MaksatBilgi Kapak

MaksatBilgi Aralık 2015 Kapağı – Robin Williams

instagram takipçi hilesi
MaksatBilgi-com-Aralik-2015-Kapak-Robin-Williams
MaksatBilgi Aralik 2015 Kapağı Robin Williams

Giriş

2015 yılının son kapak bölümümüzle birlikteyiz! Koskoca bir seneyi devirdik.2015 yılı Türkiye için çok zor bir yıldı.Aslında olaylara bakınca dünya bakımından da çok zor bir yıldı diyebiliriz. Umarım 2016 bize,2015’in zorluklarını yaşatmaz.Umarım 2016’da daha az insan ölür! Hani eskiden beri (keza eskiden daha iyi ve güzel olurdu Televizyonlarda izleyenler için) sokakta kutlama yapanlara veya TV’de konukları ve ünlülere sorulurya ;

– 2016’dan ne diliyorsunuz?

Biz bu soruya şimdiden cevap verelim kendi adımıza,Daha az Ölüm! Daha az genç ,daha az masum,daha az yoksul,daha az kişi küçük ve sıradan veya büyük veya imkansız bir şekilde ölmesin diliyoruz !

Giriş bölümünü böyle açmamızın sebebi malum önümüz yılbaşı ve bu ay 2015’in son ayı ve son 2015’in son kapağı.Durum böyle olunca girişi böyle başlamamız isabet olur dedik.

Editör arkadaşlarla bu konuyu konuşurken,yani nasıl giriş bölümüne başlarız veya nelerden bahsedelim derken aklımıza eskiden yılbaşılarında neler yaptığımızı birbirimizle konuştuk.Bunu telefonda konferansa alarak yaptık.İşin ilginç tarafı.Çünkü o ya da bu şekilde birbirimizden uzak olduğumuz için bu şekilde muhabbet ettik…

Konuştuğumuz muhabbetler birbirimizin hemen hemen aynısı gibiydi.Çünkü hepimiz aynı yaşlardaydık.Hepimizin de çocukluğu doksanlarda geçmişti.Durum böyle olunca haliyle yaşadıklarımız da birbirimizle aynıydı.Geçen sene yılbaşında yine aynı muhabbetler dönmüştü ve MaksatBilgi’nin V1 arayüzünde yan tarafa; site açıldığında Halit Kıvaç’ın 80’lerdeki yılbaşı kutlamasının videosunu bulup koymuştuk.Site açıldığında otomatik olarak başlatılıyordu.Amatörce bir şeydi belki de…Ancak o zamanlar hoşumuza gitmişti.Diğer insanlarında hoşuna gideceğini düşünmüştük.Bu sene hakkında o zamanlar bir plan yapmıştık.Umarım gerçekleştiririz.Ancak ayrı yerlerde olmamız bunu yapmamızı imkansız hale getiriyor.

Konuştuğumuz muhabbetlerde, geçenlerin ana temelinde hep o yılların daha yaşanası ve mutlu olduğuyla ilgiliydi.Çok özlediğimizi her geçen yıl daha çok özlediğimizi anladık. Tamam 80’lerdeki gibi lüks değildik.Ama bizim zamanımızda,O yılın ve eski yıllardan sanatçılardan TRT Yılbaşı gecesine özel bir kaset yapardı.Yine bu seneler gibi canlı değildi tabi.Ama daha bir güzeldi.

Neden 80’lerdeki gibi lüks değiliz derken; 80’lerde sanatçılar TRT’de yılbaşı programına katılır ve izleyiciler Canlı Canlı izlerdi.Zeki Müren,Barış Manço gibi büyük sanatçılar. İşte biz o kadar şanslı değildik belki de…

Bu yüzden bu senenin son ayını ,Aralık 2015 Kapağını, Robin Williams’ ı uygun bulduk.O gülen adamın uğuruyla, 2016 bütün insanlara,içten daha bol gülümseme ve daha mutlu bir yıl olmasını diliyoruz! Herkes mutlu olursa,gerçekten mutlu olursa, Ölümlerde olmaz.

Detay

Evet Kapağımız güldüren adam,Robin Williams. Robin Williams, 21 Temmuz 1951 yılında, Chicago, Illinois-Amerika’da doğdu. Eğitimini Üniversitede Siyaset Bilimini bitirerek tamamladı.Her ne kadar Siyaset bölümünü başarıyla bitirmiş olsa da bu bölümle ilgili bir işte bulunmadı.

Oyunculuk kariyerine, gece kulüplerinde Stand-up komedyenliği yaparak sahneden oyunculuğa geçiş yaptı.1987’de oynadığı Günaydın Vietnam adlı filmle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.Komedi filmleri kadar dramlarda da gösterdiği performansla büyük beğeni toplayan Williams, komedyenlik kariyerindeki stres nedeniyle erken yaşta uyuşturucu kullanmaya başladı. 1997 yılında Empire Magazine dergisince gelmiş geçmiş en yetenekli 100 aktör arasına dahil edilerek 63. sırada yer aldı. Entertainment Weekly tarafından yaşayan en komik adam seçildi. Williams, oyunculuğuyla bir Oscar, iki Emmy, altı Altın Küre, altı Grammy ve iki Sinema Oyuncuları Derneği ödülü kazanmıştır. İlk eşi Valerie Velardi’den bir, ikinci eşi Marsha Garces Williams’den ise iki çocuğu bulunan Williams, 2011’den beri Susan Schneider ile evliydi. Usta oyuncu, 11 Ağustos 2014 tarihinde Kaliforniya’daki evinde ölü bulunmuştur. Kendini asarak intihar ettiği belirlenen Williams, ölümüyle sadece sinema dünyasını yasa boğmuştur. Eşinin söylediğine göre Williams’ta son zamanlarda kendisine konan Parkinson hastalığı teşhisi kendisinin depresyona girmesine neden olmuş ve hayatına bu şekilde son vermiştir.

Sizlere  Robin Williams’ın David Letterman’ın Talk Showunda izliyoruz! Sene 2000.

Robin Williams on Letterman Post Surgery 2000

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu