Yerli Kadın Ünlüler

Aslıhan Malbora Kimdir?

instagram takipçi hilesi

aslıhan malbora 1
Tam adı: Aslıhan Malbora
Doğum tarihi: 01 Mart 1995
Doğum yeri: Afyonkarahisar / Türkiye
Boyu: 1.63 m
Mesleği: Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2017 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi

Hakkında

Aslıhan Malbora Kimdir? Aslıhan Malbora, 1 Mart 1995 tarihinde Afyonkarahisar’da dünyaya gözlerini açmıştır. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini doğduğu yer olan Afyon’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimini görmek için Afyon’dan İstanbul’a taşınmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi‘nde Gıda Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği dallarında eğitim gördü ve mezun oldu.

Son zamanlarda ekranlarda sık sık karşımıza çıkan güzel oyuncu Akademi 35,5 Sanat Evi‘nde oyuncuk eğitimi aldı ve böylelikle oyunculuk sektörüne ilk adımını atmış oldu. Daha kariyerinin çok başlarında olmasına rağmen adından söz ettirmeyi başardı.

Aslıhan Malbora, üniversite yıllarında da tiyatro  ve oyunculuk ile ilgilenmeye başladı. Okulunun tiyatro kulüplerine katıldı. Yeteneği ve güzelliği ile yapımcılarında dikkatini çekti ve profesyonel kariyerine erken yaşta başlamış oldu.

Oyunculuk kariyerine ilk olarak sevilen dizi “Seven Ne Yapmaz” ile başladı. Bu dizide Zeynep adında bir kıza hayat verdi.  Bu dizide Malbora’ya Yusuf Çim, Seren Şirince, Ecem Çalık ve Şeyla Halis gibi isimleri eşlik etti. Aslıhan Malbora’nın da izleyiciler tarafından tanınması da bu dizi ile gerçekleşti.

Bu dizi ekranlarda yayınlanmaya son verdikten sonra Star TV ekranlarında dizi severler ile buluşan “Kalbimin Sultanı” isimli dizide rol aldı. Bu dizide güzel oyuncuya Ali Ersan Duru ve Alexandra Nikiforova gibi isimler eşlik etti.

Maalesef bu dizi izleyici tarafından çok sevilmemesi ve reytinglerinin düşük olması nedeniyle erken final yapmak zorunda kaldı. Aslıhan Malbora’nın da ilk başarısız sonuçlanan dizisi de bu oldu.

Aslıhan Malbora, üçüncü dizisi ile tekrar seyirci karşısına çıktı. Süreç Film imzalı “Ağlama Anne” dizisi ATV ekranlarında dizi severler ile buluştu. Bu dizide de Zeynep adında bir karaktere hayat verecek olan Aslıhan Malbora, bu zamana kadar yapılan pek çok dizi teklifleri de kibarca reddettiği bilinmektedir.

Şu anda hayatının en iyi dönemlerini yaşayan güzel oyuncunun bir sonraki projesinin ne olacağı sevenleri tarafından merak ediliyor.  Dizi ve Sinema sektörünün yeni yüzü olan Malbora, ileriki dönemlerde de birçok dizi ve sinema filminde kendinden söz ettirecek gibi duruyor.

Aslıhan Malbora, 1.63 m boyundadır. Şu anda erkek arkadaşının Metin Temel olduğu bilinmektedir.  Fakat şu anda birlikte olup olmadıkları bilinmemektedir.

2021 yılında Ay yapım imzalı ve Üç Kuruş adlı dizide Leyla karakterine hayat vermekte.

Aslıhan Malbora’nın Rol Aldığı Diziler ve Filmler:

  1. 2021- Üç Kuruş / Leyla (Dizi)
  2. 2021- Geçen Yaz  / Ebru
  3. 2020- Gel dese Aşk  / Derya (Dizi)
  4. 2018 – Ağlama Anne / Zeynep (Dizi)
  5. 2018 – Kalbimin Sultanı / Saliha Sultan (Dizi)
  6. 2017 – Seven Ne Yapmaz / Zeynep (Dizi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu