Yerli Kadın Ünlüler

Tülin Ece

Tülin Ece Kimdir?

instagram takipçi hilesi

tulin ece yazkan kimdir3
Tam adı: Tülin Ece Yazkan
Doğum tarihi: 28 Şubat 1991
Doğum yeri: İstanbul
Boyu: 1.62
Burcu: Balık
Ailesi: –
Eşi: 
Çocuk (ları): 
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2014-Günümüz
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Tülin Ece Kimdir? 28 Şubat 1991 tarihinde dünyaya gelen, televizyonlara ilk Yılanların Öcü dizisi ile çıkmış oyuncudur.

28 Şubat 1991 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ailesi hakkında pek bilgiye rastlanmayan oyuncunun bir ablası olduğu biliniyor.

İlkokul, ortaokul ve lise dönemlerini İstanbul’da tamamlayan Tülin Ece, üniversiteyi de İstanbul’da tamamlamıştır. Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünden mezun olmuştur.

İlk dizisi 2014 yılında oynadığı Yılanların Öcü dizisidir. 2015 yılında Yaz’ın Öyküsü adlı dizi de Öznur karakterini canlandırmıştır. 2016 yılında bir döneme damga vuran başrollerini Alperen Duymaz, Dilan Çiçek Deniz, Ezgi Şenler, Serel Yereli, Şevval Sam, Murat Aygen ve Timuçun Esen’in paylaştığı, Bodrum Masalı dizisinde İpek karakterini canlandırmıştır.

Bu diziyi Tülin Ece kariyerinin dönüm noktası olarak değerlendirmektedir. 2017 yılında Kırlangıç Fırtınası dizisinde İnci karakterini canlandırmıştır. 2017-2018 yıllarında başrollerini Aslıhan Gürbüz, Gökçe Bahadır, Bade İşçil, Tülin Özen, Mert Fırat gibi değerli isimlerin paylaştığı Ufak Tefek Cinayetler dizisinde rol almıştır. Bu dizide Aslıhan Gürbüz’ün oynadığı Merve karakterinin, gençliğini oynamıştır. Aslıhan Gürbüz ile olan benzerliğiyle de seyircilerin beğenisini ve dikkatini kazanmıştır.

2019 yılında başrollerini Neslihan Atagül, Engin Akyürek, Tuba Büyüküstün, Uraz Kaygılaroğlu’nun paylaştığı Sefirin Kızı dizisinde Menekşe rolünü oynamıştır. Son olarak bu sene içerisinde yayımlanan ve hâlâ devam eden başrollerini Gökçe Bahadır, Sumru Yavrucuk, Sarp Akkaya, Yiğit Kirazcı gibi değerli isimlerin paylaştığı, Evlilik Hakkında Her Şey dizisinde Güneş rolünü oynamaktadır.

Sefirin Kızı dizisinde rol alan Engin Akyürek ile aşk dedikodusu çıkmıştır. Fakat bu konuda iki taratanda açıklama gelmemiştir. Evden çıkmayı çok sevmeyen Tülin Ece, pandemi döneminde hiç zorlanmadığını, resim yapmayı, kitap okumayı, film izlemeyi ve yemek yapmayı çok sevdiğini söyledi.

Genelde de evcimen olan oyuncu, eve kapanmaktan keyif aldığını ve hiç çıkmadığını belirtti. Rol aldığı dizi Sefirin Kızı dizisinde Menekşe karakterini sevmeyen izleyenler, Tülin Ece’ye tepki gösterdiklerini ve bunun onun hoşuna gittiğini söylüyor. Seyirciye bunu hissettirebildiysem ne mutlu bana diye düşündüğünü de ekledi.

Instagramda 156 B takipçisi bulunan oyuncu, twitter hesabını aktif olarak kullanmıyor. Sosyal medya platformlarında en aktif kullandığı instagram hesabıdır.

Tülin Ece Yazkan’ın Rol Aldığı Dizi ve Filmler

  1. 2014- Yılanların Öcü
  2. 2015- Yaz’ın Öyküsü (Öznur)
  3. 2016- Bodrum Masalı (İpek)
  4. 2017- Kırlangıç Fırtınası (İnci)
  5. 2017-2018- Ufak Tefek Cinayetler (Merve’nin gençliği)
  6. 2019-Sefirin Kızı (Menekşe)
  7. 2021- Evlilik Hakkında Her Şey (Güneş)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu