Yerli Erkek Ünlüler

Metin Akdülger Kimdir?

instagram takipçi hilesi

metin akdülger 12
Tam adı: Metin Akdülger
Doğum tarihi: 10 Nisan 1988
Doğum yeri: Bursa / Türkiye
Boyu: 1.84 m
Sevgilisi:
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2012 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabitwitter-hesabi

Hakkında

Metin Akdülger kimdir? Metin Akdülger, 10 Nisan 1988’de Bursa’da doğmuştur. Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusudur. Göçmen bir ailenin çocuğudur. Çocukluğu Bursa’da bir çiftlikte geçmiştir. 18 yaşında Bursa’dan İstanbul’a eğitim için taşınmıştır. Üniversiteyi, Koç Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde okumuş ve 2011 yılında mezun olmuştur.

Oyunculuğa ilgisini küçük yaşlarda farkeden Akdülger’in tiyatroyla tanışması üniversite yıllarında olmuştur. Tiyatroya başlamadan arkadaşlarıyla birlikte kısa filmler çekmiştir. İlk oyunculuk eğitimini okulunda verilen derslerden almıştır. Ardından amatör olarak tiyatro oyunlarında yer aldıktan sonra 2010 yılında ‘Seni Aptal Romeo’ adındaki oyunla ilk defa sahne almıştır. 2012 yılında Craft Tiyatro ekibine dahil olarak profesyonel anlamda tiyatro kariyerine başlamıştır. İlk profesyonel oyunu 2012’de yer aldığı Kaset isimli oyun olmuştur.

İlginizi çekebilir: Kimler Geldi Kimler Geçti Dizi Konusu ve Oyuncuları

Mezun olduktan sonra New York’a giderek oyunculuk eğitimi almaya niyetlenmiş ancak sonradan vazgeçmiştir. O sırada ilk önemli proje teklifini alarak kabul etmiş ve çalışmalara başlamıştır. 2013 senesinde oyunculuk alanında asıl çıkışını yapacağı, Medcezir isimli popüler gençlik dizisinde yer almıştır. Serenay Sarıkaya ve Çağatay Ulusoy‘un başrollerinde yer aldığı dizide Orkun isimli karakterle dikkatleri  üzerine çekmiş ve tanınmaya başlamıştır. Metin Akdülger, Medcezir dizisinin ardından her zaman başarılı Türk dizilerine imza atmıştır. Türk dizi sektöründeki önemli projelerin içerisinde yer almıştır.

İlk sinema filmi 2011 yılında yer aldığı Kahraman isimli proje olmuştur. Ardından Bensiz, Kırık Kalpler Bankası gibi filmlerde oynamıştır.

2016 yılında Muhteşem Yüzyıl: Kösem dizisinde 4. Murad’ı canlandırmıştır. 1 sezon yer aldığı Muhteşem Yüzyıl’dan sonra 2 yıl ara vermiş ve Puhu Tv’nin orijinal yapımı olan Şahsiyet isimli diziyle ekranlara dönmüştür. Ateş karakterine can verdiği başarısı uluslararası alanda duyulan dizide, Haluk Bilginer, Cansu Dere, Şebnem Bozoklu ve daha birçok önemli isimle birlikte oynamıştır.

2019 yılında ise Netflix için yapılan ikinci orijinal Türk dizisi Atiye‘de Ozan karakteriyle yer almıştır. Oyunculuğu ve karakterlerinin hakkını vermesiyle yer aldığı projelerde hep olumlu eleştiriler alan Akdülger, dizilerin dışında kısa filmlerle de oldukça ilgilidir. Birçok festivalde jürilik yapmıştır ve yapmaya devam etmektedir.

Metin Akdülger Dizi ve Filmleri

  1. Atiye (2019)
  2. Şahsiyet (2018)
  3. Muhteşem Yüzyıl: Kösem (  2016)
  4. Analar ve Anneler ( 2015)
  5. Medcezir (2013-2014)
  6. Sihirli Annem (2004)
  7. En Sevdiğim Kumaş ( 2018)
  8. Tereddut ( 2015)
  9. Kırık Kalpler Bankası ( 2015)
  10. Bensiz (2013)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu