Yerli Kadın Ünlüler

Aslızen Kimdir?

instagram takipçi hilesi

aslızen
Tam adı: Aslızen Yentur
Doğum tarihi: 1977
Doğum yeri: İstanbul / Türkiye
Boyu:
Burcu:
Ailesi:
Eşi: Bilal Yıldız (e. 26 Mayıs 2017- b. 2019) Okan Karabulut (e. 9 Şubat 2009 b. 16 Ağustos 2015)
Çocukları: Mayra Esma Karabulut
Mesleği: Şarkıcı, Söz yazarı
Aktif Yılları: 2005 yılından bu yana
youtube-chanelyoutube musicApple Music'de dinleSpotify'den dinle
Sosyal Medyada
instagram-hesabi facebook-sayfasi tiktok

Hakkında

Aslızen kimdir? Aslızen, Türk şarkıcı ve söz yazarıdır.

Aslızen, 1977 doğumlu ve İstanbul’un Kanlıca semtinde dünyaya gelmiştir. Gerçek adıyla Aslızen Yentur, anne ve babası ayrıldığı için babaannesinin yanında büyümüştür.

Kandilli Kız Lisesi’nin ortaokul kısmını okurken, şarkıcı olma hayaliyle okulu bırakmıştır. 17 yaşında annesini bulmak ve şarkıcı olmak amacıyla evden kaçmış, yaz aylarını sokaklarda geçirmiştir.

Çocukluğu sokaklarda geçmiş, yazları Bebek parkında uyuyarak ve kışları otellere gizlice girerek hayatta kalmıştır. Bir gün reklam ve TV sektöründe faaliyet gösteren Nahit Altıparmak ile tanışmış, onun sayesinde iş bulmuş ve çalışmaya başlamıştır.

İlk olarak Rumelihisarı’nda bir barda çalışmış, ara sıra şarkı söylemiştir. Herkes gittikten sonra orada uyuyarak geçimini sağlamıştır. Eylül Bar’ın sahibesi Ayten Hanım, onun manevi annesi olmuş, hep yanında olmuş ve destek olmuştur. Onun sayesinde çalışarak bir oda kiralayabilmiştir. Bu şekilde bugünlere gelmiştir.

Yedi yaşında Arif Sağ ile ilk halk konserine çıkmış, sonra Sezen Aksu‘yu keşfetmiş ve tarzını ona göre belirlemiştir. Meral Okay sayesinde birçok dizi ve filmde rol almış, bir firma için reklam yüzü olmuş, bir sinema filminde oynamıştır. Bu kazandığı parayla kendi stüdyosunu kurarak şarkı yapmaya başlamıştır. Bu dönemde çevresindeki ünlülere besteler vermiştir. İlk şarkısını İzel Çeliköz seslendirmiştir.

Aslızen, Sezen Aksu, Emel Müftüoğlu gibi birçok ünlünün vokalistliğini yapmıştır. 2000 yılında 23 yaşında profesyonel müzik kariyerine başlamıştır. Nota bilmiyor ancak ekibiyle birlikte şarkılarını notaya dökmektedir.

Ferhat Göçer‘in “Cennet” ve Fatih Ürek‘in “Hadi, Hadi” şarkılarıyla ünlenmiştir. Ayrıca İzel Çeliköz‘ün “Sayın Herşeyi Bilen”, Hakan Peker‘in “Gel Otur Şöyle”, Rober Hatemo’nun “Yan Bahçe”, Demet Akalın‘ın “Kader ve İhanet”, Pınar Aylin‘in “Aşk Kılıcı”, Tuğba Özerk‘in “Maşallah Kahpe Dünya” gibi şarkıların söz yazarı ya da bestecisidir.

Bugüne kadar Ferhat Göçer, Fatih Ürek, Demet Akalın, İbrahim Tatlıses, İzel Çeliköz, Hakan Peker, Rober Hatemo, Tuğba Özerk, Yıldız Kaplan, Pınar Aylin, Şebnem Bal, Hilal Cebeci, Esra Balamir, Gizem Özdilli, Yeşim Erçetin gibi birçok şarkıcıya şarkılar vermiştir.

2008 yılında “Şerefe” adlı ilk albümünü çıkarmış, 2012 yılında dört yıllık aranın ardından “Işık” adlı ikinci stüdyo albümüyle dinleyicileriyle buluşmuştu.

9 Şubat 2009’da o dönem Denizlispor’un kalecisi olan Okan Karabulut ile evlenmiş, Mayra Esma adında bir kızları dünyaya gelmiştir. Ailesiyle birlikte İzmir Karşıyaka’da yaşamaktadır. 16 Ağustos 2015’te eşinden ayrılmıştır.

2016 yılında “İşte Benim Stilim Ünlüler” yarışmasına katılmış, yarışmada jüri koltuğunda İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez bulunmuştur. Diğer yarışmacılar ise Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk ve Yeşim Erçetin olmuştur.

26 Mayıs 2017’de Bilal Yıldız ile evlenmiş, ancak 2019 yılında boşanmışlardır.

Aslızen Albümleri:

 1. 2008 – Şerefe
 2. 2012 – Işık
 3. 2014 – Berduş
 4. 2015 – Rüyalar
 5. 2015 – İzmir Yansın
 6. 2015 – Sevemedim Ayrılığı
 7. 2016 – Beyaz Geceler
 8. 2018 – Hayat

Aslızen Filmleri ve Dizileri:

 1. 2008 – Sıcak (Ayşe) (Sinema Filmi)
 2. 2008 – Dalgakıran (TV Dizisi)
 3. 2009 – Parmaklıklar Ardında 3. Sezon (türkücü mahkum) (TV Dizisi)
 4. 2004 – Büyük Umutlar (Nurten) (TV Dizisi)
 5. 2005 – Avrupa Yakası 2. Sezon (Bölüm Oyuncusu) (TV Dizisi)

Videoları

Fotoğrafları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu