MaksatBilgi Kapak

Mustafa Kemal Atatürk Kasım 2019 MaksatBilgi Kapağı

instagram takipçi hilesi

maksatbilgi com ataturk kasım 19 kapak

Giriş

Kadın cinayetlerinin önü nasıl kesilecek ? Her ay kapak konumuza giriş yaparken bu konuda bir şeyler yazmaya gerek duyuyoruz. Çünkü her ay, maalesef kadın cinayetleri işleniyor. Ne yazık ki, bunun önüne geçilemiyor. Sosyal toplum olarak veya sosyal devlet olarak yerine getirmemiz gereken şeyleri, bizim adımıza da ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Unutmamalıyız! Unutturmamalıyız!

Erkeği bu cinayetlere yöneltecek bir çok etkeni daha çocuk yaşlarda önlemek gerektiğini savunuyoruz. Çünkü kadından önce eğitimin erkekte, daha erken yaşlarda aşılanmalı. Eğitimden kasıt davranışsal eğitimden bahsediyoruz. Erkeklerin daha çocukken kadınlara nasıl davranacağını, çocuklara nasıl davranacağını aşılamak ebeveynlere düşüyor. Büyük sorumluluk alınmalı ve bunu gel10ecekte temiz toplum yaratma adına yapılmalı.

Yasalar yönünden de yaptırım şart tabi ki de. Ama ağaç yaş iken eğilir! Bu yüzden anne ve babaların erkek çocuklarını yetiştirirken daha ahlaklı ve daha vicdanlı yetiştirmelidir. Artık herkes çocuk yetiştirme konusunda kreş eğitimi, özel okulların revaçta oluşu ve ebeveynlerin geniş davranması, şımarık bir genç ürettiğini düşünüyoruz. Bu anlamda dürüst, ahlaklı, zeki yetiştirilmesi konusunda ilk ailelerin eğitim alıp, çocuklarına bu konuda eğitmeleri gerekiyor.

Temiz bir toplum ve sosyal bir ülke olmak için bunlar gerekiyor. Daha fazlası var ama eksiği yok. Bu anlamda cumhuriyetin ilk yıllarındaki çalışkanlık, dürüstlük, vicdanlılık nerede? Daha çok geliştiğimizi düşündükçe daha çok geriye mi gidiyoruz acaba? Bu zamanlarda Atatürk’ün yokluğunu daha çok hissetmiyor muyuz?

Detay

Kasım ayı denilince akla gelen kapak fikri Mustafa kemal Atatürk oluyor. Bu sene yine onun ölüm yıl dönümünde anmak istedik. Her geçen zamanda daha fazla özlemle hem de.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu