Yerli Kadın Ünlüler

Cemre Öktem

Cemre Öktem Kimdir?

instagram takipçi hilesi

cemre öktem 1
Tam adı: Cemre Öktem
Doğum tarihi: ??. ??. 1994
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.7 m
Ailesi: 
Eşi: 
Çocuk (ları):
Mesleği: Dizi Oyuncusu
Aktif Yılları: 2016 yılından bu yana
imdb-logo

youtube-chanel
Sosyal Medyada
instagram-hesabi
Başlıklar

Hakkında

Cemre Öktem Kimdir? Cemre Öktem, 1994 senesinde İstanbul’da dünyaya gözlerini açmıştır. İstanbul Fenerbahçe Lisesi‘nde eğitim görüp mezun olduktan sonra oyunculuk alanına yönelmiştir. Oyunculuğa küçüklükten beri ilgi duyan Öktem, bu hayalini gerçekleştirebilmek için çeşitli oyunculuk eğitimleri almıştır. Aynı zamanda okul hayatını da aksatmamaktadır.  İstanbul Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık Bölümü‘nü kazanmış ve başarılı şekilde mezun olmuştur.

Şu anda İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Fransızca Öğretmenliği Bölümü‘nde eğitim görmektedir. Oyunculuk hayatına ilk adımı 2016 senesinde ATV ekranlarında dizi severler ile buluşan “Aşk ve Mavi” isimli dizi ile başlamıştır. Cemre Öktem‘e bu dizide Emrah, Burcu Kıratlı, Ayşegül Ünsal, Işıl Yücesoy, Cüneyt Mete, Alayça Öztürk, Uğur Uzunel, Keremcem, Osman Karakoç, Kenan Bal, Necmettin Çobanoğlu, İpek Tuzcuoğlu, Derya Artemel, Nur Yazar, Seda Akman, Ferit Kaya ve Akasya Aslıtürkmen eşlik etmiştir. Öktem, Bu dizide Gülsüm karakterini canlandırmıştır.

Cemre Öktem, 2017 senesinde ATV ekranlarında yayınlanan “Bu Şehir Arkandan Gelecek” adlı dizide de kamera karşısına geçmiştir. Yapımcılığını Kerem Çatay ve Pelin Diştaş‘ın yaptığı bu dizide Öktem, Gürkan Uygun, Leyla Lydia Tuğutlu, Kerem Bursin, Ece Yörenç, Osman Alkaş, Defne Kayalar, Nazım Özyıldırım ve Burak Tamdoğan ile birlikte rol almıştır. Öktem, “Bu Şehir Arkandan Gelecek”  dizisinde Ayşe karakterini canlandırmıştır.

Öktem, 16 Aralık 2019 tarihinde Star TV ekranlarında dizi severler ile buluşan ve yayınlandığı gün reyting rekorları kıran Sefirin Kızı adlı dizide de yer almaktadır. Sürükleyici bir senaryosu olan “Sefirin Kızı” dizisinin kadrosunda Cemre Öktem’le birlikte, Engin Akyürek, Neslihan Atagül, Erdal Küçükkömürcü, Uraz Kaygılaroğlu, Doğukan Polat, İlayda Ildır, Hivda Zizan Alp, Gonca Cilasun, Edip Tepeli, Özlem Çakar, Tülin Yazkan ve Esra Kızıldoğan da yer almaktadır.

Cemre Öktem, “Sefirin Kızı dizisinde Zehra karakterini canlandırmaktadır. Zehra karakteri dizide Sancar‘ın kız kardeşidir. Sancar karakterini de Engin Akyürek canlandırmaktadır. Muğla’da çekilen bu dizi yerel halk tarafından da yakından takip edilmektedir. Datça, Bodrum, Ula, Köyceğiz ve Marmaris‘te çekilen dizinin seti o bölgede yaşayan insanlar ile dolup taşmaktadır.

Cemre Öktem Rol Adlığı Dizi ve Filmler

  1. 2019 – Sefirin Kızı (Zehra Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  2. 2017 – Bu Şehir Arkandan Gelecek (Ayşe Karakteri) (Televizyon Dizisi)
  3. 2016 – Aşk ve Mavi (Gülsüm Karakteri) (Televizyon Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
Biyografi.İnfo

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu