Yerli Kadın Ünlüler

Hivda Zizan Alp Kimdir?

instagram takipçi hilesi

hivda zizan alp 1
Tam adı: Hivda Zizan Alp
Doğum tarihi: 9 Kasım 1993
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.63
Burcu: Akrep
Ailesi: 
Sevgilisi: …
Mesleği: Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2013 yılından bu yana
imdb-logo
Sosyal Medyada
instagram-hesabi  twitter-hesabi

Hakkında

Hivda Zizan Alp Kimdir? Hivda Zizan Alp, 9 Kasım 1993 tarihinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. Üniversite eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Keman Bölümü‘nde, daha sonra Haliç Üniversitesi Konservatuvar ve Tiyatro Bölümü‘nde almış ve başarılı şekilde mezun olmuştur. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra oyunculuk alanına yönelmiştir. Oyunculuk kariyerine adım atmadan önce pek çok reklam filminde kamera karşısına geçmiştir.

Fakat son dönemlerde sıkça televizyon dizilerinde görmeye başladık. Pek çok sevilen dizide boy gösteren Zizan Alp, oyunculuk kariyerine ATV ekranlarında seyirci ile buluşan “Kaçak” dizisi ile başlamıştır. Hivda Zizan Alp‘e bu dizide Gürkan Uygun, Begüm Birgören, Mustafa Avkıran, Berk Hakman, Özlme Yılmaz, Burak Deniz, Yağmur Tanrısevsin ve Erdal Bakır eşlik etmiştir.

Hivda Zizan Alp, 2014 senesinde TRT 1 ekranlarında seyirci ile buluşmaya başlayan ege dizisi “Yeşil Deniz” adlı dizide rol almıştır. Büyük ilgi gören dizinin kadrosunda Hivda Zizan Alp‘le Burak Alkaş, Nuri Gökaşan, Melis Babadağ, Burak Serdar Şanal, Öykü Çelik, Mert Turak, Emin Gürsoy, Ali Barkın, Zeynep Gülmez, Renan Bilek ve Yener Gülsoy yer almaktadır.

Dizi ve film izleme platformu olan Puhu TV‘de yayınlanan “Fi” adlı internet dizisinde de kamera karşısına geçmiştir.  Dizide Ada karakterine hayat veren Zizan Alp, Serenay Sarıkaya, Mehmet Günsür, Berrak Tüzünataç, Büşra Develi, Ozan Güven, Tülay Gülay, Özge Özpirinçci, Belçim Bilgin, Yasemin Allen, Sezin Akbaşoğulları ve Osman Sonant gibi isimler ile birlikte çalışma fırsatı bulmuştur.

Hivda Zizan Alp, 2019 senesinde Star TV ekranlarında seyirci ile buluşan ve yayınlandığı gün reyting rekorları kıran “Sefirin Kızı” isimli dizide de rol almaktadır.  Zizan Alp, bu dizide Neslihan Atagül, Engin Akyürek, Doğukan Polat, Uraz Kaygılaroğlu, Edip Tepeli, Erdal Küçükkömürcü, Zizan Razak, İlayda Ildır, Sami Aksu, Gonca Cilasun, Özlem Çakar, Hazal Filiz Küçükköse gibi oyuncular ile çalışmaktadır.

Hivda Zizan Alp Rol Aldığı Diziler ve Filmler

  1. 2019 – Sefirin Kızı (Elvan Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  2. 2017 – Fi (Ada Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  3. 2015 – Mordkommision İstanbul (Televizyon Dizisi)
  4. 2014 – Yeşil Deniz (Arife Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  5. 2013 – Kaçak (Televizyon Dizisi)

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları

  1. 2016 – Balat Monologlar Müzesi
  2. 2014 – 5. Frans

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Google

Mustafa Ersan

1997 yılında Manisa'da doğdum. Şu anda Manisa Celal Bayar Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde okumaktayım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu