MaksatBilgi Kapak

Cem Karaca Şubat 2020 MaksatBilgi Kapağı

instagram takipçi hilesi

Cem Karaca MaksatBilgi Subat Kapak 2020

Giriş

2013 yılının Eylül ayında itibaren yayında olan ve bizleri sımsıcak bir yapıda birleştiren MaksatBilgi ile 7. Yılımızı giriyoruz. Arkamıza baktığımızda, çok zorluklar geçirsek de ekip olarak, birçok kişiyle çalışma fırsatı bulduk. Birçok fikirleri denedik. Sürekli tasarladık ve yeni gelişmelerden, dünyadaki yenilikleri, büyük heyecanla sitemizde kurgulamaya çalıştık. Elimizden geldiğince tabi…

Öyle ki taklitlerimiz ortaya çıktı. Birçok taklit site karşımıza çıktı. İçinde içerik çalanlardan tutunda, her şeyi kopyalar ve daha birçok saçma sapan site. Kızıyor muyuz? Tabi ki de, bir fikrin aynı şekilde kopyalanarak farklı bir isimle tasalanmasına karşıyız! Bir şeyler ilham verebilir ve bununla ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Ama kendi öz fikirlerinizle birleştirip, bunu yeniden yaratmakla, farklılık unsurunu ortaya çıkararak, büyük bir proje haline getirebilirsiniz. Bu şekilde gerçekten sorun yoktur. Ancak kullandığımız temaya kadar her şeyin aynısını yapmak nedir?

Neyse ki tecrübemiz ve sürekli yumurtladığımız yenilikçi fikirlerimiz sayesinde bunlarla uğraşacak pek zamanımız olmuyor. Bizler sürekli yeniliklere bakıyor ve değerlerimizi koruyarak, kurallarımıza uygun güncellemeler yapmaktayız. Bizler meşgulüz. Bunlarla ilgilenecek cidden zamanımız yok. Şunu özetle diyebiliriz ki taklitler sadece asıllarını yüceltir. Bunun üstüne söylenecek en iyi söz budur.

Sitem dolu bir giriş olduğunun farkındayız. Ama ne yapalım ki sizlerle bulaşabildiğimiz ve sizlere kendimizden söz edebildiğimiz tek alan bu. Bunun dışında bir yazıda, bir kategoride sizlerle dertleşebileceğimiz bir bölüm yok. Olmaması ve kapak konumuzda olması da açıkçası işimize geliyor desek yalan olmaz.

  1. yılımıza giriyoruz ve çok farklı hissediyoruz. Olgunluk belki de bunun özeti bir kelime olabilir. Diğer yandan da yaptıklarımız, her geçen yıl daha iyisini yaptığımızı düşünüp, öncekilerin amatör gözüyle bakıyoruz. Bu o zamanki işleri küçümsemekle ilgili değil. Bu modayla ilgili, değişim ile ilgili bir durum bizce. Buna ek olarak, tecrübe de eklendiğinde durumu daha iyi açıklıyor gibi. Tıpkı günümüzle, doksanları kıyaslamak gibi.

Bazı durumlar buna istisna. Örneğin müzik ne kadar değişse de bazı eski, nostaljik müzikler halen günün modasıyla örtüşüyor ve güncelliğini koruyor. Daha açıklayıcı olmak gerekirse, eski parçaları tekrar tekrar dinlesek de günümüzde o kadar absurd olmuyor. Bazı yapımlarda kültür sanat aktivitelerinde yeni projelerde kullanılarak, yeniden gündeme gelmesi, onun nostaljik bir havadan kurtulmasına neden olabiliyor. Aniden trend hale geliyor. Sanki geçen ay çıkmış bir parça oluveriyor.

İşte bu şarkıların üreticilerinden biri Cem KARACA.

Kapak Ünlümüz: Cem Karaca

⇒ Neden Kapak Yaptık?

cem karaca fotolari

8 Şubat 2004 yılında aramızdan ayrılan büyük ustayı tekrar hatırlamak, anmak, hatırlatmak adına kapak ünlümüz olarak seçtik.

⇒ Cem Karaca Kimdir?

cem karaca resimleri

Tam adı Muhtar Cem Karaca (Cem Baba)’dır.  5 Nisan 1945’te İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Türk müzik dünyasının en önemli sembollerinden biridir. Hakkında güncel biyografisi için maksatbilgi’deki biyografisine buradan ulaşabilirsiniz.

⇒ Hayatı boyunca dört filmde/ dizide yer aldı.

cem karaca 200 ler

  1. Kralların Öfkesi (1970)
  2. Avcı (2001) TV dizisi
  3. Yeni Hayat (2001) TV dizisi
  4. Kahpe Bizans (1999)

Cem Karaca’nın yer aldığı film ve dizilerdir.

Özellikle Namus Belası, Tamirci Çırağı gibi kült parçaları dillerden düşmez!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu