Şevval Sam

Google Haberler'de MaksatBilgi'yi Takip Edin!

 Şevval Sam

Tam adı: Şevval Sam
Doğum tarihi: 11 Kasım 1973
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu: 1.65
Eşi: Metin Tekin(1993-2000)
Çocuk (ları): Tarık Emir Tekin
Mesleği: Türk Oyuncu ve Müzisyen

imdb-logo Şevval Sam

spotify-connect-compatibility-logo- Şevval Sam
Sosyal Medyada

instagram-hesabi Şevval Sam facebook-sayfasi Şevval Sam twitter-hesabi Şevval Sam
Başlıklar

Hakkında

Şevval Sam Kimdir? Şu sıralar Yasak Elma dizisiyle ekranlarda gördüğümüz Şevval Sam’ın hayatıyla ilgili bilmediklerinizi öğrenmeye var mısınız? O zaman bu biyografiyi okumalısınız.

Şevval Sam, 11 Kasım 1973’te İstanbul’da doğmuştur. Annesi sanatçı Leman Sam, babası ise Selim Sam’dır. Şehnaz adında bir ablası vardır. Anne ve babası Şevval Sam 6 yaşındayken yollarını ayırmışlardır.

İlk ve ortaokulu Etiler’deki Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu’nda okudu. Zincirlikuyu İnşaat Teknik ve Yapı Meslek Lisesi Restorasyon bölümünde okumuştur. Üniversiteyi ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik bölümünde okuyarak bitirdi.

Şevval Sam ile eski eşi Metin Tekin’in tanışma hikayeleri ise oldukça ilginçtir. Şevval Sam, 14 yaşındayken fanatik bir Beşiktaşlı olarak okul gazetesi için Metin Tekin’le röportaj yapmaya gitmiştir. Röportajdaki bir soru üzerine Metin Tekin evlenmek istemediğini söylemiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Melisa Uzunarslan

Bu röportajdan sonra Şevval Sam onu yemeğe davet etmiş ve Metin Tekin de ‘Büyü de öyle gidelim.’ demiştir. Aradan 3 sene geçtikten sonra ise flört etmeye başlamışlar ve 1993 yılında evlenmişlerdir. Bu evlilikten 1997 yılında Tarık Emir adında bir oğulları olmuştur. Çift 1999 yılında ayrılmıştır.

1993 – 1998 yılları arasında televizyonda yayınlanmaya başlayan “Süper Baba” adlı dizideki rolüyle ekranseverlerden büyük beğeni toplamıştır. 2006 yılında yayınladığı “Sek” adlı albümle ise müzik kariyerine ilk adımı atmıştır.

2007 yılında “İstanbul’s Secrets” adlı ikinci albümünü, 2008 yılında ise “Karadeniz” adlı üçüncü albümünü çıkartarak müzik hayatında sağlam adımlarla yürümüştür.

2010 yılında ise 70’lerin arabesk şarkılarını kendine has tarzıyla yeniden yorumlayarak “Has Arabesk” albümünü çıkarmıştır. Albümde Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Güdel karaböcek, Esengül ve Müslüm Gürses gibi ünlü arabesk sanatçılarının şarkılarını söylemiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Melisa Emirbayer

Müzik hayatının yanında birçok dizide de rol alan Şevval Sam aynı zamanda reklam filmlerinde de oynamıştır.

2013 Ağustos ayında ise iki yıllık bir emeğin sonucunda ortaya çıkan “Tango” albümünde ise Türkiye ve dünyadan modern ve klasik Tango’ların yanı sıra yeni besteleri de seslendirmiştir.

Oyunculuktaki performansıyla da dikkat çeken Şevval Sam, şu sıralar Fox Tv’de yayınlanan Yasak Elma dizisiyle adından söz ettirmektedir. Hem sesi hem güzelliği hem oyunculuk performansıyla beğeni toplayan Şevval Sam’a sanat hayatında başarılar dileriz.

Oynadığı Diziler

 1. 2017- Yasak Elmaz
 2. 2008 – Derman (Derman)
 3. 2006 – Yaşanmış Şehir Hikayeleri (Ece)
 4. 2005 – Yine de Aşığım (Ayşe)
 5. 2004 – Müjgan Bey (Müjgan – Müjdat)
 6. 2004 – Çocuğun Var Derdin Var (Zeynep)
 7. 2002 – Gülbeyaz (Gülbeyaz)
 8. 2002 – Yıldızların Altında (Türkan)
 9. 1999 – Aşkın Dağlarda Gezer (Kajal)
 10. 1996 – Feride (Feride)
 11. 1993 – Süper Baba (Deniz)
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:
Didem Madak

Videoları

Fotoğrafları

Kaynak
hurriyet

İLGİLİ İÇERİKLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu