Yerli Kadın Ünlüler

Deniz Işın Kimdir?

instagram takipçi hilesi

Deniz Işın
Tam adı: Deniz Işın
Doğum tarihi: 28 Mayıs 1992
Doğum yeri: İzmir / Türkiye
Boyu: 1,69 m
Burcu: İkizler
Ailesi:
Sevgilisi:
Mesleği: Oyuncu ve Fenomen
Aktif Yılları: 2019 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Deniz Işın kimdir? Deniz Işın, son zamanlarda gündemden düşmeyen ve fenomen olan dizi Masumiyet’in İrem Orhun’u. Aynı zamanda 2019 yılından bu yana aktif oyunculuk kariyerinde, popüler dizilerde de ekranlarda yüzüne aşinayken, sosyal medyada oldukça takipçiye sahip bir fenomen.

Deniz Işın, 28 Mayıs 1992 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. 1,69 boyunda ve ikizler burcu. Ailesiyle ilgili bilgilere henüz sahip değiliz. Ancak, MaksatBilgi‘deki yer alan bütün biyografiler ve bilgiler gibi güncel bilgiler geldikçe içeriklerimiz tazelenecektir.

Eğitimini, Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olarak tamamladı. Ardından da Ege üniversitesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği’nde yüksek lisansını kazandı. Yüksek lisansını da bitirerek, eğitim hayatını tamamladı. Daha sonrasında, İzmir’de Sahne tozu Tiyatrosunda oyunculuk eğitimleri aldı. Oyunculuk eğitimlerinin devamı ve kariyeri için şehir değiştirmesi gerekiyordu. İstanbul’a taşındı.

Kariyeri nasıl başladı?

Oyunculuk kariyerine Yüksek lisansını tamamladıktan sonra, İzmir Sahne tozu Tiyatrosunda ve 1 sene İstanbul’daki eğitimleri sırasında 2017 yılında “Lysistrata” adlı oyunda Lysistrata’yı oynadı. 2018 yılında da “You Can’t Take It With You” adlı oyunda da “Alice” karakterine hayat verdi.

Deniz Işın, tiyatro oyunlarının yanı sıra, reklam filmlerinde de rol aldı. Artık yıldızı yavaş yavaş parlamaya başlamıştı. 2019 yılında Fox TV’de yayınlanan “Her yerde sen” adlı dizide, Merve Mutlu rolünü oynadı. Furkan Andıç, Aybüke Pusat, Aslıhan Malbora gibi isimlerle rol alarak ilk kez uzun soluklu ekranlar karşısına çıktı.

2019 yılında Netflix‘in ikinci yerli dizisi “Atiye” ile tekrar izleyici karşısına geçti. Atiye adlı dizide Beren Saat, Melisa Şenolsun, Mehmet Günsür, Metin Akdülger gibi isimler ile çalıştı.

2020 yılına gelindiğinde ise bir yandan Scorp ve Instagram’da fenomen olmaya başlamış ve artık daha fazla hayran kitlesine sahip olmaya başlamıştı. Oyunculuğu ile kariyerine devam ediyor ve projelerini titizlikle seçiyordu. “İyi günde kötü günde adlı dizide Seda karakterine hayat verdi.

Deniz Işın 2020 yılında Türkiye’de en çok izlenen dizilerden biri olan “Sefirin kızı” adlı dizide Dr. Sahra Yalçın rolünü oynadı. 2020 yılında Murat Boz‘un “Gece” adlı video klibinde oynadı.

2021 yılında ise Işın, yine kendisi gibi fenomen olan dizi Masumiyet ‘te İrem Orhun rolüyle izleyici karşısına çıktı. Yine aynı yıl dijital platformda (Youtube‘da) yayınlanan “Eee Sonra” adlı dizide “Deniz” karakterine hayat verdi (Bu arada aşağıdaki videolar bölümünden, 1. bölümünü koydum. Devam ederek tamamını izleyebilirsiniz).

Deniz Işın Filmleri ve Dizileri

  1. 2019- Atiye (Dizi / Netflix)
  2. 2019- Her yerde sen / Merve Mutlu (Dizi)
  3. 2020- İyi günde kötü günde / Seda (Dizi)
  4. 2020- Sefirin kızı / Dr. Sahra Yalçın (Dizi)
  5. 2021- Masumiyet / İrem Orhun (Dizi)
  6. 2021- Eee Sonra / Deniz (Mini Dizi)

Diğer Projeleri

  1. 2020- Murat Boz – Gece (Video klipte)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu