Film & Dizi Önerisi

Sefirin Kızı Dizi Konusu ve Oyuncu Kadrosu

instagram takipçi hilesi

Sefirin Kızı dizisinin konusu dizi severler tarafından merak konusu oldu. Star TV ekranlarında 16 Aralık 2019 Pazartesi günü seyirci ile buluştu. Her hafta Pazartesi günü seyirci ile buluşacak olan Sefirin Kızı dizisi bir çok ünlü oyuncuyu da içerisinde barındırıyor. Gelin şimdi dizinin konusuna geçelim…

sefirin kızı 1

Sefirin Kızı Dizisinin Konusu

Sefirin Kızı Nare ile o bölgenin zengin ve sözü geçen varlıklı iş adamı Sancar arasında yaşanan bir aşk hikayesi ele alınmaktadır. Ege bölgesinde yaşanan bu destansı aşk hikayesinin anlatıldığı bu dizinin yönetmenliğini Emre Kabakuşak otururken, senaryosunu Sedef Nehir Erdem ve Ayşe Ferda Eryılmaz kaleme aldı.

Yoksul bir yarıcının erkek çocuğu olan Sancar, henüz çocuk yaşta iken Muğla Bodrum‘a tatil için gelen bir büyükelçinin kızı olan Nare’ye aşık olur. Bu iki farklı hayat yaşayan iki genç birbirlerine aşık olurlar ve aşkları uğrana yıllarca mücadele ederler.

En sonunda birlikte kaçmaya karar verirler ve kız oğlana kaçar. Fakat Nare Sancar’a kaçtığı ilk gece birden gözden kaybolur. Bir daha onu Sancar dahil kimse görmez. Kimisi kızın Avrupa’ya kaçtığını söyler kimisi de denize düştüğünü.

Bir aşıkta bu iki genç için bir türkü besteler. Böylece iki gencin aşkları bir efsaneye dönüşür. Mutsuz bir efsaneye. Bir düğün akşamında aniden ortadan kaybolan Nare, tam 9 yıl sonra yine bir düğün akşamında aniden ortaya çıkar. Nare’nin ortaya çıktığı gece ki düğün Sancar’ın dır. Nare yanında bir de kız çocuğu getirir. Bu çocuğun babasının Sancar olduğunu iddaa eder. Ve dizi tam olarak burada başlar.

sefirin kızı 2

Oyuncu Kadrosu

Sancar Efeoğlu – (Engin Akyürek)

Bodrum belediye başkanının zeytin tarlalarında çalışan yoksul bir yarıcı (mahsülün yarısına ortak olan kimse) ‘nın oğludur. Muğladan başka hiç bir yere gitmemiş yoksul bir köy çocuğudur.

Sürekli Nare’ye savdalıdır. Her zamanın Nare’nin yaptığı ihanetin acısını çekmiştir. Kalbinde sakladığı sırtından bıçaklanmış yoksul bir köylü çocuğu vardır.

Nare’nin aniden ortadan kaybolmasından sonra hırs yaptı. Çok çalıştı ve zengin oldu. Babasının eskiden çalıştığı zeytin tarlalarını satın aldı. Şu anda bir konakta oturuyor. Hem de eşiyle birlikte.

sefirin kızı 3

Nare – (Neslihan Atagül Doğulu)

İzlanda‘da dünyaya gözlerini açmış, yoksulluk nedir görmemiş bir büyükelçinin kızıdır. Hindistan‘da, Japonya‘da ve Norveç‘te yaşamıştır. Tam 8 dil bilmektedir.

O da sürekli olarak Sancar’a sevdalıdır. Hep Sancar tarafından kovuluşunun hayal kırıklığını yaşamaktadır. O da kalbinde sürekli sevdiği kişi tarafından kovulan narin bir peri kızını saklamaktadır.

Sancar’dan sonra doğan çocuğuna sarıldı. Acılarını kalbine gömdü ve evladı için çalıştı. Nare bir savaşcıdır. Çok akıllı, çok dediğim dedik dik bir bayandır.

sefirin kızı 4

Diğer Oyuncular

 • (Gediz) – Uraz Kaygılaroğlu
 • (Yahya) – Doğukan Polat
 • (Elvan) – Hivda Zizan Alp
 • (Refika) – Özlem Çakar Yalçınkaya
 • (Akın) – Erhan Alpay
 • (Güven) – Erdal Küçükkömürcü
 • (Halise) – Gonca Cilasun
 • (Menekşe) – Tülin Yazkan
 • (Müge) – Esra Kızıldoğan
 • (Zehra) – Cemre Öktem
 • (Kavruk Ömer) – Edip Tepeli
 • (Melek) – Beren Gençalp

Sefirin Kızı ile ilgili videolar

https://www.youtube.com/watch?v=kaT7d5JKAx8

Kaynak
Akşam

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu