Film & Dizi Önerisi

Şahsiyet Dizi Konusu ve İzlemeniz İçin 4 Sebep

instagram takipçi hilesi

2018 yapımı olan Şahsiyet dizisi Puhutv’de yayınlanan Türkiye’nin en başarılı internet dizilerinin başında gelmektedir. Yayınlandığı günden beri ismi herkesin dilinde olan Şahsiyet dizisi bizlere oyunculuklarıyla, konusuyla, başarısıyla tam bir görsel şölen yaşatmıştır.

12 bölümden oluşan senaryosunu başarılı yazar Hakan Günday’ın yazdığı, ekranlarda severek izlediğimiz Onur Saylak’ın bu sefer yönetmen koltuğunda olduğu rejisiyle birlikte çok özel kadroya sahiptir Şahsiyet.

Peki, nedir bu Şahsiyet dizisini özel ve güzel yapan?

Şahsiyet Dizi Konusu

Başrolümüz Agah Beyoğlu, eski bir adliye memurudur. İsminden de anlaşılacağı gibi tam bir İstanbul beyefendisi olan Agah Bey, şehrin en eski ve güzel semtlerinden olan Beyoğlu’nda yalnız ve sakin bir yaşam sürmektedir. Eşi vefat etmiş, kızı Zuhal çocuğuyla Avustralya’da yaşamaktadır.

Sıradan bir yaşamı olan Agah Bey’e bir gün Alzheimer Başlangıcı teşhisi koyulur ve hayatı yavaş yavaş bambaşka bir yöne evrilmeye başlar. Agah Beyoğlu’nun en büyük derdi, gereksiz olan şeyleri unutacak oluşu değil kendisinin de dediği gibi ‘Şahsiyetim ne olacak?’ sorunu olur. Nasıl bir adam olduğunu hatırlayamamak, yaşamak ama aslında yok olmak kendisine hayatının en büyük planlarını yapmaya başlatır.

ş9 685x570

Yaptığı her şeyi zaten unutacağından Agah Beyoğlu’nun içinden bir seri katil çıkar. Aslında yıllardır düşündüğü planı yani cinayetleri işlemek için bir fırsat yakalayan Agah Bey’in hayatında yepyeni bir sayfa açılır. İşlediği cinayetlerin peşine düşen cinayet büro amirliği ise işin merkezinde yer alır. Bütün cinayetlerin ucu ve işlenen cinayetlerde yer alan mesajlar orada çalışan tek kadın polis Nevra’ya çıkar.

Agah Beyoğlu’nun seçtiği yolda işlenen tüm cinayetler git gide çözüldükçe Nevra’nın da hayatını değiştirecek gerçekleri ortaya çıkaracaktır.

Şahsiyet Dizi Oyuncuları

Tabii ki başrolümüz ve usta oyuncumuz Agah Beyoğlu karakterini canlandıran isim Haluk Bilginer’dir. Dijital dizilerden desteğini hiç esirgemeyen Haluk Bilginer canlandırdığı bu karakterle başarılarla dolu kariyerine ismini Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülü kazarak altın harflerle yazdırmıştır!

Agah Beyoğlu’nun cinayet konusu olan Nevra’yı canlandıran isim ise Cansu Dere’dir. Cinayet Büronun tek kadını olarak erkek egemen olan o dünyada güçlü kalmaya çabalamaktadır. Amacının iyi bir insan olma isteği olduğunu belirten Nevra’nın gerçek amacı aslında nedir, bu da dizinin en önemli noktası zaten…

Tabii Cinayet Bürodaki diğer başarılı isimler de Fırat Topkorur ve İbrahim Selim’dir. Bir de Cansu Dere’ye büroda destek veren Necip Memilli’yi unutmamak gerekir.

10 685x385 1

Agah Bey’in kızı rolünde ise Şebnem Bozoklu’yu izliyoruz. Alkolik bir karakter olan Zuhal’in bir oğlu vardır. Oğlu Deva rolünü ise Recep Usta başarıyla oynamıştır.

Nevra’nın annesi rolünde ise yıllardır ekranlarda göremediğimiz Müjde Ar bulunur.

13 685x457

İdealist ve çılgın gazeteciyi ise Metin Akdülger canlandırmaktadır. Cinayetler ve Nevra alanında uzmanlaşmaktadır.

Şenay Gürler’de Nükhet rolüyle bu güzel kadroda yer almaktadır. Konuk oyuncu olarak daha birçok usta oyuncu ise 12 bölüm boyunca dizide yer almıştır.

Diziyi İzlemek İçin En Basitinden 4 Sebep

1- Tabii ki Haluk Bilginer Faktörü

Ülkemizin sahip olduğu en başarılı sanatçılardan biri olan Haluk Bilginer’i izlerken sıkıldığınız tek bir saniye bile olmayacağının garantisini verebilirim. Kendisinin, canlandırdığı karakterin ve doğal olarak dizinin başarısı ülke sınırlarımızın içinde kalmaması, dünyaya yayılarak Uluslararası Emmy Ödülleri’yle taçlandırılması da bu dediğimi desteklemektedir zaten.

2- Dizideki Alt Metinler, Verdiği Mesajlar

Aslında bu madde bambaşka bir yazı konusu bile olabilir ama kısaca spoiler vermeden özetlemek gerekirse dizi gösterdiği hikayenin altında yatan dopdolu mesajlar bulundurmaktadır.

Bu mesajları açıkça söylersem bütün süprizi bozmuş olurum maalesef. Fakat şunu belirtmeliyim dizi basit bir seri katilin cinayet işleme hikayesi asla değil, olaylara doğru açıdan bakınca günümüzde ülkemizin en büyük problemini bizlere çok açık bir şekilde göstermektedir.

14 685x510

Dizinin asıl vermek istediği mesajların yanında, bölüm bölüm denk geldiğimiz göndermelerle de yüzümüzde tebessümler yaratmıştır.

3- Onur Saylak ve Rejisi

Ekran başında severek izlediğimiz başarılı oyuncu Onur Saylak’ın daha çok yönetmenliğini yaptığı proje izleme isteği yarattıran bir dizi olmuştur Şahsiyet dizisi! Türk yapımlarında uzun zamandır bu kadar kaliteli rejiye sahip çok az dizi izlemişizdir herhalde. Renkler, açılar neresinden tutsak elimizde kalite kokan olağanüstü sahneler kalmakta.

Umut çok, bu işleri görünce gerçekten yapabileceğimizin umutları çok fazla oluyor. Hiç durmayalım daha fazlasını yapalım lütfen…

4- İnternet Dizisi Olarak Başarısı

Puhutv’nin orijinal yapımı olarak karşımıza çıkan Şahsiyet dizisi biraz öncede bahsettiğimiz reji, oyunculuk ve konu olarak başarısını biraz da internet üzerinde yayınlanmasıyla tamamlamıştır. Bu durum türk dizilerinin geleceği için önemli bir motivasyon kaynağı olmalıdır ki daha birçok ‘İşte bizde yapabiliyoruz’ diyebileceğimiz işler çoğalsın…

15

Türk dizisi diyerek burun kıvırıp izlemeyi ertelememeniz gereken, başarısı açık bir şekilde ortada olan bu diziyi mutlaka izlemelisiniz. Mini dizi olarak Puhutv’de yayınlanan Şahsiyet gibi daha nice dizileri görebilmek dileğiyle…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu