Film & Dizi Önerisi

Netflix’in İkinci Orijinal Türk Dizisi: Atiye Dizi Konusu

İkinci Sezonu Yayında!

instagram takipçi hilesi

27 Aralık 2019 tarihinde Netflix platformunda yayınlanan Hakan: Muhafız dizisinin ardından yapılan ikinci Türk orijinal Netflix dizimiz: Atiye!

Şimdi ikinci sezonu  yayınlandı!

atiye dizi 8

Jason George, Nuran Evren Şit ve Fatih Ünal’ın senaryosunu yazdığı, ilk sezonu 8 bölümden oluşan Atiye’nin orijinal adı The Gift’tir. Fantastik ve aksiyon türündeki ikinci Netflix orijinali olan dizimiz Şengül Boybaş’ın Karakalem ve Dünyanın Uyanışı isimli eserinden uyarlanmıştır. Güçlü oyuncu kadrosu ve ilgi çeken konusuyla merakları tanıtım süresi boyunca üzerine çeken Atiye’nin bakalım dünya çapında başarısı nasıl olacak?

Atiye Dizi Konusu

Sade ve mutlu bir yaşamı olan Atiye’nin, dünyanın bilinen, en eski kült yapı topluluğu olan Göbeklitepe’de katılacağı bir arkeolojik kazı keşfiyle hayatı değişecektir. Kazı çalışmalarını yürütmekte olan arkeolog Erhan’ın, Atiye ve Göbeklitepe arasında var olan mistik ilişkiyi keşfetmesine sebep olan sembol ise büyük sırları ortaya çıkarır. Atiye hayatında açılan bu büyülü ve gizemli olayların kapısından geçerek geçmişini aramak üzere macera dolu bir yola girer. Geçmiş ve geleceği, gerçek olanla ruhani varlığını sorgulatan bu hikayede Atiye’nin hayatındaki her şey değişecektir.

atiye dizi

Atiye Oyuncu Kadrosu

Atiye dizisine de ismini veren başrol karakterini canlandıran isim Beren Saat’tir. Uzun bir aradan sonra dizi yapan Beren Saat, dizide geçimini yaptığı resimlerden sağlayan başarılı bir ressamı canlandırmaktadır. Hikayenin tam merkezinde yer alan Atiye karakteriyle, hikayeyle beraber izleyicisini de macera dolu bir yolculuğa çıkaracaktır.

atiye dizi 2

Göbeklitepe’de gerçekleşen hikayenin merkezi konumunda arkeolog olarak görev alan Erhan karakterini Mehmet Günsür canlandırmaktadır. Göbeklitepe’deki kazı çalışmalarının başında olan Erhan, Atiye’nin hayatını değiştirecek sırları keşfedecek isim olacaktır.

atiye dizi 4

İstanbullu olan Atiye’nin sevgilisi olarak göreceğimiz karakter ise Ozan rolündeki Metin Akdülger’dir.

Dizinin kadrosunda yer alan diğer başarılı isimler ise Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Hazal Türesan ve daha birçok oyuncudur.

atiye dizi 7

Atiye, 8 bölümden oluşmaktadır. İkinci sezonuna dair henüz net bir bilgi verilmemiştir. Dizi bir sezonla hikayesini noktalayabilir fakat ikinci sezonun gelme ihtimali ise bir hayli yüksektir. Atiye’nin her bölümü yaklaşık 45’er dakikalık bir uzunluğa sahiptir. Sadece son bölümünde 55 dakikalık bir süresi olan sezonun tamamını yaklaşık 6 saatte bitirebilirsiniz.

atiye dizi 3

Çekimleri çoğunlukla Göbeklitepe’de gerçekleştirilen Atiye dizisi tanıtıma başladığı zamandan bu yana büyük ilgi görmüştür. Hakan: Muhafız dizisinin ardından ikinci türk projesi olarak Netflix’te yer alması da ayrı bir önem taşımaktadır. Türkiye’nin dışında dünya çapında da ilgi gören Atiye dizisinin çok başarılı olmasını umuyoruz…

Dizinin Fragmanları

https://www.youtube.com/watch?v=FvCfE9i-nhg

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Instagram takipçi hilesi
Başa dön tuşu