Yerli Kadın Ünlüler

Şevval Sam Kimdir?

instagram takipçi hilesi

şevval sam fotoğrafları 13
Tam adı: Şevval Sam
Doğum tarihi: 11 Kasım 1973
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.65
Eşi: Metin Tekin(1993-2000)
Çocuk (ları): Tarık Emir Tekin
Mesleği: Türk Oyuncu ve Müzisyen
imdb-logo
spotify-connect-compatibility-logo-
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi twitter-hesabi

Hakkında

Şevval Sam Kimdir? Şu sıralar Yasak Elma dizisiyle ekranlarda gördüğümüz Şevval Sam’ın hayatıyla ilgili bilmediklerinizi öğrenmeye var mısınız? O zaman bu biyografiyi okumalısınız.

Şevval Sam, 11 Kasım 1973’te İstanbul’da doğmuştur. Annesi sanatçı Leman Sam, babası ise Selim Sam’dır. Şehnaz adında bir ablası vardır. Anne ve babası Şevval Sam 6 yaşındayken yollarını ayırmışlardır.

İlk ve ortaokulu Etiler’deki Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu’nda okudu. Zincirlikuyu İnşaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesi Restorasyon bölümünde okumuştur. Üniversiteyi ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünde okuyarak bitirdi.

Şevval Sam ile eski eşi Metin Tekin’in tanışma hikayeleri ise oldukça ilginçtir. Şevval Sam, 14 yaşındayken fanatik bir Beşiktaşlı olarak okul gazetesi için Metin Tekin’le röportaj yapmaya gitmiştir. Röportajdaki bir soru üzerine Metin Tekin evlenmek istemediğini söylemiştir.

Bu röportajdan sonra Şevval Sam onu yemeğe davet etmiş ve Metin Tekin de ‘Büyü de öyle gidelim.’ demiştir. Aradan 3 sene geçtikten sonra ise flört etmeye başlamışlar ve 1993 yılında evlenmişlerdir. Bu evlilikten 1997 yılında Tarık Emir adında bir oğulları olmuştur. Çift 1999 yılında ayrılmıştır.

1993 – 1998 yılları arasında televizyonda yayınlanmaya başlayan “Süper Baba” adlı dizideki rolüyle ekranseverlerden büyük beğeni toplamıştır. 2006 yılında yayınladığı “Sek” adlı albümle ise müzik kariyerine ilk adımı atmıştır.

İlginizi çekebilir: Yasak Elma Dizi Konusu ve Oyuncuları

2007 yılında “İstanbul’s Secrets” adlı ikinci albümünü, 2008 yılında ise “Karadeniz” adlı üçüncü albümünü çıkartarak müzik hayatında sağlam adımlarla yürümüştür.

2010 yılında ise 70’lerin arabesk şarkılarını kendine has tarzıyla yeniden yorumlayarak “Has Arabesk” albümünü çıkarmıştır. Albümde Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Güdel karaböcek, Esengül ve Müslüm Gürses gibi ünlü arabesk sanatçılarının şarkılarını söylemiştir.

Müzik hayatının yanında birçok dizide de rol alan Şevval Sam aynı zamanda reklam filmlerinde de oynamıştır.

2013 Ağustos ayında ise iki yıllık bir emeğin sonucunda ortaya çıkan “Tango” albümünde ise Türkiye ve dünyadan modern ve klasik Tango’ların yanı sıra yeni besteleri de seslendirmiştir.

Oyunculuktaki performansıyla da dikkat çeken Şevval Sam, şu sıralar Fox Tv’de yayınlanan Yasak Elma dizisiyle adından söz ettirmektedir. Hem sesi hem güzelliği hem oyunculuk performansıyla beğeni toplayan Şevval Sam’a sanat hayatında başarılar dileriz.

Şevval Sam Oynadığı Diziler

 1. 2017- Yasak Elma
 2. 2008 – Derman (Derman)
 3. 2006 – Yaşanmış Şehir Hikayeleri (Ece)
 4. 2005 – Yine de Aşığım (Ayşe)
 5. 2004 – Müjgan Bey (Müjgan – Müjdat)
 6. 2004 – Çocuğun Var Derdin Var (Zeynep)
 7. 2002 – Gülbeyaz (Gülbeyaz)
 8. 2002 – Yıldızların Altında (Türkan)
 9. 1999 – Aşkın Dağlarda Gezer (Kajal)
 10. 1996 – Feride (Feride)
 11. 1993 – Süper Baba (Deniz)

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
hurriyet

Nilgün Oktay

Maliye mezunu, müşteri ilişkileri uzmanı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu