İlayda Ildır

İlayda Ildır Kimdir?

instagram takipçi hilesi

İlayda Ildır kimdir
Tam adı: İlayda Ildır
Doğum tarihi: 10 Şubat 1996
Doğum yeri: İstanbul, Türkiye
Boyu: 1,67 m
Burcu: Kova
Ailesi: Arda Ildır (kardeşi)
Eşi: 
Çocuk (ları):
Mesleği: Oyuncu
Aktif Yılları: 2017’den beri
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

İlayda Ildır kimdir? İlayda Ildır, oyuncudur. Sefirin Kızı dizisinde canlandırdığı Dudu karakteriyle seyircinin beğenisini toplamıştır. Ancak, oyunculuk kariyeri 2017 yılında başlamıştır.

İlayda Ildır, 10 Şubat 1996 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Ankaralıdır. Eğitim yaşamına İstanbul’da başlamıştır. Üniversite eğitimini İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde almıştır. Oyunculuk Bölümü mezunudur.

İlayda Ildır, oyunculuk kariyerine D-Smart reklam filmi ile başlamıştır. Ardından Coca Cola, Avon ve Yogo reklamlarında da oynamıştır. Dizi oyunculuğunda ilk deneyimini 2017 yapımı “Aşk Laftan Anlamaz” dizisinde canlandırdığı Bilge karakteri ile yaşamıştır. Star TV’de yayınlanan fenomen dizi “Söz”de hayat verdiği Nazlı karakteriyle dikkat çekmiştir. Bu dizide Tolga Sarıtaş, Meriç Aral, Burak Sevinç ve Aytaç Şaşmaz gibi isimlerle birlikte oynamıştır.

Aynı yıl Tamer Karadağlı, Murat Serezli ve Sarp Levendoğlu’nun başrollerinde olduğu “Savaşçı” dizisinde de rol almıştır. Ardından Neslihan Atagül ve Engin Akyürek’in başrollerini paylaştığı “Sefirin Kızı” dizisinde Dudu karakterine hayat vermiştir.

İlayda Ildır, kısa sürede çok sevilmiştir. Instagram’da fenomen haline gelen oyuncunun kendisinden 2 yaş küçük Arda Ildır isimli erkek kardeşinin olduğu bilinmektedir. Ildır, bir röportajında Amerikalı şarkıcı Justin Timberlake‘in hayranı olduğunu ve Harry Potter kitaplarını okumaktan hoşlandığını belirtmiştir. Sevgilisi “Kalk Gidelim” dizisinde rol alan Alican Okumuş’tur.

İlayda Ildır Rol aldığı Diziler

  1. 2019-2021 – Sefirin Kızı (Dudu Karakteri (Televizyon Dizisi)
  2. 2017-2018 – Söz (Nazlı Korkmaz Karakteri) (Televizyon dizisi)
  3. 2017 – Savaşçı (Nazlı Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  4. 2017 – Bekar Bekir (Şehla Kız Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  5. 2017 – Aşk Laftan Anlamaz (Bilge Karakteri ) (Televizyon Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

İlgili İçerikler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu