ve güncel biyografisi buradan bakabilirsiniz!

⇒Seslendirdiği yapımlar neler?

adalet cimcoz 3

 1. 1970- Aşk Mabudesi (Türkân Şoray)
 2. 1969- Sonbahar Rüzgarları (Türkân Şoray)
 3. 1969- Fıstık Gibi Maşallah (Türkân Şoray)
 4. 1969- Otobüs Yolcuları (Türkân Şoray)
 5. 1969- Hayatım Sana Feda (Türkân Şoray)
 6. 1969- Bana Derler Fosforlu (Türkân Şoray)
 7. 1968- Köroğlu (Fatma Girik)
 8. 1968- İstanbul Tatili
 9. 1968- Artık Sevmeyeceğim (Türkân Şoray)
 10. 1968- Kahvevi Güzeli (Türkân Şoray)
 11. 1967- Kelepçeli Melek (Türkân Şoray)
 12. 1966- Eli Maşalı (Türkân Şoray)
 13. 1966- Düğün Gecesi (Türkân Şoray)
 14. 1965- Serseri Aşık (Hülya Koçyiğit)
 15. 1965- Fakir Bir Gencin Romanı (Filiz Akın)
 16. 1965- Siyah Gözler (Türkân Şoray)
 17. 1965- Hayatımın Kadını (Türkân Şoray)
 18. 1965- Veda Busesi (Türkân Şoray)
 19. 1965- Vahşi Gelin (Türkân Şoray)
 20. 1964- Yılların Ardından (Türkân Şoray)
 21. 1964- Öksüz Kız (Türkân Şoray)
 22. 1963- Çalınan Aşk (Türkân Şoray)
 23. 1962- Kırmızı Karanfiller (Türkân Şoray)
 24. 1961- Otobüs Yolcuları (Türkân Şoray)
 25. 1961- Melekler Şahidimdir (Türkân Şoray)
 26. 1960- Aşk Rüzgarı (Türkân Şoray)
 27. 1954- Sahildeki Kadın
⇒İşte Dublaj Kraliçesiyle ilgili güzel bir video

https://www.youtube.com/watch?v=r8kq11LhO-A

İbrahim İbil

MaksatBilgi'nin kurucusu ve geliştiricisidir.Daha önce yüksek hitli web siteleri ve reklam ajans şirketi kurmuştur.Şimdi ki hedefi ise MaksatBilgi'de , İnsanların aradığı içeriği ;düzenli ve anlaşılır ,bol içerikli sunmayı hedeflemiştir.MaksatBilgi, 2013 yılından beri yayında olup öncesinde araştırma ve ekip kurmayla çalışma yapmak için bir sene boyunca çalışılmış bir projedir.Sürekli geliştirilmektedir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu